• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Schody na Kamienną Górę już po remoncie

piw
16 stycznia 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (105)
Schody na Kamienną Górę przed (po lewej) i po remoncie (po prawej). Schody na Kamienną Górę przed (po lewej) i po remoncie (po prawej).

Po miesiącu prac zakończył się remont schodów prowadzących na Kamienną GóręMapka w Gdyni. Inwestycja pochłonęła jedynie 230 tys. zł, ale była bardzo wyczekiwana przez mieszkańców.Kamienna Góra to:

Po przeprowadzonej dwa lata temu rewitalizacji park na Kamiennej Górze w Gdyni stał się jednym z najbardziej urokliwych zakątków w centrum Gdyni.

Największym wyzwaniem - przynajmniej do niedawna - było pokonanie schodów prowadzących na górę. Ich stan pozostawiał bardzo wiele do życzenia, zresztą pierwotnie ich remont zapowiedziano już w 2016 r.

Był on jednak systematycznie przekładany. Przy czym nie chodziło wcale o wysoką cenę, brak środków czy nawet brak wykonawców, a o możliwość nałożenia się prac na inne, mogące zostać zlecone przez miejskiego ogrodnika w ramach wspomnianej już rewitalizacji parku.

Prace rozpoczęto na początku grudnia, a kilka dni temu schody oddano na nowo w całości do użytku.

Trójmiejskie firmy zajmujące się małą architekturą- Zakończył się remont schodów na Kamiennej Górze prowadzących do parku im. Marii i Lecha Kaczyńskich. Remont objął odcinki na wysokości ul. Słowackiego, między ul. Żwirki i Wigury a ul. Kilińskiego. W ramach inwestycji stopnie zostały wykonane z kostki kamiennej oraz obrzeży betonowych. Koszt przeprowadzonych prac to ok. 230 tys. złotych, za ich realizację odpowiadał Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni - poinformował Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.
piw

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (105)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane