• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Tak będzie wyglądał ruch w centrum Gdyni

Michał Sielski
1 grudnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (240)
Na razie ruch wyznaczają pachołki i żółte znaki, ale niebawem skrzyżowanie przybierać zacznie docelową formę. Na razie ruch wyznaczają pachołki i żółte znaki, ale niebawem skrzyżowanie przybierać zacznie docelową formę.

Droga rowerowa w miejscu dawnej ulicy przy parkingu naprzeciwko Urzędu Miasta i dwukierunkowa jezdnia przy samym gmachu urzędu - taki będzie docelowy układ ruchu na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego i Świętojańskiej. Nie wróci już naziemny parking - miejsce samochodów będzie pod ziemią, pod budowanym Parkiem CentralnymMapka.Dwukierunkowy ruch przy UM to dobry pomysł?

Budowa Parku Centralnego i parkingu podziemnego weszła właśnie w ostatnią fazę. Parking jest już zadaszony i zasypywany, a po pracach ziemnych przyjdzie czas na wykończeniowe. Także na powierzchni, gdzie dotąd był parkingMapkadroga wokół niegoMapka. Parkingu nie będzie, a jego miejsce zajmie teren zielony. Nie będzie więc też drogi dla aut, tylko skrót dla pieszych i rowerzystów zmierzających w kierunku morza.

Tak będzie wyglądała docelowa organizacja ruchu przy Parku Centralnym i Urzędzie Miasta. Tak będzie wyglądała docelowa organizacja ruchu przy Parku Centralnym i Urzędzie Miasta.

Szerszy chodnik przy Urzędzie MiastaW ramach prac poszerzony zostanie chodnik przy al. Piłsudskiego przy Urzędzie Miasta. Będzie też zatoka postojowa dla auta młodej pary przy wejściu do Urzędu Stanu Cywilnego. Ruch aut będzie natomiast dwukierunkowy, tak jak przy obecnej organizacji tymczasowej.

Przebudowana zostanie droga rowerowa wzdłuż al. PiłsudskiegoMapka, która połączy się z ciągiem, którym rowerzyści mogą jechać na ul. Świętojańskiej.

Pierwsze prace już się zaczęły. Na razie to głównie prace ziemne, związane z budową kanalizacji deszczowej czy przebudową trakcji trolejbusowej.

Zakończenie prac uzależnione jest od pogody. Jeśli zima nie będzie sroga, być może już na wiosnę pojedziemy nowymi drogami.

Przypomnijmy:

  1. Wykonawcą III etapu Parku Centralnego jest firma Budimex.
  2. Trzecia, największa część parku obejmuje obszar 4,5 ha pomiędzy pawilonem skateparku a Urzędem Miasta.
  3. Firma buduje m.in. parking podziemny na 270 miejsc za ok. 22 mln zł oraz ostatnią część parku
  4. Pełny koszt prac to 63,4 mln zł.
  5. Otwarcie ostatniej części planowane jest na połowę 2023 r.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (240)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane