• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ruszył na policjanta z siekierą

piw
8 stycznia 2024, godz. 12:30 
Opinie (192)
50-latek został już przez sąd tymczasowo aresztowany. 50-latek został już przez sąd tymczasowo aresztowany.

Kiedy policjanci nakryli go, jak wycina ze ściany pustostanu metalowe elementy, ruszył w ich kierunku z siekierą, wykonał nawet zamach w kierunku jednego z mundurowych i dopiero po kilkukrotnym wezwaniu odłożył niebezpieczny przedmiot - 50-latek i tak odpowie za czynną napaść na funkcjonariusza.Czy 50-latek powinien odpowiadać za napaść na policjanta, choć ostatecznie odłożył siekierę?

Wszystko działo się w ubiegłym tygodniu. Policjanci z Redłowa pojechali w późnych godzinach wieczornych na ul. KopernikaMapka - według zgłoszenia ze stojącego tam pustostanu dobiegały głośne dźwięki, jakby ktoś uderzał czymś w ściany.

- Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce usłyszeli dźwięk stuknięcia i elektronarzędzi oraz zauważyli odbijające się światło latarki. Po wejściu do wewnątrz budynku słychać było odgłosy tłuczenia kafli, w związku z powyższym mundurowi weszli do tego pomieszczenia - mówi Jolanta Grunert z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Zamachnął się siekierą na policjantówW środku policjanci zauważyli mężczyznę z siekierą. Od razu krzyknęli "policja" i wydali mu polecenie, aby odłożył niebezpieczny przedmiot. On jednak siekiery nie odłożył, za to ruszył z nią w ich kierunku, co więcej - zamachnął się i - jak informuje gdyńska komenda - "wykonał cios w powietrzu". Nie reagował też na kolejne wezwania do poddania się. Przynajmniej do czasu, bo w końcu odłożył siekierę.

Dopiero wtedy policjanci zatrzymali 50-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna przyznał się, że chciał ukraść metalowe elementy ze ścian budynku i je sprzedać. Odpowie jednak nie tylko za kradzież, ale też za czynną napaść na funkcjonariusza podczas pełnienia przez niego obowiązków służbowych.

Sąd przychylił się tu do wniosku policji i aresztował tymczasowo 50-latka na 3 miesiące.

piw

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (192)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane