Fakty i opinie

stat

Skoki do wody na byle czym w niedzielę


Nie tylko loty na "byle czym", ale też pokaz akrobacji lotniczych czołowych grup i pilotów świata - to największe atrakcje rozpoczynającego się w niedzielę w samo południe 5. Konkursu Lotów Red Bull. W jury oceniającym loty z 6-metrowej rampy na Molo Południowym zobacz na mapie Gdyni w Gdyni m.in. Felix Baumgartner, Adam Małysz, Łukasz Czepiela i Jarosław Hampel.Gdyńska impreza reklamowana była w całym Trójmieście, nawet w centrum Gdańska.
Gdyńska impreza reklamowana była w całym Trójmieście, nawet w centrum Gdańska. fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

Cieszysz się, że takie wydarzenia odbywają się w Trójmieście?

tak, to świetna rozrywka i promocja Trójmiasta 73%
tak, ale nie wiem, czy się wybiorę 8%
nie mam nic przeciwko, ale nieszczególnie mnie to kręci 8%
nie, to strata pieniędzy i niepotrzebne korki 11%
zakończona Łącznie głosów: 868
W konkursie wystartuje 40 pozytywnie zakręconych drużyn, w tym 16 z Pomorza. Większość z nich oczywiście niemal od razu po starcie z hukiem wyląduje w wodzie, ale nie dystans lotu jest w tym konkursie najważniejszy. Liczy się też kreatywność, kontakt z publicznością i pokaz przed startem, który często jest znacznie dłuższy niż sam lot.

Machiny latające muszą być bowiem wykonane przez uczestników własnoręcznie. Nie mogą też być napędzane żadnym silnikiem. Liczy się siła ludzkich mięśni, więc część uczestników postawiła na imitowanie ruchów skrzydeł ptaków, a inni na wykorzystanie wiedzy aerodynamicznej. Jeszcze inni po prostu mają to gdzieś i chcą się dobrze bawić, zakładając, że nielot też może być piękny.

Zobaczymy, kto najbardziej oczaruje publiczność i jury, w którego składzie zasiądą: Felix Baumgartner, Thomas Morgenstern, Adam Małysz, Jarosław Hampel, Łukasz Czepiela, Paulina Przybysz oraz Alan Andersz.

Kto i co spróbuje polecieć

Śmiałkowie wystartują z 6-metrowej rampy. Ich zadaniem jest polecieć jak najdalej i jak najbardziej efektownie. O drugą część zadania już teraz nie musimy się martwić. Podniebnych podbojów spróbują dokonać m.in. pterodaktyl, panda, hamburger, wiewiórka, gitara elektryczna, Kłapouchy, muszla, patelnia czy katowicki Spodek.

- Nie mamy żadnego doświadczenia, więc chcemy ten konkurs wygrać - śmieje się gdynianin Andrzej Niegrzybowski, który wraz ze znajomymi stworzył drużynę "jamajskich bobsleistów".
Nie tylko nieloty, także zawodowcy

Impreza zapowiada się widowiskowo nie tylko ze względu na pomysłowość uczestników konkursu, których część możecie poznać na filmie powyżej. Zawody uświetnią pokazy akrobacji lotniczych w wykonaniu The Flying Bulls Aerobatic Team, jednego z najbardziej utytułowanych europejskich zespołów, który słynie z niebywałej precyzji - oraz śmigłowcowej grupy, prezentowanej przez Bolkov BO 10. Za sterami maszyny zasiądzie Siegfried "Blacky" Schwarz - jeden z najlepszych pilotów na świecie. Zaprezentuje m.in. pełną pętlę, figurę niezwykle trudną do wykonania śmigłowcem.

Opinie (96) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.