• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ruszyła rozbiórka budynków na terenie kupionym za 130 mln zł

Michał Brancewicz
26 maja 2024, godz. 09:00 
Opinie (289)

Na działce we WrzeszczuMapka, kupionej prawie trzy lata temu od Poczty Polskiej, firma Invest Komfort rozpoczęła wyburzanie pierwszego budynku. Później rozbierane będą kolejne obiekty. Nie oznacza to jednak, że wkrótce ruszy budowa nowego osiedla.W ilu dzielnicach mieszkałe(a)ś na dłużej?

Zorganizowana we wrześniu 2021 roku licytacja terenu zlokalizowanego przy ul. PartyzantówMapka, trwała kilka godzin. Nic dziwnego, bo tę atrakcyjnie położoną działkę należącą do Poczty Polskiej chciało kupić aż 11 oferentów.

Cena przebita o 95 mln złW efekcie ogromnego zainteresowania tym terenem, wylicytowano spektakularną cenę. Działkę o powierzchni 27,8 tys. m kw. wystawiono za 35 mln zł, zaś sprzedano za 130 mln zł netto.

Licytacja od 35 mln, sprzedane za 130 mln. Teren pocztowy zmieni się w osiedle Licytacja od 35 mln, sprzedane za 130 mln. Teren pocztowy zmieni się w osiedle

Taką kwotę gotowy był zapłacić trójmiejski deweloper Invest Komfort. Nabywca przyznał od razu, że nie spieszy się z rozpoczęciem tam jakichkolwiek prac.Rozbiórka dwa lata po wydaniu decyzjiNiemniej niecały rok później, bo już w maju 2022 roku, firma otrzymała pozwolenie na rozbiórkę stojących na dawnym pocztowym terenie 14 budynków.

Teren należący przez lata do Poczty Polskiej znajduje się od trzech lat w rękach Invest Komfortu. Deweloper rozpoczął niedawno rozbiórkę poszczególnych budynków. Teren należący przez lata do Poczty Polskiej znajduje się od trzech lat w rękach Invest Komfortu. Deweloper rozpoczął niedawno rozbiórkę poszczególnych budynków.
Wyburzanie ruszyło jednak dopiero teraz, czyli dwa lata później.

- Rozpoczęliśmy prace mające na celu uporządkowanie terenu przy ul. Partyzantów i przygotowanie go pod przyszłą inwestycję. Obecnie trwa rozbiórka budynku dawnej poczty, która potrwa najprawdopodobniej do końca lipca - informuje Maja Banaszczyk, starszy specjalista ds. PR w Invest Komfort.
Inwestor przyznaje jednak, że nie oznacza to rychłego rozpoczęcia budowy nowych obiektów.

Nowe budynki będą nie wyższe niż 17 mDla tego miejsca nie ma miejscowego planu. Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Gdańska z 2019 roku przewiduje powstanie na tych działkach zabudowy mieszkaniowo-usługowej.

Z kolei w tym samym roku wydana została decyzja o warunkach zabudowy, która pozwala na postawienie na terenie po dawnej poczcie budynków o wysokości od 14 do 17 metrów.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (289)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane