Fakty i opinie

stat

Rowery w SKM za darmo przez cały rok

W tym roku podróżny z ważnym biletem przewiezie swój jednoślad za darmo.W zeszłym roku, symboliczną złotówkę kosztował jednorazowy bilet za przewóz rowerów w okresie letnim od 1 maja do 31 października 2010 r. Za darmo rower przewozić mogli jedynie posiadacze biletów okresowych. Poza wakacyjną promocją jednorazowy bilet na rower kosztował 3,10 zł.

W tym roku, nie będzie promocji wakacyjnej, bo przez cały rok obowiązuje taryfa, zgodnie z którą za jednoślady nie zapłacimy ani złotówki.

Chcąc przewieźć rower w pociągach SKM, należy:

- mieć ważny bilet na przejazd (jednorazowy lub okresowy)
- rower musi być przewożony w specjalnym przedziale oznaczonym piktogramem "dla podróżnych z większym bagażem" lub symbolem roweru. Przedział taki znajduje się na końcu lub początku składu.
- jednoślad musi być zabezpieczony i przewożony pod nadzorem podróżnego. Nie może powodować zanieczyszczenia składu, ani przeszkadzać innym pasażerom w podróży.

Przez kilka godzin podawaliśmy informację, że w tym roku bilet na rower będzie kosztował 1 zł. Takie były plany SKM, ale dziś okazało się, że wszystkie rowery można wozić bez dodatkowych opłat. Za pomyłkę przepraszamy.

Opracował:

Opinie (87) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.