• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Sternik pod wpływem alkoholu powiedział policji, że w kieszeni ma kokainę

Ewelina Oleksy
3 czerwca 2024, godz. 12:00 
Opinie (84)
Policja wodna zatrzymała 52-letniego sternika z Malborka. Policja wodna zatrzymała 52-letniego sternika z Malborka.

Zacumował jacht tam, gdzie jest to zakazane, czym ściągnął na siebie uwagę policji wodnej. Podczas kontroli okazało się, że nie ma uprawnień do sterowania, za to ma na sumieniu znacznie więcej: jest poszukiwany, pod wpływem alkoholu i z kokainą w kieszeni, o czym sam poinformował mundurowych. Został zatrzymany.Zdarzyło ci się sterować jachtem, nie mając do tego uprawnień?

Do zdarzenia doszło w ostatnią sobotę, przed godz. 7 rano. Policjanci Komisariatu Wodnego Policji w Gdańsku patrolowali Motławę i zatrzymali do kontroli jacht motorowy, który odcumował z nadbrzeża w miejscu, w którym cumowanie jest zakazane.

Był poszukiwany za kierowanie pod wpływem alkoholu- W trakcie interwencji okazało się, że sternik nie ma patentu. Dodatkowo 52-letni mieszkaniec Malborka był pod wpływem 0,4 promila alkoholu i figurował jako osoba poszukiwana przez sąd w Malborku celem odbycia 20 dni pozbawienia wolności za wykroczenie kierowania pojazdem w stanie po użyciu alkoholu - informuje podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.
Ale to nie koniec przewinień na koncie sternika.Oświadczył, że w kieszeni ma kokainę- Podczas dalszych czynności policjanci w kieszeni spodni sternika znaleźli woreczki strunowe z białym proszkiem. Mężczyzna oświadczył, że jest to kokaina. Kolejne porcje tego narkotyku funkcjonariusze znaleźli w plecaku 25-letniej pasażerki łodzi. Z uwagi na podejrzenie, że 52-latek może być pod wpływem narkotyków, została mu pobrana krew do badań pod kątem obecności środków odurzających w organizmie. 52-latek z Malborka i 25-latka z Gdańska zostali zatrzymani. Mężczyzna usłyszał zarzut za podsiadanie 2 porcji kokainy, a kobieta usłyszała zarzut za posiadanie 5 porcji kokainy - mówi Ciska.


Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w ruchu wodnym pod wpływem narkotyków grozi do 3 lat więzienia i sądowy zakaz kierowania pojazdami. Za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu albo grzywny oraz sądowy zakaz.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (84)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane