• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

W czwartek zneutralizują niewybuch torpedy. Dostęp do plaż ograniczony

Patryk Szczerba
20 kwietnia 2022 (artykuł sprzed 2 lat) 
W czwartek dostęp do plaży na Babich Dołach i Oksywiu w godzinach 8-15 będzie ograniczony. W czwartek dostęp do plaży na Babich Dołach i Oksywiu w godzinach 8-15 będzie ograniczony.

W czwartek nurkowie minerzy zneutralizują zalegający w wodzie w okolicach plaży na Babich DołachMapka niewybuch torpedy będący pozostałością po II wojnie światowej. W godz. 8-15 dostęp do plaży i kąpieliska na Oksywiu i Babich Dołach będzie z tego powodu ograniczony.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


Czy widziałe(a)ś kiedyś działania minerów lub saperów na żywo?

Informacja pojawiła się w formie komunikatu na telefonach komórkowych niektórych mieszkańców.

Trafiła także do naszego Raportu z Trójmiasta

Zdjęcia z neutralizacji torpedyNeutralizacją wybuchu zajmą się nurkowie minerzy z 13. Dywizjonu Trałowców, wchodzącego w skład 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Przeprowadzą go na Zatoce Gdańskiej.

Torpeda na Babich Dołach: gdzie leży?- To torpeda lotnicza znaleziona ok. 3 mile morskie (5,5 km) na wschód od plaży w Babich Dołach. Niewybuch stanowi pozostałość po II wojnie światowej, zawiera w sobie ok. 200 kg materiału wybuchowego i zalega na głębokości ok. 30 m - mówi Magdalena Kierzkowska, rzecznik Urzędu Morskiego w Gdyni.

Kąpieliska i plaże na Babich Dołach i Oksywiu przez torpedę częściowo zamknięteW czasie działań w godz. 8-15 przebywanie na plażach w okolicy Oksywia i Babich Dołów może być utrudnione. Gdyńscy urzędnicy informują, że można się tam wybrać na spacer, ale nie wolno wchodzić do wody - nurkować i moczyć nóg.

- Urząd Morski w Gdyni będzie uczestniczył swoimi jednostkami w zabezpieczeniu akcji na wodzie, a także koordynować ruch jednostek zaangażowanych w akcję. Dodatkowo pracownicy ochrony wybrzeża będą wspierać służby w zabezpieczeniu odcinka plaży pomiędzy Babimi Dołami a molo Formozy - dodaje Magdalena Kierzkowska.
Jeżeli z jakichś powodów nie uda się przeprowadzić neutralizacji w ustalonym terminie, kolejna próba zostanie podjęta 27 kwietnia.

Neutralizacja niewybuchu w Gdyni w listopadzie 2021 roku


Akcja neutralizacji niemieckich min z czasów II wojny światowej w 2015 roku


Film z 2011 roku z neutralizacji torped

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (90)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane