• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Sylwester pod gołym niebem. Koncerty w Gdyni i Gdańsku, w Sopocie tylko fajerwerki

Michał Sielski, km, piw
30 grudnia 2014 (artykuł sprzed 9 lat) 

Próby do największego sylwestra w kraju trwająWażąca ponad 350 ton scena i telebim wielkości kamienicy już czekają na ponad 20 artystów, którzy wystąpią podczas nocy sylwestrowej w Gdyni. W Gdańsku będzie bardziej kameralnie, a w Sopocie odbędzie się jedynie pokaz fajerwerków.Oferta trójmiejskich lokali na Sylwestra

Gdynia z Polsatem

W tym roku impreza sylwestrowa będzie większa, a dla wielu także dłuższa niż poprzednia. Będzie też droższa dla miasta, które poniesie niemal o połowę większe koszty, dokładając do jej organizacji milion złotych (12 miesięcy temu wkład miasta wynosił 700 tys. zł). Wszystko w trosce o większy komfort i bezpieczeństwo uczestników imprezy.

- Impreza masowa zgłoszona jest na 35 tys. osób, ale mówimy o ogrodzonym terenie, na którym nie można spożywać alkoholu. Wielu osobom to nie odpowiada, więc wolą słuchać muzyki z większej odległości, ale popijając mocniejsze trunki - nie ukrywa Janusz Walkowiak z Agencji Bart, współorganizującej imprezę.

To ich najbardziej obawiają się organizatorzy, więc wzmocnione zostały siły ochroniarzy, zainwestowano też w dodatkowe karetki i pomoc medyczną, a dla osób będących w stanie kompletnego upojenia alkoholowego w szpitalu w śródmieściu czeka już 30 łóżek z pełną obsługą, za której pracę także płacą organizatorzy imprezy.

Wyłączona z ruchu zostanie ul. Świętojańska zobacz na mapie Gdyni w kierunku Placu Kaszubskiego zobacz na mapie Gdyni oraz do ul. Armii Krajowej zobacz na mapie Gdyni.

Przestrzeń zamknięta na ul. 10 Lutego skończy się, tak jak w poprzednim roku, na wysokości ul. Władysława IV zobacz na mapie Gdyni. Nowością będzie przesunięcie ogrodzenia z ulicy na chodnik.Plan imprezy sylwestrowej w Gdyni. Plan imprezy sylwestrowej w Gdyni.


Sylwestrowa scena w Gdyni już prawie gotowa.Nie tylko liczby robią wrażenie

W efekcie w centrum Gdyni pojawi się zapewne sporo ponad 100 tys. osób. Zresztą nie tylko w ścisłym centrum. Z ubiegłorocznego doświadczenia wynika, że spore grupy będą się bawić też na całej plaży - od centrum po Orłowo. Tradycyjnie wiele osób będzie witało Nowy Rok również na Bulwarze Nadmorskim zobacz na mapie Gdyni, szczycie Kamiennej Góry zobacz na mapie Gdyni oraz praktycznie wszystkich uliczkach w centrum Gdyni.

Od godz. 18:30 wpuszczani będą pierwsi uczestnicy imprezy na położone najbliżej sceny sektory. Wysoką na 22 metry, głęboką na 30 metrów i szeroką na 55 metrów konstrukcję, którą przygotowywało ponad 1200 osób, będzie jednak widać z daleka. 450 m kw. ekranów LED stworzy obraz o wielkości przeciętnej gdyńskiej kamienicy, a 1000 urządzeń oświetleniowych zadba o to, by nie przegapić żadnego szczegółu aranżacji. W sumie konstrukcja pochłonęła 250 ton stali, a jej obsługę zapewni prąd z agregatów o łącznej mocy 2 000 kW, które spalą w trakcie całego okresu produkcji 20 tys. litrów paliwa. W samych garderobach jest 80 luster.

W "Sylwestrowym Rejsie Przebojów" zaśpiewa ponad 20 artystów, m.in. Krzysztof Krawczyk, wykonawca legendarnego przeboju "Parostatek", Ewa Farna, Kamil Bednarek, Enej, Sylwia Grzeszczak, Jacek Stachursky, Anna Wyszkoni, Kombii, Doda i zespół Big Cyc oraz bohaterowie programu "Twoja twarz brzmi znajomo". Katarzyna Skrzynecka wcieli się w Shakirę, a Maja Bohosiewicz będzie udawała Sabrinę. Gospodarzami show, które potrwa do godz. 1:30 będą: Krzysztof Ibisz i Anna Głogowska, Maciej Dowbor i Piotr Gąsowski, Paulina Sykut-Jeżyna i Maciek Rock oraz Agnieszka Popielewicz.

SKM co 15 minut

Zmiany czekają komunikację miejską w związku z zamknięciem części ulic w śródmieściu. Większość autobusów i trolejbusów będzie podstawiana przy dworcu Gdynia Główna, nie będzie natomiast przystanków przy ul. Świętojańskiej i ul. 10 Lutego. Częstotliwość kursowania zwiększy też SKM.

- Od godz. 20 w Sylwestra do godz. 5 rano w Nowy Rok pomiędzy Gdańskiem Głównym a Gdynią Cisową pociągi będą kursować co 15 minut, a do Wejherowa dojadą co 30 minut. Oczywiście prosimy o kupowanie i kasowanie biletów - uśmiecha się Marcin Głuszek, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Szybkiej Kolei Miejskiej.

Zamknięte ulice w Sylwestra i Nowy Rok. Zamknięte ulice w Sylwestra i Nowy Rok.


Weź kapelusz, wygraj wycieczkę

Uczestnicy imprezy w Gdyni będą też mogli wygrać atrakcyjne nagrody.

- Będziemy na Karaibach, w Australii, w Szwecji - gdzie tylko chcemy, odwiedzając niemal 20 miejsc. Dlatego proponujemy, by goście przychodzili w kolorowych nakryciach głowy z całego świata. Kamera znajdzie najlepiej wyglądających, całujących się i dwie pary wygrają dwie wycieczki po 5 tys. zł w dowolne miejsce na ziemi. Będziemy też rozdawać "kasę na wycieczkę", "strzelając" pieniędzmi do ludzi. Oczywiście to nie wszystkie niespodzianki - zapowiada Gabriela Dworniak, producent kreatywny imprezy sylwestrowej z telewizji Polsat. Telewidzowie, których przed rokiem było 6 mln, będą mogli natomiast wygrać jeden z czterech samochodów podczas SMS-owego konkursu.

W Gdańsku będziemy śpiewać "Słodkiego miłego życia"

Grupa Kombii będzie gwiazdą nocy sylwestrowej w Gdańsku, ale pojawi się też na występie w Gdyni. Grupa Kombii będzie gwiazdą nocy sylwestrowej w Gdańsku, ale pojawi się też na występie w Gdyni.
Miejski sylwester w Gdańsku, tak jak w poprzednich latach, odbędzie się na scenie na Targu Węglowymzobacz na mapie Gdańska. Rozpocznie się już o godz. 20:45. Na rozgrzewkę usłyszymy największe hity The Beatles w wykonaniu zespołu z czeskiej Pragi o nazwie The Beatles Revival. Po nich, o godzinie 21:40 pojawi się młody zespół rockowy Kreuzberg, zafascynowany artystycznym klimatem dawnego Berlina.

Gwiazdą wieczoru będzie natomiast grupa Kombii, która rozpocznie występ przed godz. 23. Fani tego zespołu mogą liczyć na świetną zabawę przy takich hitach jak "Słodkiego miłego życia", "Nasze randez-vous", "Black and White" czy "Królowie życia". Oprócz dobrze znanych wszystkim przebojów członkowie Kombii zaprezentują materiał z najnowszej płyty "Wszystko jest jak pierwszy raz".

W tym roku na powitanie Nowego Roku mieszkańcy Gdańska mogą się spodziewać, ponoć wyjątkowo spektakularnego, bo 13-minutowego pokazu sztucznych ogni z towarzyszeniem muzyki. Nad projektem i scenariuszem widowiska ekipa pirotechniczna pracuje od początku listopada. Do pokazu zostaną użyte ładunki o łącznym ciężarze przekraczającym 200 kg, których montaż na miejscu zajmuje dwie doby.

Łączny koszt organizacji gdańskiego Sylwestra wynosi 200 tys. zł.

Na pewno też świetnym punktem widokowym do obejrzenia pokazu gdańskich sztucznych ogni będzie Góra Gradowa zobacz na mapie Gdańska, gdzie wielu mieszkańców lubi wybrać się na powitanie nowego roku. Alternatywnie dość dobrym i ciekawym miejscem są Bastiony Żubr czy św. Gertrudy zobacz na mapie Gdańska na Dolnym Mieście czy trochę dalej oddalone od centrum, ale z niezłym widokiem na panoramę Gdańska, wzgórze Pachołek zobacz na mapie Gdańska w Oliwie, na które od niedawna można się wspiąć wyremontowanymi schodami. Fani spokojniejszego powitania nowego roku wybiorą się zapewne na trójmiejskie plaże czy molo w Brzeźnie zobacz na mapie Gdańska lub Sopocie zobacz na mapie Gdańska.

Po imprezie sylwestrowej w Gdańsku będziemy mogli wrócić do domu komunikacją miejską.

Zostanie uruchomiona nocna linia tramwajowa N0 co 20 minut przez całą noc na trasie: Łostowice Świętokrzyska - Chełm - Brama Wyżynna - Dworzec Gł. - Opera - Zaspa - Oliwa - Wrzeszcz - Opera - Dworzec Gł. - Brama Wyżynna - Chełm - Łostowice Świętokrzyska wg taryfy nocnej. Wszystkie przystanki mają charakter stały.

Po zakończeniu pokazu sztucznych ogni (około godz. 00:20) zostaną wykonane dodatkowe kursy z przystanków "Brama Wyżynna" na liniach nr 2 (do Oliwy przez Zaspę-Przymorze oraz do Łostowic Świętokrzyskiej), nr 3 do Nowego Portu przez Brzeźno i nr 6 do Jelitkowa przez Wrzeszcz-Oliwę.

Dla autobusów w nocy będzie obowiązywał rozkład jazdy linii N1 jak w noc z piątku na sobotę, tj. z dodatkowymi kursami przez Sopot-Gdynię.

Po zakończeniu pokazu sztucznych ogni zostaną wykonane dodatkowe kursy spod Bramy Wyżynnej na liniach nocnych: N1 do Jaworzniaków przez Orunię Grn. i Zakoniczyn, N4 do Rębowa przez Chełm-Ujeścisko, N5 do Pruszcza Gdańskiego, N8 do Górek Zachodnich przez Przeróbkę-Stogi, N9 do Przegaliny, N13 do Olimpijskiej. Z przystanków przy Hucisku odjadą dodatkowe autobusy na liniach nocnych: N3 do Wrzeszcza PKP przez Jasień-Kiełpino Grn., N6 do Niedźwiednika przez Suchanino-Piecki-Migowo, N12 do Żabianki SKM przez Nowy Port-Brzeźno, N12 do Jasieńskiej przez Suchanino-Piecki-Migowo.

Sopot bez imprezy

W Sopocie, tradycyjnie już, sylwester miejski nie jest organizowany. Niezależne od siebie komercyjne imprezy organizują sopockie kluby, jedyną ogólnodostępną atrakcją jest pokaz fajerwerków na plaży przy molo zobacz na mapie Sopotu.

Organizuje go Kąpielisko Morskie Sopot, ale jest on dostępny dla wszystkich - można go oglądać zarówno ze Skweru Kuracyjnego, jak i z plaży. Na fajerwerki nie popatrzymy jednak z samego molo.

- Pomost będzie zamknięty od godz. 22:30. Chodzi głównie o względy bezpieczeństwa. Raz, że jest ślisko, a dwa, że większość osób, które przychodzi popatrzeć na pokaz fajerwerków znajduje się już w stanie "mocno imprezowym" - tłumaczy Marcin Kulwas z KMS.

Sam pokaz zacznie się równo o północy i potrwa około 12 minut.Tak Gdańsk witał 2014 rok.

Wydarzenia

Sylwestrowy Rejs Przebojów (33 opinie)

(33 opinie)
pop, sylwester

Sylwester Gdański 2014 (25 opinii)

(25 opinii)
pop, sylwester

Wydarzenia

Opinie (368) ponad 10 zablokowanych

 • Trzeba być niespełna rozumu (31)

  by sterczeć na mrozie uczestnicząc w tak tandetnych imprezach.

  • 352 78

  • lepiej siedzieć z mamusią w domu (6)

   • 41 66

   • a co (1)

    Matki swej nie lubisz?

    • 92 11

    • nienawidze

     • 15 50

   • Nie mieszkam już z mamusią i nie mam kredytu na karku. (3)

    A mamusię odwiedzę w nowy rok.

    • 31 12

    • (1)

     A po co ten tekst o kredycie ? Miałeś szczęście , odziedziczyłeś chatę , ale nie wypominaj innym , że mają kredyt . Zbyt dużo buty w Tobie .

     • 49 12

     • Tekst jest tak na wszelki wypadek,aby ci nie przyszło do głowy pisać jakiś bzdur.

      A po co ten tekst o dziedziczeniu?
      Odziedziczę to co trzeba w swoim czasie i niech to będzie jak najpóźniej.
      A szczęście to miałem takie że sam zrobiłem na mieszkanie tak zresztą jak na wszystko inne w życiu.

      • 23 16

    • W sensie kupiła Tobie mieszkanie i kazała się wyprowadzić? :)

     • 9 5

  • (3)

   Sprawdź pogodę. Nie będzie mrozu.

   PS.
   Cechą ludzi prymitywnych jest zakładanie z góry, że pogoda za 2 dni będzie taka jak teraz. Są zbyt głupi by zrozumieć, że czas idzie do przodu i warunki klimatyczne też się zmieniają.

   • 11 22

   • bendzie mróz!

    na pewno bendzie! Wiem bo sprawdziłam pogode.

    • 11 4

   • Masz rację!!!! Zmiany klimatyczne są teraz bardzo dynamiczne. Do jutra może się całkowicie zmienić klimat i w nocy przy gruncie będzie się można spodziewać 18 stopni Celsjusza...

    • 9 0

   • a jajko się gotuje sekundę

    bo prawa fizyki moga się gwałtownie zmienić
    i krowy mogą zacząć latać
    po czym niespodziewanie spadać

    • 1 0

  • mrozu ma nie być na imprezie - jeden i drugi

   • 9 0

  • (2)

   Jak komuś odpowiada sterczenie na mrozie to co ci do tego? To nie jest obowiązkowe!

   • 10 5

   • no właśnie uczestnictwo obowiązkowe nie jest ale kasę z podatków sciagna od wszystkich a nie od tych co przyjdą (1)

    • 13 2

    • to obejrzyj se w telewizji jak cie boli że placisz

     • 2 1

  • Dlatego własnie przyjadą Kartuzy, Żukowo, Wejherowo, Rumia, Reda i inne wioski (12)

   wioski czy wsie?

   • 17 9

   • To (1)

    sa metropolie o strategicznym znaczeniu...

    • 15 2

    • słowem zółto - niebieska chołota.

     • 4 6

   • ho ho ho... (7)

    Wejherowo,Reda,Rumia to tzw. Małe Trójmiasto Kaszubskie. Należą do aglomeracji, czy Ci się to podoba czy nie. Każde z tych miast (fakt nie są wielkie) posiada prawa miejskie. Co więcej, Wejherowo jest bardzo starym miastem (tylko chyba Gdańsk jest starszy) nie mówiąc o tym że kiedyś to i Sopot należał do powiatu wejherowskiego... Kompleksy należy leczyć u psychologa. Pozdrowienia i szczęśliwego nowego 2015 roku życzę zdrowym na duchu i umyśle mieszkańcom aglomeracji pomorskiej (duże i małe trójmiasto).

    P.S. Moja rodzina od wielu pokoleń zamieszkuje ziemie pomorskie. Pochwal się nam Twoją historią...

    • 21 11

    • Małe trójmiasto powiadasz (5)

     Skoro Wejherowo, Reda, Rumia to tzw. Małe Trójmiasto, to idąc tym tropem Stara Kiszewa, Wilcze Błota Kościerskie i Stare Polaszki śmiało można nazwać Bardzo Małym Trójmiastem, w końcu leżą w województwie pomorskim.

     • 19 14

     • (4)

      Widzisz, nawet z myśleniem u ciebie ciężko. Czy w polaszkach,wilczych błotach i starej kiszewie mieszka ok. 120 tyś ludzi? Czy są to miejscowości graniczące ze sobą? (Wejherowo-Reda-Rumia-Gdynia-Sopot-Gdańsk = aglomeracja MIEJSKA!!! Ponad 1 000 000 mieszkańców a w ciągu godziny możesz przejechać tych 6 miast komunikacją miejską). Zresztą jakim imbecylem trzeba być żeby wyszydzać miasto 50 tysięczne będąc z miasta pół milionowego?!!! Co z Warszawą już nie ma co startować? Kończę temat, bo komuś o ciasnym umyślę i tak nie wytłumaczę...

      • 12 9

      • a gdzie Pruszcz Gdański? Piszesz o jakiejś redzie, a zapominasz o najszybciej rozwijającym się

       mieście w naszym województwie

       • 5 11

      • (2)

       Już w podstawówce jak ktoś miał gorsze buty lub spodnie, mówiło się: co Ty z Wejerowa jesteś? Wiec proszę nie mów nic o aglomeracji, GWE to GWE i nie dorabiaj do tego ideologii.

       • 10 10

       • Spędziłeś kilka lat w szkole specjalnej.... ale po co się tym chwalić ???? głupi i arogancki jesteś: co Ty z Gdyni/Gdańska / Sopotu jesteś ? ( tak się mówi u nas....)

        • 4 5

       • ptasi móżdżku to są fakty nie ideologia...

        • 2 2

    • moja historia

     ziemie pozostawione w powiecie wileńsko-trockim, podróż w wagonach bydlęcych do ziem odzyskanych

     • 3 3

   • Nie wioski/ wsie tylko miasta.... czy ci się to podoba czy nie....

    • 3 1

   • Zapomniałeś o Gdańsku!

    ...

    • 1 0

  • Dlaczego?

   Było się młodym i pięknym to się chodziło :)

   • 0 0

  • Nawet bez alku to poprostu średniowiecze

   Agencja organizująca poszła na łatwiznę kosztem uczestników. Dobre ale na szczęście mnie tam nie będzie. Mamy 21 wiek, rozwój kultury wiąże się nierozerwalnie z rozwojem kultury picia. A może jednak wpadnę HoNdą, nie czerwoną ale ...

   HoLkik

   • 1 2

  • Każdy wybiera to co chce bądź lubi

   A takie osoby jak ty powinny się leczyć.

   • 0 0

 • (24)

  Gdańsk jak zwykle, dno dna i kupa mułu po pachy, ale swoją drogą, ja tam wolę w domu spędzać sylwka :)

  • 180 42

  • popieram Sopot, kameralnie, spokojnie bez zadęcia i gawiedzi z okolicznych wioch (16)

   po co wydawać krocie na igrzyska? taka reklama miastu nie jest potrzebna, gwe gpu gka gnd będą w Gdyni i Gdańsku. W Sopocie będą bawić się ludzie

   • 21 29

   • (2)

    Odezwała się "hrabianka miastowa".
    MOŻE ludzie z GKA GPU GND i innych okolic nie są święci,ale to nie powód by ich obrażać.

    • 25 19

    • Jego jedynym osiągnięciem życiowym jest meldunek w trójmieście. Daj mu się wygadać i chociaż raz do roku poczuć lepszym....

     • 30 7

    • Zamiastowe wieśniaki xddd

     • 0 0

   • aga, a będą darmowe pigułki gwałtu, tajemniczy płyn do drinka i nożownik w czerwonej hondzie o 23.59?

    • 27 4

   • "Katarzyna Skrzynecka wcieli się w Shakirę" (5)

    A państwo grube bańki daje na "kulturę" budując światynię "opaczności".
    Poza tym:
    "Ewa Farna, Kamil Bednarek, Enej, Sylwia Grzeszczak, Jacek Stachursky, Anna Wyszkoni, Kombii, Doda i zespół Big Cyc "
    Czy 99% populacji w Polsce to Janusze ?
    Czy Jezus urodził się w Wejherowie ?

    • 36 8

    • Czujesz sie lepszy? (1)

     Nie masz powodu, nie wiem czy jestes janusz czy marian z wàsem

     • 7 7

     • Tak,czuję. Jutro będę sie czuł jeszcze lepiej, bo

      w sylwestra ma być odwilż. Proponuję odpalić Polsat i obserwować utaplanych w błocie i smarkających sobie do bigosu ,bawiących się do najgorszego muzycznie szajsu, jaki tylko można sobie wyobrazic - Januszy

      • 22 1

    • (2)

     TWOJE GRUBE BAŃKI? Na pewno TWOJE? to ile ty zarabiasz?

     • 2 7

     • Tak koleżko (1)

      daje na kulturę min.moje pieniądze. I tak, jestem zbulwersowany tym że po pieniądze na kulturę łapska wyciagają czarni, tym że politycy lekkim łapskiem im je przyznali i tym że serwują nam taką kulturę. Powtórzę jeszcze raz:
      "Katarzyna Skrzynecka wcieli się w Shakirę"
      A ja proszę pana studiuję kulturę i sztukę, i jak widzę taką sztukę to trudno mi zachować kulturę.

      • 21 1

      • nie jesteś sam w społeczeństwie Bauer

       daj się ludziom pobawić jak lubią,
       ja nie uczestniczę ale tez nie żałuję moich pieniędzy,
       jak będe chciał czegoś innego to sam się sfinansuję,
       na przykład Opera House Hannover, bilet na przedstawienie 40 euro,
       polecam

       • 0 0

   • (3)

    Agusiu, ciekawe w jakim wyrku obudzisz sie czwartek? Bo przecież zabawa w Sopoćkowie do czegoś zobowiązuje.

    • 15 5

    • "Umcia umcia - pękła gumcia" ;)

     • 23 3

    • (1)

     nie w jakim, tylko w czyim wyrku...

     • 6 3

     • I z bolącym podbrzuszem.... Jak ja lubię takie panienki. Ubierają sie na imprezę i malują godzinami, a po kilku godzinach kończą na tylnym siedzeniu, nawalone, naćpane z którymi można zrobić wszystko.

      • 13 2

   • Po yntelygentnym wpisie wnioskuję, że największa wiocha to ty...

    • 1 2

   • Co ty chrzanisz? Powiatowi mają swoje sylwestrowe imprezy a w Gdyni i Gdańsku bawią się przede wszystkim miejscowi. I do nich można mieć pretensje o bójki miedzy kibolami, o zasyfione ulice i kręcące sie pijane typy. Nie bądźmy cyniczni, bo przyjezdni wcale nie są najgorsi... A że lubimy obrażać zawsze innych, to już mamy to we krwi...

    • 4 6

  • (5)

   Czy nie wydaje się wam, że Skawiński wygląda jakoś dziwnie od pewnego czasu? (chodzi o twarz)

   • 15 0

   • (1)

    Schudł z 30 kg, skalpel, botoks inwestuje w siebie na gładko ;)

    • 16 0

    • W telewizorni to on jak chłop

     W realu czy w tesco on ma 1.50 taki mały skurczybyk.

     • 9 3

   • Może jak Fredi Mercury cos załapał od miłości swego ulubionego. (2)

    • 10 0

    • a ma jeszcze różowego newbeetla?

     • 5 0

    • Widzę że jest dużo wtajemniczonych, ciekawe jak mu przez tyle lat udaje się to ukrywac?

     • 2 0

  • Zgadzam się

   Najlepiej w domu z niewielką ilością znajomych max 2-3 osoby. Pogadać się, zjeść coś smacznego, napić się, ale nie zalać w trupa.

   • 3 0

 • Fajerwerki... co za bezsensowny sposób puszczenia z dymem kasy. (1)

  • 111 49

  • A w czym to gorsze od "koncertu"?

   Uczta dla oczu jest nie gorsza od "uczty" dla uszu. Nawet preferuję tę pierwszą, bo ryk Krawczyka mnie nie porywa.

   • 11 1

 • Sylwester na mrozie (18)

  Tak nisko jeszcze nie upadłem. To tak jak byście święta spędzali w lesie...

  • 119 37

  • (3)

   no, najlepiej wszystkie wieczory spedzac siedzac na kanapie przed telewizorem

   • 14 13

   • a ja nie mam kanapy... (2)

    • 10 1

    • ...a ja telewizora (1)

     • 9 1

     • Ale Internet masz i trollujesz...

      ..a normalny człowiek musi czytać takich głąbów.

      • 1 0

  • Wie Pan (3)

   Wie Pan Ja z mezem co roku bawimy sie na takiej imprezie pod ,,chmurka".Zawsze kupujemy dwa ukainskie wina musujace w cenie 4.99 , oraz 20 piw w jednym z dyskontow. Zabawa jest przednia , tance spiewy i darmowy pokaz fajerwerkow. Jedynym mankamentem takiej imprezy jest zalatwianie potrzeb fizjologicznych... ale i z tym sobie jakos radzimy....

   • 15 13

   • Ewa???

    • 4 0

   • (1)

    Nie zapomnij kochanie o kartoniki,tajskim i setce.W domku dokończymy mordo BICIEM :-D

    • 6 1

    • hmm

     To moze mnie zaprosicie na sylwestra . No fakt jestem bezdomny zawsze zabawa na targu. Ale z 6 win miodowo lipowych bede mial. Jak by sie Pan , Panie Heniu zastanowil to da mi Pan znac .ok?

     • 5 1

  • A ja tak z innej beczki (5)

   Nie wiem czy zauwarzyliscie drodzy czytelnicy jedna rzecz w sylwestrowa noc ? Mianowicie chodzi mi o picie alkoholu w miejscu publicznym . Tego dnia na ulicach sa wypijane hektolitry alkoholu mandatow sie nie wypisuje bo to sylwester zabawa itd. Ale juz kilka dni pozniej za piwko 100 zl mandatu.Mi sie wydaje ze prawo obowiazuje kazdego dnia tak samo. Chociaz zauwarzylem to pidczas euro kdzie watachy hiszpanskich kibicow pila i sikala gdzie popadnie.Wynika z tego ze tak naprawde prawo w tym kraju dziala w wybrane dni .
   Ps.Nikomu nie zycze mandatu , ale jest to absurdalne w maju mandat w sywestra nie....

   • 17 9

   • (3)

    Macieju zakup sobie słownik.

    • 8 7

    • ok zakupie s (2)

     zakupie slownik tylko doradz mi jaki .ok?

     • 4 6

     • najlepiej ortograficzny (1)

      a na początek mała podpowiedź - nie "zauwarzyliscie" tylko zauważyliscie, jak już

      • 3 0

      • A ti kodeks wykroczeń !!!!

       Jesteście na podobnym poziomie ortograficzny-wykroczeń

       • 2 1

   • Po prostu ten absurdalny zakaz można czasowo znosić z różnych powodów, a zniesieniem jego jak się domyślam zajmują się władze miasta.

    • 4 0

  • sorry taki mamy klimat

   że 31 grudnia wypada akurat zimą

   • 7 0

  • byłem raz - nie warto

   ciasnota, ludzie podpici rzucają papierosami, butelkami (!) i czym popadnie. Nawet nie da się wycofać. Raz można pójść, ale więcej nie warto.

   • 11 0

  • nie na mrozie! Jutro odwilż i +5`C!!! (1)

   • 2 1

   • No błoto.

    • 1 0

 • Hau hau hautura (9)

  Kolejne miejsca do sprzątania po imprezach.

  • 63 13

  • (6)

   Dzicz szaleje, lud ze wsi zawita zostawi pobojowisko-obszczywisko i pojdzie sobie

   • 53 9

   • Dlaczego się dziwisz? (3)

    W Trójmieście jest mnóstwo przyjezdnych słoików i "braci" ukraińców.

    • 22 0

    • (1)

     jeszcze więcej polaków

     • 3 6

     • Chciałeś napisać

      jeszcze więcej z kartą "Polaka". ukrol nigdy nie był i nie będzie moim bratem.

      • 5 4

    • Co ty chcesz od Dziwisza ?

     • 1 0

   • A na dodatek zostawią u Nas butelki kupione w Biedrze pod Żukowem :(

    • 12 4

   • No tak... bo państwa z Trójmiasta tam nie uświadczysz haha... W większości miejscowi będą obsikiwać swoje kąty a nie przyjezdni...

    • 1 1

  • o której są dziś próby w Gdyni ???

   • 0 1

  • POlsat zapłaci

   • 1 0

 • Bezmózgi (17)

  Kombi i krawczyka na emeryturę a nie na scenę, dajcie młodych. Barany sr*m na taki występ z takimi starymi nagraniami dziadków.

  • 90 35

  • Kroplowki juz sie chlodza zeby mogli wystapic artysci

   • 20 1

  • Tyle , że młodzi wykonawcy strasznie zawodzą .....

   • 8 8

  • (14)

   Ale goście z GWE GPU GLE GKS GKA NO NE NOS NBR uwielbiają taki rodzaj muzyki. Po co odbierać im radość. Milion złotych na przyjezdnych:( mam nadzieję że Oni zostawią przez najbliższy rok więcej niż milon przyjeżdżając do Gdyni na zakupy. Niech się nikt nie spina bo nie mam nic przeciwko wyżej wymienionym gościom. Po prostu nie podoba mi się dołożenie miliona złotych tak naprawdę dla przyjezdnych.

   • 25 7

   • co ci tak przyjezdni solą w oku. prace zabrali? dziewczynę przedymali? ;) (1)

    ludzie spoza miasta są dynamiczni, ambitni, rozwojowi i mili przeciwnie niż lokalny beton nierobów i patalogii. patologia nie przyjeżdża żyć do miast. pamiętaj o tym. ona już tam jest, jak ty.

    • 24 20

    • Dynamiczni to są ludzie ze wsi, są bardzo ambitni, mam kilku w rodzinie co zrobili kariery w dużych firmach. A nie nazywałbym dynamiką kogoś kto ma białe skarpety do czarnych mokasyn z frędzlami, nosi "Tomjego" z Allegro i podjeżdża Golfem III na ledach kupionych też na Allegro.

     • 15 6

   • a gdzie GND GDA GST NKE NNI GBY ? oni tez tam bedą. (1)

    współczuje mieszkańcom i firmom sprzątającym. wulgaryzmy, bijatyki, kopulacja na mrozie, wymiociny, pobite butelki...

    • 20 4

    • i jeszcze

     nasr*ne pod drzwiami - w zeszłym roku tak było

     • 6 0

   • Skrytykował wielkomiastowy z Kaczych Buków (6)

    • 9 13

    • (5)

     Nie słoiku z Mazur, ja nikogo nie skrytykowałem, tylko napisałem że Gdynia płaci za sylwestra gościom z wyżej wymienionych gmin. Nie oszukujmy z 130-150 tysięcy to max 10% mieszkańców Gdyni.

     • 11 6

     • Słoiku ? ehh (4)

      Skąd w mieszkańcach wioski rybackiejz przerośniętym ego taka buta ? Jesteście miasteczkiem jak Kielce

      • 10 14

      • (3)

       Gnieździsz sie z 7 kumplami spod Braniewskiej osady na 43 metrach w Kowalach, to nie wiesz że jesteś słojem?

       • 13 4

       • Zgoda światowcu z Chylonii (2)

        • 4 9

       • (1)

        Akurat nie trafiłeś, nie mieszkam już w Gdyni, przyjeżdżam tylko po kasę za wynajem z kilku kamienic. Tak wiem mój dziadek też był słoikiem ale ze Lwowa i Gdynię budował przed wojną?

        • 3 9

       • po czynsz za sitałer

        • 8 0

   • (1)

    Co ty bredzisz! Kogo nie pytam w Gdyni to idzie na Skwer w sylwestra. I nikt sie tego nie wstydzi. Masz jakieś kompleksy że wytykasz gości z powiatów? Od ilu pokoleń w Trójmieście mieszkasz? Od jedengo?

    • 2 7

    • Daj mu spokój jak Wejherowo miało prawa miejskie to jego dziadkowie jeszcze sr*li w lepiankach. Pozdro Gdynia :)

     • 4 2

   • Toż

    to ma być promocja Gdyni. Przecież nie będą promować Gdyni wśród Gdynian.

    • 3 2

 • Jako Gdynianin od urodzenia (21)

  mam nadzieję, że sylwester z Polsatem gości po raz ostatni w naszym mieście.

  • 186 36

  • ha ha (4)

   A co bys wolal sylwestra z TV TRWAM?????

   • 22 51

   • Nie wolałbym sylwestra z TRWAM ani TVP, TVN czy inna telewizją. (3)

    Jak już coś takiego organizować to najlepiej na terenie lotniska w kosakowie, parkingu koło hali widowiskowo - sportowej, stadionie miejskim. Z dala od centrum. W centrum nie ma miejsca po prostu.

    • 47 9

    • a na dodatek nie każdy musi chcieć słuchac tego badziewia

     • 50 6

    • janko muzykant, na szczęście nie ty o tym decydujesz.

     • 3 29

    • typowe podejście Polaka

     Niech hałasują ale nie u mnie tylko u kogoś innego.
     Raz w roku mógłbyś odpuścić.

     • 2 1

  • (1)

   Wolałbyś sylwestra z Jarkiem i Pawłowicz. A o północy mlaskanie i jedzenie sałatki na szybkość.

   • 9 38

   • Proszę mnie nie obrażać. Nic obraźliwego nie napisałem!

    • 40 5

  • (7)

   ja bardzo mocno trzymam kciuki aby coś im się w agregatach z******o

   • 31 8

   • (6)

    chory z zawiści mały człowiek

    • 5 28

    • (4)

     Akurat jestem bardzo dużym człowiekiem. Niech robią taką imprezę u Ciebie pod oknami. ja bardzo chętnie podpiszę petycję aby ją u Ciebie robić. Bo to nie jest wyrąbanie 10 tysiącom ludzi mieszkającym w centrum w kosmos nocy sylwestrowej, tylko uprzykrzenie życia od 28 grudnia do 2 stycznia. Na całe szczęście udało mi się tak to zrobić, że jutro o 6 rano mnie już to nie będzie i wracam drugiego. Jak nie u Ciebie niech Pan Szczurek u siebie na Wiczlinie to zrobi. Ma dużo łąki i pola.

     • 25 2

     • Jak będziesz wyjeżdzał jutro o 6 rano to zostaw klucze pod wycieraczką, żeby Ci nie nasr*li pod drzwi (1)

      • 2 5

      • A co toi toi wpadłeś do niebieskiego płynu głową bo Ci z japy jechało? Żuj kostkę do kibla na przyszłość toi toiu

       • 1 2

     • Makontent,maruda.

      Wyprowadz sie na wies jak Tobie wszystko przeszkadza.

      • 2 6

     • O prosze!

      Odezwal sie King Kong...

      • 0 0

    • Podobny

     do Kaczynskiego J.

     • 0 1

  • Jako gdynianka od urodzenia mam nadzieję, że jeszcze u nas zagości taki Sylwester (1)

   ale przerwę można sobie zrobić ;)

   • 5 29

   • owszem

    Owszem , przerwę jak najbardziej 365 dni przerwy to tak akurat....

    • 5 6

  • To wstyd że Gdynia gości Solorza! (1)

   Za MŚ w siatkówce - bojkot imprezki na Skwerze!

   • 17 4

   • To akurat nie jego a Tuska wina

    • 3 7

  • Chciałeś powiedzieć chyba jako gdańszczanin...

   • 0 8

  • Nie martw się

   Podobno Marynarka Wojenna uczci Sylwestra salwą z wszystkich dział - prosto w scenę.
   Taki prezent dla miłośników muzyki.

   • 9 0

 • Gdynia (6)

  Może Szczurek by odśnieżył drogi w dzielnicach, zamiast bawić się, jak sołtys w remizie?

  • 121 33

  • Gdynia (1)

   A drogi w dzielnicach nieodśnieżone!

   • 30 4

   • Już Horała biegnie z łopatą żeby odśnieżyć. Za free bierze prawie 2 tyś więc mogłby jakoś odpracować tą kasę.

    • 12 16

  • Jaki sołtys taka zabawa.

   • 26 1

  • Horała dostał odcisków od łopaty?

   • 10 11

  • Drogi w dzielnicach odśnieżone. Za osiedlowe/wewnętrzne odpowiada administracja osiedla (u mnie odśnieżają).

   • 3 9

  • Zapraszam do Sopotu

   Poznasz siłę sołtysa.

   • 0 4

 • Jaki koszt w Gdańsku? (20)

  Pewnie 2 mln zł.

  • 45 28

  • i mieszkanie zapomniane w deklaracji majątkowej

   • 22 4

  • Dziwne, ze w artykule nie ma nic o kosztach w Gdansku (4)

   Tylko Gdynia jest przejrzysta?

   • 18 12

   • Stoi, jak wół napisane, czytać baranki, a potem komentować. (3)

    • 15 4

    • (1)

     To jest koszt samej sceny i wykonawców.

     • 7 0

     • Ile za fajerwerki?

      • 2 0

    • Baranku, kosztu nie bylo wcześniej.

     Sielski się zreflektowal...?

     • 0 2

  • W gdańsku 600 tys. Z haczykiem

   • 8 6

  • (6)

   Gdańsk 650 tys. (bez telewizji)
   Warszawa 3 mln (bez telewizji)
   Wrocław 2,2 mln (tvp)
   Kraków 2,5 mln (tvn)
   Gdynia 1 mln (polsat)

   • 13 6

   • zapomniales

    Toruń 88 mln (Tv Trwam)
    Tczew 11 tys ( Tv Skay Orunia)

    • 13 2

   • Nie myl wkłau Gdyni z całkowitym kosztem (4)

    w Gdyni koszt 1 mln to wkład miasta (promocja) lwią część pokrywa Polsat i sponsorzy.

    • 6 2

    • I tak powinno byc (1)

     A nie 650 tys za gdańskie dziadostwo z głównym punktem - życzeniami urzędników

     • 10 3

     • w radio go zjechali za życzenia, to na żywo postanowił się lansować.

      • 1 0

    • Gryzoń promuje siebie a nie Ciebie !

     • 3 4

    • Wiem, piszę tylko ile kasy dały miasta. To co daje główny organizator to znacznie więcej. Wygląda jednak na to, że Gdynia dała najmniej spośród pozostałych Sylwestów telewizyjnych.

     • 2 2

  • jest napisane

   W artykule jest odpowiedź. Przeczytaj, będziesz wiedział.

   • 1 0

  • w Gdańsku 200 tysięcy czyli wychodzi 10x mniej do zapłaty na mieszkańca

   • 2 1

  • "Łączny koszt organizacji gdańskiego Sylwestra wynosi 200 tys. zł. "

   • 2 1

  • :) (1)

   naucz się czytać :Łączny koszt organizacji gdańskiego Sylwestra wynosi 200 tys. zł.

   • 1 1

   • wymagasz do Gdynianina umiejętności czytania?

    nieosiągalne

    • 1 0

  • 2mln

   po północy następne 2.kasa musi się zgadzać.budyń szmato napluć ci w twarz to mało!!!jeszcze się w tym byś umył bydlaku
   !!!!!!

   • 0 0

 • Pijane bydło, latające butelki i petardy... (4)

  Możesz tez zarobić w oko korkiem od szampana albo zwyczajnie, tradycyjnie dostać po ryju. Impreza dla niewymagającej tłuszczy. Normalnym ludziom odradzam, ewentualnie przed TV.

  • 130 13

  • zgadzam się, byłam raz i wystarczy (3)

   omal nie dostałam butelką, do mojej kolezanki rzucał się jakiś koleś, wszyscy podpici i wulgarni, no może z małymi wyjątkami. Tylko pokaz sztucznych ogni był warty obejrzenia.

   • 11 1

   • I

    pawika na kurtecze mozna zaliczyc... fuj!

    • 6 0

   • słowem żólto - niebieska chołota. (1)

    • 5 1

    • albo biało-zielone 2 minutowce.

     • 0 0