• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Statek zgubił kontenery w morzu

szym
23 grudnia 2023, godz. 20:55 
Opinie (195)
Statek ma dopłynąć do Gdańska 24.12.2023 r. w nocy. Statek ma dopłynąć do Gdańska 24.12.2023 r. w nocy.

Kontenerowiec Mayview Maersk, który przybije do gdańskiego portu 24.12.2023 r. w nocy, zmagał się z problemami na Morzu Północnym. Według doniesień duńskich mediów, frachtowiec podczas sztormu zgubił 46 kontenerów. Co ciekawe, takie zdarzenia wcale nie należą do rzadkości.Byłe(a)ś kiedykolwiek w Danii?

Problemy frachtowca związane były ze sztormem Pia, który w piątek uderzył w północno-zachodnią część Półwyspu Jutlandzkiego (Dania), a następnie przesunął się na południowy zachód kraju.

Jednostka, która w tym czasie była na morzu, w drodze do portu w Gdańsku z portu Bremerhaven w Niemczech, znalazła się w środku żywiołu, czego skutkiem było zgubienie 46 kontenerów.

Część z nich odnaleziono na północnym wybrzeżu Jutlandii. Na plażach spacerowicze znaleźć mogli m.in. sprzęt AGD, obuwie czy... strzykawki zapakowane w specjalne torby.

18:09 23 GRUDNIA 23

Statek na Baltic Hub, który zgubił kontenery (40 opinii)

Już w nocy albo jutro nad ranem wpływa statek, który miał duże problemy na Morzu Północnym.
Ciekawe jak wygląda w tym momencie pokład z przewróconymi kontenerami.

Od redakcji: według doniesień duńskich mediów, statek zgubił kontenery z ładunkiem, które dopłynęły do duńskiego wybrzeża.
Już w nocy albo jutro nad ranem wpływa statek, który miał duże problemy na Morzu Północnym.
Ciekawe jak wygląda w tym momencie pokład z przewróconymi kontenerami.

Od redakcji: według doniesień duńskich mediów, statek zgubił kontenery z ładunkiem, które dopłynęły do duńskiego wybrzeża.
Zobacz więcej


U wybrzeży Danii znaleziono cztery kontenery. Na grafice widać gdzie znajdował się statek w chwili pisania tego artykułu. Jednostka docelowo zmierzała do Gdańska. U wybrzeży Danii znaleziono cztery kontenery. Na grafice widać gdzie znajdował się statek w chwili pisania tego artykułu. Jednostka docelowo zmierzała do Gdańska.
Co ciekawe, według doniesień duńskich mediów, tamtejsza policja ostrzegała osoby, które wybierały się na "łowy", by nie zabierać wyrzuconego na brzeg sprzętu. W świetle prawa może być to bowiem potraktowane jako kradzież.

Pomogą w sprzątaniu po zgubieZ kolei duński armator Maersk poinformował, że statek żegluje zgodnie z planem, a wskutek zdarzenia nikt nie ucierpiał. Koncern Maersk przekazał też, że udzieli pomocy w "sprzątaniu" efektów zderzenia z żywiołem.

Kontenery w morzu? To wcale nie rzadkośćCo ciekawe, statki "gubiące" kontenery w morzu nie należą do rzadkości. Świadczą o tym dane, zebrane w raporcie World Shipping Council (WSC).

Jego autorzy zauważają, że tylko w latach 2017-2019, każdego roku morskie fale "pochłaniały" przeciętnie aż 779 kontenerów. Z kolei w latach 2014-2016 jednostki gubiły średnio aż 1390 kontenerów.
szym

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (195)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane