Ruszyła rozbiórka kontenerów przy Infoboksie

Patryk Szczerba
26 kwietnia 2021 (artykuł sprzed 5 lat)
  • Rozbiórka części zabudowań przy Infoboxie
  • Rozbiórka części zabudowań przy Infoboxie
  • Rozbiórka części zabudowań przy Infoboxie
  • Rozbiórka części zabudowań przy Infoboxie
  • Rozbiórka części zabudowań przy Infoboxie
  • Rozbiórka części zabudowań przy Infoboxie

Zaczęła się rozbiórka trzech kontenerów i pomostu dla pieszych przy Infoboksie w GdyniMapka. Prace są wykonywane na terenie dewelopera, który chce zabudować działkę biurowcem. Rozbiórką wieży ma zająć się miasto, a budowa nowego budynku ruszyć jesienią.



Czy bywasz w okolicy Infoboksu?

O tym, że rozbiórka fragmentu Infoboksu to kwestia czasu, pisaliśmy w styczniu. Przypomnijmy, że pod koniec 2019 roku deweloper AB Inwestor złożył wniosek do Urzędu Miasta o zamianę działek, by móc dokończyć zabudowę pierzei przy ul. 10 Lutego.

Tłumaczono, że zamiana pozwoli m.in. na zachowanie większości zieleni rosnącej w tym miejscu.

W listopadzie radni zgodzili się na zamianę działek. Trwa projektowanie nowego biurowca, a przy Infoboksie zaczęły się zlecone przez firmę AB Inwestor prace rozbiórkowe.

Historia Infoboksu: od powstania do rozbiórki części obiektu



Rozbiórka części Infoboksu



Zgodnie z ustaleniami rozebrane zostaną trzy kontenery oraz pomost dla pieszych. Elementy będące częścią Infoboksu zostaną złożone na parkingu przy obiekcie. Gdynia ma plany, by wykorzystać je i ustawić przy Infoboksie po tym, jak powstanie nowa prywatna zabudowa.

Zobacz rozbiórkę części Infoboksu w Gdyni

  • Lubię to Lubię to
  • Super Super
  • Trzymaj się Trzymaj się
  • Ha ha Ha ha
  • Wow Wow
  • Przykro mi Przykro mi
  • Wrr Wrr
  • Wszystkie 0
Architekci zaproponowali sześciopiętrowy biurowiec z ogólnodostępnym tarasem na dachu oraz dwiema restauracjami: na parterze i na najwyższej kondygnacji.

Na górę mieszkańców zawiezie winda.

  • Wieża widokowa po ponownym złożeniu zostanie "doczepiona" do powstałego biurowca, który przy ul. 10 Lutego wybuduje firma AB Inwestor.
  • Wieża widokowa po ponownym złożeniu zostanie "doczepiona" do powstałego biurowca, który przy ul. 10 Lutego wybuduje firma AB Inwestor.
  • Wieża widokowa po ponownym złożeniu zostanie "doczepiona" do powstałego biurowca, który przy ul. 10 Lutego wybuduje firma AB Inwestor.
  • Wieża widokowa po ponownym złożeniu zostanie "doczepiona" do powstałego biurowca, który przy ul. 10 Lutego wybuduje firma AB Inwestor.
- Rozbieramy trzy kontenery oraz pomost dla pieszych. Prace powinny potrwać miesiąc. Kontenery zostaną przeniesione na parking z tyłu Infoboksu. Gdy skończymy nasze prace rozbiórkowe odbędzie się wycena naszej oraz miejskiej nieruchomości - tłumaczy Andrzej Boczek, syn właściciela firmy AB Inwestor.

Najpierw zamiana, później dopłata



Warto pamiętać, że zamiana jeszcze formalnie nie doszła do skutku. Nie wydaje się jednak w żaden sposób zagrożona.

- Prawdopodobnie dojdzie do dopłaty z naszej strony. Dopiero wtedy będzie mogło formalnie dojść do zamiany działek - wskazuje Andrzej Boczek.
Gdy to się stanie, miasto przystąpi do rozbiórki wieży widokowej. Później zostanie z powrotem ustawiona przy ścianie nowego budynku. Na czas prac przy budowie biurowca, jej części znajdą się w miejskim magazynie. Według ustaleń, za prace związane z wieżą będzie odpowiedzialna Gdynia.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z zapowiedziami, budowa nowego biurowca ma ruszyć jesienią tego roku.

Zobacz jak otwierano Infobox. Film z 2013 roku.

  • Lubię to Lubię to 3
  • Super Super
  • Trzymaj się Trzymaj się 1
  • Ha ha Ha ha 1
  • Wow Wow
  • Przykro mi Przykro mi 1
  • Wrr Wrr 6
  • Wszystkie 12

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (320)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane