• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Śmieciarka wylała brudy na plac. Kierowca został upomniany

Ewelina Oleksy
28 sierpnia 2023, godz. 14:30  Raport
Opinie (71)

Brudna woda z pojemnika na odpady została wylana na betonowy plac przy centrum handlowym Renk w Gdańsku. Właściciel pojazdu przeprasza za ten incydent i upomina odpowiedzialnego za niego kierowcę.

Brudna woda ze śmieciarki została wylana wprost na betonowy plac, który - zdaniem świadka zdarzenia - zmienił się momentalnie w cuchnące rozlewisko. Firma Koma Usługi Komunalne, do której należy pojazd, podkreśla, że była to "sytuacja incydentalna", a kierowca został upomniany. Urzędnicy z kolei mówią wprost: to niedopuszczalne i nieakceptowalne.

Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj Raport


Byłe(a)ś kiedyś świadkiem niewłaściwego zachowania pracowników firmy wywożącej śmieci?

O śmieciarce wylewającej pomyje na betonowy plac przy centrum "Renk"Mapka w Osowej powiadomił nas czytelnik w Raporcie z Trójmiasta. Dziękujemy za zgłoszenie i przesłanie filmu!

Na nagraniu widać, jak śmieciarka firmy Koma Usługi Komunalne cofa na placu i ostatecznie wylewa na niego brudy. Następnie - jak gdyby nigdy nic - odjeżdża.

- Ulica w tym miejscu zamieniła się w klejące i przerażająco śmierdzące rozlewisko. To megasłaby sposób na pozbycie się brudnej wody ze śmieciarki. Proszę o nagłośnienie sprawy - napisał nasz czytelnik.


20:40 24 SIERPNIA 23

Śmieciarka wylewa pomyje na ul. Nowy Świat (37 opinii)

Brak mi słów na to co Ci śmieciarze robią. Ulica w tym miejscu zamieniła się w klejące i przerażająco śmierdzące rozlewisko. To mega słaby sposób na pozbycie się brudnej wody z śmieciarki. Proszę o nagłośnienie sprawy. Śmieciarka znajdowała się na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego "Renk".
Brak mi słów na to co Ci śmieciarze robią. Ulica w tym miejscu zamieniła się w klejące i przerażająco śmierdzące rozlewisko. To mega słaby sposób na pozbycie się brudnej wody z śmieciarki. Proszę o nagłośnienie sprawy. Śmieciarka znajdowała się na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego "Renk". Zobacz więcej


Firma Koma od 1 maja tego roku wywozi śmieci w jednym z sześciu sektorów Gdańska, obejmującym dzielnice: Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia, Oliwa, Osowa, Matarnia, Kokoszki, Jasień.

Zwróciliśmy się do jej prezesa z prośbą o wyjaśnienie sytuacji, którą uwiecznił na filmie nasz czytelnik.Koma: "Sytuacja o charakterze incydentalnym"- Na zamieszczonym filmie widać, jak podczas hamowania z wrzutu śmieciarki wylała się woda, która chwilę wcześniej trafiła tam z otwartych pojemników na terenie obsługiwanej posesji. Należy podkreślić, że nie były to żadne substancje niebezpieczne ani płyny eksploatacyjne z pojazdu - mówi nam Piotr Kunicki, prezes zarządu firmy Koma Usługi Komunalne. - Przedstawiona sytuacja miała charakter incydentalny, a kierowca pojazdu został już upomniany i pouczony o konieczności zachowania większej ostrożności podczas wykonywania swoich obowiązków - podkreśla prezes.

Urzędnicy: "to nieakceptowalne i niedopuszczalne"Urząd Miejski w Gdańsku, który płaci firmom wywożącym śmieci, przyznaje, że pierwszy raz spotyka się z taką sytuacją.

306 mln zł za wywóz śmieci z Gdańska przez 4 lata 306 mln zł za wywóz śmieci z Gdańska przez 4 lata

- Sytuacja związana z zanieczyszczeniem nawierzchni ulic przez firmę wywożącą śmieci jest przez miasto nieakceptowalna i niedopuszczalna. W ostatnich latach nie spotkaliśmy się z tego typu problemem - komentuje Jędrzej Sieliwończyk z biura prasowego gdańskiego magistratu.
Miasto przyznaje, że o problemie wie od kilku dni.

- Sprawdzamy, co jest dokładną przyczyną wycieków. Robimy wszystko, aby usunąć skutki nieprawidłowości oraz wyegzekwować u wykonawcy usunięcie usterek - mówi Sieliwończyk.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (71)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane