• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Tak w Trójmieście obchodziliśmy tegoroczne Święto Niepodległości. Rodzinnie i radośnie

Piotr Weltrowski
11 listopada 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (238)

Mieszkańcy Trójmiasta tłumnie wzięli udział w obchodach 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tysiące osób przeszło przez Gdańsk, Gdynię i Sopot w trzech paradach. Było kolorowo, rodzinnie i radośnie.Zdarzyło ci się przebrać za postać historyczną podczas Święta Niepodległości?

Można powiedzieć, że przez ostatnia lata, gdy imprezy masowe, takie jak właśnie parady na Święto Niepodległości, podlegały różnym restrykcjom pandemicznym, mieszkańcy Trójmiasta stęsknili się za hucznym obchodzeniem rocznicy odzyskania przez nas kraj niepodległości.

Świadczyć wydają się o tym prawdziwe tłumy, które wzięły w tym roku udział w trzech miejskich paradach. Pierwsza z nich przeszła ulicami Gdańska, kolejna odbyła się w Sopocie, a na koniec swoją cegiełkę do obchodów najważniejszego polskiego święta dołożyli mieszkańcy Gdyni.

Tak relacjonowaliśmy paradyWszędzie kończyło się chóralnym odśpiewaniem hymnu.

Było kolorowo, rodzinnie i radośnie. Obyło się - co zresztą jest już trójmiejską tradycją - bez żadnych incydentów. Wśród świętujących pojawiały się za to choćby symbole solidarności z Ukrainą.W Gdańsku po paradzie wykonano tradycyjne pamiątkowe zdjęcie. Kliknij, by zobaczyć je w wielkiej rozdzielczości. W Gdańsku po paradzie wykonano tradycyjne pamiątkowe zdjęcie. Kliknij, by zobaczyć je w wielkiej rozdzielczości.
Przede wszystkim było jednak bogato. W atrakcje. W paradach uczestniczyły zabytkowe, stare samochody, których właściciele często przyjechali specjalnie do Trójmiasta z różnych części kraju. Były zabytkowe pojazdy Straży Pożarnej, do których zresztą chętni - już po paradach - mogli zajrzeć, a nawet usiąść za ich kierownicą.

Nie zabrakło także miłośników rekonstrukcji historycznych - i tych profesjonalnych, naprawdę odwzorowujących realia minionych epok, i tych amatorskich, po prostu czujących potrzebę, aby przebrać się za postać z epoki.

Wszystko to w iście radosnej atmosferze. Bo też i Święto Niepodległości jest świętem radosnym. Do zobaczenia za rok.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (238)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane