• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Siedział za zabójstwo, wrócił za kraty, bo groził śmiercią kolejnej osobie

FK
25 marca 2024, godz. 12:10 
Opinie (121)
69-letni mieszkaniec Gdańska za grożenie śmiercią trafił do aresztu. Mężczyźnie, z uwagi na kryminalną przeszłość oraz fakt, że podczas zatrzymania był agresywny, założono specjalny kask, żeby sam sobie nie zrobił krzywdy. 69-letni mieszkaniec Gdańska za grożenie śmiercią trafił do aresztu. Mężczyźnie, z uwagi na kryminalną przeszłość oraz fakt, że podczas zatrzymania był agresywny, założono specjalny kask, żeby sam sobie nie zrobił krzywdy.

Groził śmiercią pracownikowi schroniska dla bezdomnych, a że ma już na koncie kilkunastoletnią odsiadkę za zabójstwo, to jego groźby zostały potraktowane poważnie. Sprawą zajęła się policja, a 69-letni mieszkaniec Gdańska trafił do aresztu.Siedział za zabójstwo - groził pozbawieniem życiaCzy ktoś groził ci kiedyś pozbawieniem życia?

W miniony czwartek policjanci z komisariatu w Oruni przyjęli od zgłaszającego zawiadomienie o kierowaniu gróźb karalnych. Pracownik jednego z gdańskich schronisk dla osób bezdomnych z obawy o swoje życie i zdrowie zgłosił przestępstwo, ponieważ zagroził mu mieszkaniec schroniska.

- Jak się okazało, mężczyzna w 2024 r. wyszedł na wolność po kilkunastoletniej odsiadce za zabójstwo - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku. - Taka przeszłość sprawcy wzbudziła u pokrzywdzonego uzasadnione obawy i policjanci zajęli się sprawą.


3 miesiące aresztu z potencjałem na dłuższą odsiadkęJeszcze tego samego dnia 69-latka zatrzymali kryminalni z Oruni. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a zgromadzony przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie mu zarzutu.

- W miniony piątek sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy i mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu - informuje KWP w Gdańsku. - Podczas doprowadzenia 69-latka do sądu policjanci zastosowali wobec niego kajdanki zespolone oraz kask zabezpieczający. Sprawca najprawdopodobniej wkrótce usłyszy kolejne zarzuty, ponieważ w trakcie doprowadzenia groził oraz znieważał policjantów.
Za kierowanie gróźb karalnych grożą 3 lata więzienia. Za znieważenie funkcjonariusza publicznego grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo kara roku więzienia.
FK

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (121)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane