• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Trójmiasto kwestowało dla WOŚP

Marzena Klimowicz-Sikorska, Maciej Naskręt
13 stycznia 2013 (artykuł sprzed 11 lat) 
aktualizacja: godz. 20:26 (13 stycznia 2013)
Najnowszy artykuł na ten temat Stół Kamila Durczoka w Sopocie

Niedzielna kwesta WOŚP i światełko do nieba w Gdyni .


Być w niedzielę 13 stycznia w mieście, nie wrzucić kilku złotych do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i nie przykleić w widocznym miejscu charakterystycznego czerwonego serca to dziś wstyd. Podpowiadamy, gdzie tego dnia bawić się na WOŚP-owej imprezie i gdzie szukać wolontariuszy.Zobacz, jak wyglądała kwesta WOŚP w Gdańsku.Aktualizacja godz. 20:26. Gdański sztab WOŚP o godzinie 20 zainkasował 130 tys. zł. 43 tys. zł zebrali wolontariusze w Gdyni.

Cała Orkiestra Jerzego Owsiaka zebrała do tej pory 14 135 065 zł.


Aktualizacja godz. 20:06. Nad Gdańskiem rozbłysło światełko do nieba - pokaz sztucznych ogni.

Aktualizacja godz. 19:40. Gotowe jest już lodowe serce, które zostało wykute z 2,5-tonowej bryły lodu na Targu Węglowym.

Tuż obok trwa koncert, który zakończy występ gwiazdy rodzimego popu - zespołu Feel, który na scenę wejdzie o godz. 19:50. Na początku koncertu, do piosenki "Jak anioła głos" nad Gdańskiem rozbłyśnie światełko do nieba.


Aktualizacja godz. 19:27. W ramach WOŚP w Gdyni na Skwerze Kościuszki przeprowadzono ćwiczenia ratownicze po symulowanym wypadku drogowym. W Gdyni lądował śmigłowiec ratownictwa morskiego Anakonda.


Zobacz ćwiczenia ratownicze w Gdyni.


Aktualizacja godz. 19:14. Wśród uczestników imprez WOŚP w Gdyni i Gdańsku największym powodzeniem cieszyła się zupa grochowa z kuchni polowej.

Zupa grochowa z kuchni polowej rozdawana nieopodal Skweru Kościuszki w Gdyni.Aktualizacja godz. 18:39. Jak ustaliliśmy u oficerów prasowych Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku i Gdyni, funkcjonariusze nie odnotowali żadnych zdarzeń, w których braliby udział kwestujący wolontariusze WOŚP.

Aktualizacja godz. 17:55. W Gdyni można było zlicytować przejazd samochodem terenowym. Pomysł kwesty spodobał gdynianom. Do jazdy terenowym sprzętem było wielu chętnych.

W Gdyni można było zlicytować przejazd samochodem terenowym.Aktualizacja godz. 17:39. 2,5-tonowa bryła na Targu Węglowym w Gdańsku lodu zmienia się serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Aktualizacja godz. 16:57. Na Targu Węglowym setki gdańszczan oglądają koncerty zespołów, które grają na specjalnie zbudowanej scenie. Właśnie swój występ skończył rockowy Jimmy G. Dobra wiadomość dla tych, którym spodobały się gitarowe popisy muzyka i zostali jego fanami - jego instrument będzie można wylicytować na aukcji w serwisie allegro.

Przypominamy że koncert zakończy występ gwiazdy rodzimego popu - zespołu Feel, który na scenę wejdzie o godz. 19:50. Na początku koncertu, do piosenki "Jak anioła głos" nad Gdańskiem rozbłyśnie światełko do nieba.Aktualizacja godz. 16:31. Wiemy, ile pieniędzy wpłynęło do gdańskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Na godz. 16 jest to kwota 46 tys. zł - mówi Marta Mirocha, rzecznik prasowy WOŚP-Gdańsk.

W Gdyni tylko z puszek uzbierano już 10 tys. zł. Natomiast sztab w Warszawie informuje, że zgromadził 8 022 458 zł.


Gotowa zupa wegańska. Smacznego. Gotowa zupa wegańska. Smacznego.
Aktualizacja godz. 16:10. Widownia przed sceną ustawioną na Targu Węglowym powoli się zapełnia. Jako pierwszy zagrał na niej: Afromental i Jimmie Gee.

Kto dzisiaj tam jeszcze zagra? 16:10 Loka, 16:40 Maciej Czaczyk, 17:20 Dżemik Blues, 18:00 Farba, 18:30 Najlepszy Przekaz w Mieście, 19:00 Lemon, 19:50 Feel.

Tymczasem zakończyło się już gotowanie zupy wegańskiej, która powstała ze 100 kg soczewicy, 150 kg ziemniaków, 70 kg marchwi i 40 puszek mleka kokosowego. Można jej skosztować również na Targu Węglowym.

Po godz. 15 na scenie przy Targu Węglowym pojawili się wykonawcy.Aktualizacja godz. 15:57. Są tacy, którzy cieszą się, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra styczniu. To gdyńskie morsy. Popołudniu kilkadziesiąt osób weszło po szyję do zatoki na miejskiej plaży w Gdyni. Z góry obserwowali ich paralotniarze.


Mamy też informację ze sztabu w Gdyni. - Ok. godziny 12 pierwszy wolontariusz oddał pełną puszkę. Było w niej ponad 1300 zł - mówi Dominik Makurat z gdyńskiego sztabu WOŚP.

Bolid ofiarowany przez zespół Renault. Bolid ofiarowany przez zespół Renault.
Aktualizacja godz. 15:20. Aukcyjnym hitem tegorocznej WOŚP jest bolid pokazowy Renault F1 Team w barwach zespołu z 2010 roku, w jakich Robert Kubica jeździł podczas Roadshow na torze w Poznaniu oraz zdobył swoje pamiętne miejsca na podium w GP Monako i Belgii.

Jest tylko jedno ale, bolid pokazowy nie posiada silnika i innych elementów umożliwiających jazdę takim samochodem. Nie przeszkadza to jednak osobom licytującym, cena "pojazdu" na aukcji wynosi ponad 40 tys. zł.

Zobacz wszystkie polecane przez nas aukcje.

Ratownicy medyczni na molo w Sopocie. Ratownicy medyczni na molo w Sopocie.
Aktualizacja godz. 14:31. Jeśli komuś wydawało się, że w Sopocie nie gra WOŚP, to był w błędzie. Oto dowód. Tuż przed wejściem na sopockie molo ustawili się kwestujący ratownicy medyczni.

- Przez cały dzień można tam oglądać pokazy ratownictwa. Każdy ma okazję spróbować reanimacji na fantomie. Doświadczeni ratownicy medyczni udzielają także informacji, jak postępować w przypadku omdleń, oparzeń czy innych urazów - opowiada Dominik Makurat z gdyńskiego sztabu WOŚP.

Co jeszcze w Sopocie? Sprawdź w naszym serwisie WOŚP.

Czołg na plaży miejskiej w Gdyni. Czołg na plaży miejskiej w Gdyni.
Aktualizacja godz. 13:56. Gratka czeka fanów militariów na miejskiej plaży w Gdyni. zobacz na mapie Gdańska Można tam zasiąść w czołgu T-55. Wcześniej trzeba jednak oczywiście złożyć datek do puszki WOŚP. Czołg wśród spacerowiczów budzi ogromne zainteresowanie.

Ponadto na plaży miejskiej można poczuć się niczym żołnierz, bowiem do dyspozycji zostały przygotowane różnego rodzaju samochody bojowe. Jest też coś dla fanów off roadu - pojazdy terenowe.

Sprawdź, co jeszcze dzieje się w Gdyni podczas WOŚP.

Policja dla WOŚP. Policja dla WOŚP.
Aktualizacja godz. 13:35. W Gdańsku na Targu Węglowym ciekawą atrakcję dla kierowców mają funkcjonariuszki Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Do dyspozycji zmotoryzowanych policjantki oddały alkogogle, czyli okulary, w których obraz podobny jest do tego po spożyciu alkoholu.

Dla kierowców-śmiałków został także przygotowany tor przeszkód. Serduszko-naklejka dla tego, który pokona go właśnie w założonych na oczy alkogoglach.

Ponadto na stoisku policjantek można znaleźć akcesoria dla kierowców i pieszych poprawiające ich bezpieczeństwo na drodze.

Tymczasem WOŚP w całej Polsce uzbierała już 6 234 529 zł.

Piłka z bursztynu i srebra. Piłka z bursztynu i srebra.
Aktualizacja godz. 12:52. W Gdyni kwestuje ok. 500 wolontaruszy WOŚP. Trwają tam też aukcje. - W tej chwili największą wartość ma Zegarek Aztorin Sport Diver Limited Line. Licytujący oferują za niego ponad 5000 zł. Kolacja z Januszem Palikotem kosztuje jak na razie 3,6 tys. zł. Godna polecenia jest także piłka wykonana z bursztynu i srebra. Waży ok. kilograma, a jej wartość rynkowa to ponad 20 tys. zł - mówi Dominik Makurat z gdyńskiego sztabu WOŚP.

- Na naszych aukcjach można znaleźć także wiele rzeczy związanych z Euro 2012. Zestawy wolontariuszy, dziennikarzy. Tego nie można kupić na zwyczajnych aukcjach - dodaje Dominik Makurat.

Aktualnie WOŚP Jerzego Owsiaka uzbierała: 5 123 780 zł.

Wśród tegorocznych aukcji jest rejs transportowcem Marynarki Wojennej RP. Wśród tegorocznych aukcji jest rejs transportowcem Marynarki Wojennej RP.
Aktualizacja godz. 12:25. Coraz więcej osób po ulicach Trójmiasta spaceruje z naklejkami WOŚP. Tymczasem zaglądamy na serwis WOŚP i przeglądamy najciekawsze oferty aukcyjne z Trójmiasta.

Marynarka Wojenna RP oferuje na licytację rejs okrętem transportowo-minowym dla jednej osoby. Rejs potrwa od 1 do 3 dni. Na pięć dni przed zakończeniem aukcji cena wyprawy osiągnęła nieco ponad 3 tys. zł. Całą ofertę możecie sprawdzić tutaj.

Zostańmy przy militariach. Możemy także wciąć udział w licytacji przelotu śmigłowcem Mi-2 oferowanego przez 49. Bazę Lotniczą w Pruszczu Gdańskim. Aktualna cena na licytacji to nieco ponad 500 zł. Chyba warto?

Lodowa bryła przy Targu Węglowym. Lodowa bryła przy Targu Węglowym.
Aktualizacja godz. 11:09. Tymczasem na Targu Węglowym stanęła 2,5-tonowa bryła lodu, składająca się z 20 kostek o wymiarach 105 na 50 na 25 cm. Przyjechała ona do Gdańska z Wrocławia.

Po co to wszystko? Dwóch artystów, Maciek Krause (rzeźbił już między innymi gdańskie lwy z piasku) i Mariusz Otta, będą wspólnie wykuwać ogromne lodowe serce.

Zapraszamy już teraz na Targ Węglowy wszystkich, którzy chcą zobaczyć pracę rzeźbiarzy. Całość projektu ma być gotowa późnym popołudniem.

Wolontariusz czyści marchew na zupę wegańską. Wolontariusz czyści marchew na zupę wegańską.
Aktualizacja godz. 10:43. Wolontariusze WOŚP już na ulicach Trójmiasta. - Pieniądze do puszek zbiera 2 355 osób. Zostało zorganizowanych 10 sztabów w Gdańsku i trzy sztaby w Gdyni - mówi Marta Mirocha, rzecznik prasowy WOŚP-Gdańsk.

Na Targu Węglowym zobacz na mapie Gdańska będzie dzisiaj warzona największa w Polsce zupa wegańska, która powstanie ze 100 kg soczewicy, 150 kg ziemniaków, 70 kg marchwi i 40 puszek mleka kokosowego. Od rana trwają przygotowania do jej przyrządzenia - mozolne obieranie właśnie marchwi. W wytworzenie pysznej zupy zaangażowanych jest kilkanaście osób. Efekty ich pracy widać na zdjęciu po prawej stronie.

Przypominamy, że rozpoczęcie imprezy na Targu Węglowym zaplanowano na godz. 14:00. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Zobacz też nasz serwis WOŚP.

Na Przymorzu będzie okazja pojechać rajdowym samochodem.

Aktualizacja godz. 9:09. Przejedź się rajdową orkiestrą. Przy Galerii Przymorze w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska o godz. 13 będzie można wcielić się w rolę pilota samochodu rajdowego. Zobacz program całej imprezy.

Wychodząc na imprezy XXI Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trzeba się ciepło ubrać. Pluchy na szczęście nie będzie. W Trójmieście ma być dzisiaj ok. minus cztery stopnie Celsjusza. Jeśli będzie padać śnieg, to tylko przelotnie.* * *

Czy wybierasz się na którąś z imprez WOŚP w Trójmieście?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra po raz 21. W tym roku za zebrane pieniądze zakupiony zostanie sprzęt ratujący życie niemowlaków, a także wyposażone zostaną oddziały geriatryczne - bo WOŚP gra w tym roku dla najmłodszych i najstarszych Polaków.

Dokładnie 2355 wolontariuszy będzie wspierać akcję w całym Trójmieście; będzie ich można spotkać w każdej dzielnicy Gdańska, Sopotu i Gdyni. Najczęściej będzie można natknąć się na nich (i wrzucić kilka złotych albo i więcej do puszki) w miejscach, gdzie będą się odbywały WOŚP-owe imprezy. Tych jednak jest tak dużo, że ciężko je wszystkie zliczyć. Podpowiadamy, gdzie są te największe.

Znajdź szybko imprezę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Trójmieście.

W Gdańsku w niedzielę koniecznie trzeba pojawić się na Targu Węglowym, tam bowiem odbędzie się finał WOŚP. I tak od rana z 2,5 tonowej bryły lodu, która powstanie z 20 kostek o wymiarach 105 na 50 na 25 cm, które przyjadą do Gdańska z Wrocławia, dwóch artystów, Maciek Krause (rzeźbił już między innymi gdańskie lwy z piasku) i Mariusz Otta, będą rzeźbić ogromne lodowe serce. Tuż obok warzyć się będzie największa w Polsce zupa wegańska, która powstanie ze 100 kg soczewicy, 150 kg ziemniaków, 70 kg marchwi i 40 puszek mleka kokosowego. Oprócz wegańskiej, będzie też zupa grochowa, przygotowana przez Jednostkę Wojskową 1300 (49 Baza Lotnicza) z Pruszcza Gdańskiego oraz blisko 700 muffinek w kształcie serca.

Do tego Ratownicy z Kąpielisk Morskich w Gdańsku na Targu Węglowym w Gdańsku stworzą miasteczko ratownicze. Odwiedzający będą mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności udzielania pierwszej pomocy, a najmłodsi będą mogli sfotografować się na skuterze wodnym czy specjalistycznym kajaku ratowniczym oraz pojeździe terenowym.

Natomiast od godz. 12 do 17 na Targu Węglowym odbędzie się ambulansowy pobór krwi. O oprawę muzyczną zadbają m.in. takie zespoły jak: Najlepszy Przekaz w Mieście (NPWM) oraz polska ekipa Hip-Hop / Rap z Mławy, znana z popularnego show Telewizji Polsat - "Must Be The Music - Tylko muzyka".

Z kolei klub Autsajder wspólnie z TotalFit Center organizuje maraton zumby, a zaraz po nim imprezę w podobnych rytmach. Gwiazdą wieczoru będzie DJ Woolf. Nie obejdzie się też bez konkursów - wśród uczestników będą losowane wejściówki na zajęcia zumby.

Imprezę organizuje też m.in. klub Medyk, który oprócz koncertów przygotował również m.in. pokaz ratownictwa, licytację gadżetów kibicowskich i nie tylko, loterię barową i inne.

Do Orkiestry przyłączyły się też niektóre szkoły, w tym np. Szkoła Podstawowa nr 8. A wśród atrakcji m.in.: Teatrzyk "Zielona Ósemka", prezentacje artystyczne: wokalne, taneczne, instrumentalne - hol, aukcja gadżetów WOŚP, podczas której będzie można wylicytować rękawice bokserskie z podpisem Iwony Guzowskiej, piłkę nożną z podpisem Andrzeja Szarmacha oraz tablicę multimedialną dla swojej sali lekcyjnej.

WOŚP-owe szaleństwo ogarnie też galerie handlowe, jak np. Galeria Przymorze czy Filharmonia Bałtycka, w której zagra Zagan Acoustic. Po raz 8 do finału WOŚP włącza się też Kuźnia Wodna.

W Gdyni WOŚP zagra m.in. w Teatrze Miejskim czy w Akademii Morskiej. To właśnie w AM będzie można tego dnia m.in. zwiedzić trzymasztową fregatę Daru Młodzieży, który jest zacumowany przy Nabrzeżu Pomorskim vis a vis Akwarium Gdyńskiego, a także obejrzeć pokazy w najnowocześniejszym w Polsce, zmodernizowanym w 2011 roku Planetarium im. Antoniego Ledóchowskiego (seanse przeprowadzane będą o pełnych godzinach). Także w Akademii będzie można zlicytować m.in. tygodniowy rejs dla dwóch osób żaglowcem Akademii Morskiej w Gdyni "Dar Młodzieży" czy kilkugodzinne rejsy dla dwóch osób po Zatoce Gdańskiej statkiem naukowo-badawczym "Horyzont II".

Od strony muzycznej będzie się sporo działo m.in. w klubie Pokład, Centrum Gemini, klubie Riwiera czy w Klubie Ucho.

A w Sopocie? Tam po francusku zaśpiewają aktorzy na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże, a w MDK Sopot będzie rockowo-koncertowo, oprócz tego będą pokazy taneczne, występy wokalistów, pokazy karate i licytacje.

Natomiast w Mewie Towarzyskiej: - Będziemy śpiewać, grać, malować, flairować oraz bawić się iluzją - zapowiadają organizatorzy. - Tego dnia wszyscy nasi pracownicy oddają swoje dniówki oraz napiwki na rzecz WOŚP, również bar oddaje cześć utargu, by wspomóc tych najbardziej potrzebujących. Cały dochód z wejścia przekazywany jest prosto do puszki.

Wybierasz się?

Opinie (807) ponad 20 zablokowanych

 • Super, że Orkiestra jest z nami cały czas (64)

  Zawsze wspierałam i będę wspierać takie akcje. Ministerstwo Zdrowia powinno się uczyć od Owsiaka jak dbać o ludzi. Brawo !!! Zdrowie i życie ludzkie jest najważniejsze. !!!

  • 190 202

  • (11)

   To prawda, że wiele osób wspiera WOŚP dlatego, bo są ludźmi ludzkimi, dla których "zdrowie i życie ludzkie jest najważniejsze". Niektórzy uważają nawet, że na "świętą WOŚP" złego słowa nie można powiedzieć, a i w masońskich mediach - jak za sowieckich lat - krytyka guru Owsiaka zakazana. Na fali zmasowanej propagandy (i wg mnie dezinformacji) w opanowanych przez ludzi dawnego systemu mediach Wielką Orkiestrę popierają głównie ludzie pragnący bezinteresownie pomagać wierząc, że gigantyczny obrót fundacji jest przekazywany na deklarowane, dobroczynne cele. Powszechnie się uważa, że gdyby nie WOŚP tego sprzętu ratującego życie i zdrowie by w szpitalach po prostu nie było.

   Na czym więc polega "wielka ściema" Owsiaka i jego WOŚP?
   Gajowy Marucha: "Nie wolno zapominać, że Przystanek Woodstock jest organizowany między innymi ze środków Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które miały być przeznaczane na cele szlachetne: ratowanie ciężko chorych małych dzieci. Hare Kryszna? co oni tam robią? werbują nieświadomą młodzież".

   • 46 47

   • Jeśli chodzi o Woodstock (7)

    Przede wszystkim większość kosztów organizowania go pokrywana jest z wpływów sponsorów, Ci najwięksi to Carlsberg, Allegro, Play, Monster, Lidl, przy czym do tego dochodzi:
    - gastronomia - przy obsłudze przez 4 dni około 400 tys ludzi wpływy powinny być spore,
    - z toi toi'em też pewnie mają nie kiepską umowę w zamian za organizowanie płatnego pola namiotowego,
    - działalność spółki złoty melon, która zajmuje się sprzedażą wszystkich gadżetów związanych z WOŚP'em i Woodstockiem,
    - pasaż handlowy
    Odchodząc już od tego z czego jest finansowany przystanek Woodstock należy zwrócić też uwagę na to, że poza wysokim spożyciem piwa i muzyką, dzieje się tam też dużo dobrego:
    - spotkania i warsztaty w ramach Akademii Sztuk Przepięknych
    - zbiórka krwi
    - liczne akcje edukacyjne i uświadamiające

    • 31 8

    • (2)

     tak, pisała tak gazeta wyborcza

     • 9 12

     • (1)

      No ja akurat wiem, by byłem. Ale to zapewne czyni mnie ćpunem, pijakiem i odpadem społecznym. Tak też niektóre media twierdzą, ale najlepiej wypowiadać się tylko na podstawie mediów.

      • 5 0

      • Chciałem przy okazji dodać, że nie uwielbiam bezkrytycznie Pana Owsiaka. Nie podoba mi się m.in. jego zaangażowanie w politykę, które objawia w licznych wypowiedziach, również tych kierowanych do publiczności na Przystanku Woodstock, pomimo że uznaje się za bezstronnego.

       • 1 1

    • (3)

     Przykładowo "zbiórka krwi". Służba zdrowia miała rozkaz i zadanie zostało wykonane.
     A znasz opinie lekarzy na temat przydatności tej krwi pobranej w takim miejscu i w takim czasie od tak "zdrowych" dawców?
     A jak myślisz, dlaczego tych opinii nie znasz?

     • 2 4

     • znam, bo sa dostepne...

      • 1 1

     • Mam nadzieję, że nie ma Pan/i na myśli sprawy sprzed lat? (1)

      kiedy to Pani Hanna Wujkowska stwierdziła, że krew oddawana na Woodstocku jest "zła" i taka akcja w ogóle nie powinna mieć miejsca. Oczywiście zapewne wie Pan/i również, że taka wypowiedź została potępiona przez ministra zdrowia. "Takie miejsce" to profesjonalne autobusy do pobierania krwi, takie same w jakich krew jest pobierana na ulicach miast w całej Polsce i które również na Przystanku Woodstock podlegają inspekcją sanepidu. Tak "zdrowi" dawcy to normalni ludzie - młodzi i Ci starsi - i to nie jest tak, że najpierw wypija się kilka piw i idzie się oddać krew. Krew oddają osoby odpowiedzialne (również tam!), które świadomie rezygnują z picia w przeddzień tego i przechodzą dokładnie te same procedury, jak wszyscy "normalni" ludzie gdziekolwiek indziej. Odsetek wykrywanych chorób w tej krwi jest taki sam, jak na terenie całego kraju. Nie rozumiem jak można krytykować zbieranie co roku kilkuset litrów potrzebnej krwi w przeciągu 4 dni. Prosiłbym jednak o nie generalizowanie i nie krytykowanie wszystkich osób przyjeżdżających na Przystanek Woodstock.

      • 4 0

      • Byłem wtedy na Woodstocku, oddałem krew w autobusie. Słowa Wujkowskiej dały mi tylko powód do łez w oczach, bo szkoda na to słów. Mam tylko nadzieję , że moja krew komuś pomogła.

       • 2 0

   • Do To Ja

    Każda fundacja w tym śmiesznym kraju ma prawo do tego aby 10 proc. z przeprowadzonych zbiórek w skali roku mogła zatrzymać dla siebie np na sprawy związane z papierami księgowością itp itd... WOŚP jak uzbiera w tym roku np 50 milionów to z 5 bańkami może sobie zrobić co chce, ile może kosztować utrzymanie personelu i wszystkich pracowników fundacji? milion ? dwa? reszta pieniędzy zostaje dla Owsiaka, który za tę kasę wraz ze sponsorami organizuje takie imprezy jak woodstock, szkolenia w szkołach podstawowych i nie tylko z udzielania pierwszej pomocy

    Wystarczy będąc w szpitalu rozejrzeć sie dookoła i zobaczyć ile sprzętu przekazała orkiestra co drugie urządzenie jest z serdzuszkiem

    Poza tym jezeli facet od 21 lat robi to co robi to oznacza że jeszcze bardzo długo w Polsce nie bedzie normalnie i państwo nie było i nie będzie w stanie wyposażyć szpitali w sprzęt który daje orkiestra.

    Tym co tak narzekają na orkiestrę polecam wycieczkę do szpitala na odział neonatologi jak to nie pomorze to poczekajcie jak po porodzie bedzie potrzebny transport waszego malucha do innego szpitala, moze wtedy tak naprawde dotrze do was ile warta jest WOŚP

    • 12 0

   • Powiem tylko jedno (1)

    Dzień w którym odbywa się tak zwany "finał" WOŚP to prawdopodobnie jedyny dzień w roku, w którym ludzie łączą się w szczytnym celu... POMOCY INNEMU CZŁOWIEKOWI

    POZDRAWIAM TYCH Z KTÓRYMI ZA XX LAT SPOTKAM SIĘ W SZPITALU NA ŁÓŻKU DLA STARSZYCH I TYCH Z KTÓRYMI SPOTKAM SIĘ PRZY INKUBATORACH

    • 9 0

    • yyyy w sumie władzy i wszystkim kierującym państwem Polskim powinno być wstyd że jeden facet potrafi w jeden dzien zrobić

     I nie chodzi o to żeby być frajerem i dawać jak największe datki.

     Przekaz jest JEDEN i bardzo prosty POMOC

     Nie trzeba wrzucać do skarbonek kasiory żeby pomagać.
     Ale żeby pomagać trzeba też coś dać, coś od siebie

     • 3 1

  • (42)

   a ja złodzieja nie będę wspierać. Smutno, że Polacy tak naiwni!!!!!!!!! Połowa pieniędzy wcale nie wpłynie tam, gdzie ma wpłynąć!!!LUDZIE! Zrozumcie to wreszcie!!!!!!!!!!!!!!

   • 43 55

   • GŁUPOTA!!!!! (15)

    Przecież cała orkiestra jest rozliczana i można sobie sprawdzić co za co, ile za co, kiedy za co itd Po co siejecie ten ferment?? Lepiej Wam teraz?? Jak tak to na zdrowie :)

    • 50 22

    • nie lepiej (6)

     jak sprawdizłęm i się dowiedziałem ile milionów z tej kasy idzie na Woodstock.
     To już lepiej wspierać fundację Mc Donalda

     • 31 28

     • Lepiej wspierać inne fundacje (5)

      Każdy wie że owsik sponsoruje z tych pieniędzy Woodstock, kupi jakiś przyrząd do szpitala żeby ludzie go o nic nie podejrzewali i dalej jemu kasę wsadzali. A i tak ponad połowa idzie do jego kieszeni i właśnie tak owsik dorabia się kasy i przez cały rok żyje jak król. A biedni kwestujący nawet złamanego grosza nie dostaną za to że marzną w taka pogodę a on w ciepłym sobie siedzi i d*pę grzeje

      • 24 33

      • Mam nadzieję, że kiedyś (3)

       jedno z urządzeń uratuje Twoje dziecko. Wtedy może zrozumiesz jak ważne jest to wydarzenie i że należy to wspierać a nie negować. Bardzo wielu tych z Woodstocku potem za darmo cały dzień chodzi z puszką i zbiera kaskę ale to też mało ważne. Nasz naród to banda pijaków i marud. Jak ktoś coś pozytywnego wymyśli to i tak będą siedzieć na necie i pisać brednie i bzdury byle by popisać. Nikt już nie pamięta ile istnień zostało uratowanych przez te wszystkie lata dzięki WOŚP za to każdy patrzy na to ile kasy idzie na to czy tamto. Banda baranów i tyle w temacie. Jakbym mógł to bym wam neta odciął byście głupot nie pisali

       • 40 17

       • Zwolennik cenzury się zdenerwował.

        WOŚP jest instrumentem utwierdzania tej iluzji. Przy czym trzeba zauważyć, że nastąpiła tu całkowita personalizacja idei: WOŚP to Owsiak, Owsiak to WOŚP. Są i inne organizacje, które posługują się popularnym wizerunkiem swoich twórców (Fundacja Anny Dymnej czy Akogo Ewy Błaszczyk), ale żadna z nich nie jest tak medialnie rozdmuchana, tak kontrowersyjna i żadna nie zmieniła się w sprawnie działający koncern. Tym samym każdy wyskok Owsiaka i każde jego kontrowersyjne stwierdzenie natychmiast może być zbite kontrargumentem: ale on tyle robi dla dzieci.
        Czy na pewno? Owsiak zrobił przez te wszystkie lata z WOŚP istny cyrk, którego koszty stają się absurdalne. Godziny telewizyjnych transmisji, przeloty samolotami (tym razem w eskorcie F-16), tysiące ludzi do obsługi koncertów, którzy przecież nie pracują darmo, sprzęt itd. Jaki jest sens ciągnąć imprezę, gdzie co roku trzeba wymyślać nowe fajerwerki, coraz bardziej absurdalne i coraz kosztowniejsze, byle zachęcić ludzi do jednorazowego zrywu? Porównanie kosztów i zysków to zwykłe wyliczenie efektywności. Nikt tego dotąd nie zrobił, a w takim wyliczeniu wspominany przez Leskiego Caritas wypadłby pewnie o kilkaset procent lepiej niż WOŚP.

        • 24 16

       • To jest demagogia. W innych krajach WOŚP nie ma a są inkubatory. Ba, na wszystkich innych szpitalnych oddziałach na które Owsik nie zbiera jest sprzęt! CUD?

        • 23 8

       • Ja bym im nawet komputer zabrał, pełno teraz internetu w powietrzu

        • 0 0

      • A skąd masz takie informacje cwaniaku? Kto Ci to powiedział?
       Zorganizuj coś takiego to wtedy pogadamy...

       • 1 4

    • (3)

     Marcin P też rozliczał i można było sobie sprawdzić
     PZPN też ma w papierach wszystko cacuś

     WOŚP nigdy nie miała żadnej państwowej kontroli!

     • 20 11

     • (1)

      Jesteś taki pewien? Nawet nie masz pojęcia ile WOŚP ma kontroli. Już gdzieś kiedyś o tym pisali...

      • 2 10

      • Współczesna Trybuna Ludu "wyjaśniła" i on "wie"

       Nigdy nie było kontroli. Mamy tylko sporządzone przez ludzi Owsiaka coroczne raporty WOŚP.

       • 4 0

     • Wlasnie ze nie rozliczal!

      • 2 0

    • nasze społeczeństwo jest tępe i nie wie gdzie szukać takiego sprawozdania (3)

     • 9 6

     • (2)

      wypowiedź typowego leminga który nawet tego nie wie, że niczego nie wie poza danymi do wierzenia podawanymi

      • 6 7

      • hehe a ty co też tworzysz kreatywną księgowość?Ps. nie głosuje na PO,bo gorzej już omamiać nie można (1)

       a ty zabierz się do nauki,bo bez czytania to krucho z tobą będzie

       • 3 2

       • Proszę mi wyjaśnić, "gdzie szukać takiego sprawozdania"?

        • 1 1

   • (14)

    Mam trzyletniego brzdąca. Chowa się dobrze, ale zdarzyło się raz że wylądowaliśmy z nim w szpitalu. Ja również nie lubiłem Owsiaka i uważałem że to przekręt, ale widząc ile sprzętu w publicznych szpitalach zostało zakupionych dzięki Orkiestrze, postanowiłem zamknąć pysk i lepiej przemyśleć sprawę.

    Z mojego punktu widzenia, niech zarabia na Orkiestrze, niech robi Woodstock (a nawet zarabia na nim jak mu się uda), efekty widać po prostu gołym okiem. Dziś po raz pierwszy dorzucę się do skarbonki.

    • 42 16

    • leming sie odezwał ale to ze tusk zamiast wydac na sprzet do leczenia dzieci wydał (5)

     na budowe pustych stadionów to juz niezauwarzyłes?To jest własnie naiwnosc i frajerstwo POlaków!!
     Nigdzie na świecie niezebraja na ulicach tak jak wośp to robi .A i tak maja 10 razy lepiej wyposarzone szpitale niz w rajskiej zielonej wyspie tuska!!nawet Rumunia zostawiła POlske daleko w tyle!!

     • 30 13

     • oczywista oczywistosc. (4)

      Zbiorka trwa juz 21 lat i uratowala juz nie jedno zycie.Moze kiedys uratuje i twoje przeciwnika stadionow...Kto wie/.Czy zebractwem tez nazwiesz zbiorke Caritasu...czy zbieranie nie na swoje potrzeby a na cel publiczny to wogole zebractwo?Czy ty wiesz o czym mowisz?Rajska wyspa,Tusk..tylko to przewaza w komentarzach przeciwnikow tej kwesty na szczytny cel jakim jest ratowanie zdrowia i zycia.Sluzba zdrowia w tym kraju to worek bez dna.Czy juz zapomniales jak strajkowaly pielegniarki za czasow Kaczynskich i pisu u wladzy?Ciekawe gdzie byly wasze glupie komentarze kiedy 21lat temu nie bylo Tuska przy wladzy .Gdzie byliscie wtedy wielcy przeciwnicy zbiorki ..gdy rzadzil wasz idol z bratem blizniakiem?Jakos wtedy nie gryzlo was to w oczy.

      • 20 19

      • nie że się czepiam

       ale 21 lat temu nie było WOŚP'u, ani PISu ani PO

       • 8 1

      • ty powy lemin jestes az tak głupi czy tylko udajesz?? (2)

       To zapytaj sie lemingu swoejego Tuska dlaczego wolał dac kase na budowe stadionu niz na wyposarzenie szpitala!Tego juz zaden lemning nie zrobi bo jest po prostu za bardzo ograniczony umysłowo!!Niema znaczenia czy to sprzet z wosP czy nie bo cały jaki jest to jest z kasy podatnika !Teraz sie zapytaj siebie samego dlaczego w zadnym kraju na swiecie niema takiej idiotycznej zbiórki jak jest w POlsce!! Jesli jestes az tak ciemny to zorganizuj jeszcze zbiórke na szkoły i przedszkola! To zenie ma sprzetu w szpitalał to wina takich szkodników jak ty oraz tobie podobni!W kazdym innym kraju ludzie rzadaja by rzad wydawał ich kase własnie wpierwszej kolejnosci na sprzet do szpitala i dlatego wkazdym kraju zachodnim i dawnym komunistycznym tego sprzetu jest 10 razy wiecej niz w POlskiej rajskiej wyspie Tuska!Gdyby było inaczej taki Tusk i jego banda juz dawno by wylecieli na trawke!Ale w Polsce frajerzy jeszcze doplacaja z własnej kasy!!Cały swiat sie zmieje z Polaków buduja za 20 miliardów stadiony które stoja puste apotem zebraja na podstawowy sprzet do szpitala !!Ta akcja tak 10lat temu była dobra bo była bieda totalna ale teraz Tusk udowodnił ze ma kase ale nieda!!!

       • 10 10

       • (1)

        I po co ta agresja? Musicie pod każdym artykułem dodawać komentarze o Tusku, o PO, o PiS-sie i Bóg wie co jeszcze? Zastanówcie się, o czym Wy piszecie? Sami zorganizujcie taką akcję jak Owsiak. Siedzicie tylko przed telewizorem, gazetami i czytacie i słuchacie to co Wam powiedzą w mediach. Zajmijcie się czymś innym, znajdźcie sobie jakieś hobby zamiast siedzieć przed monitorem, pisać bzdurne komentarze i hejtować na siebie nawzajem...

        • 8 4

       • Naprawdę wierzysz w to, że "Polak zwykły" (czyli nie mędrzec z salonu) by miał w telewizorach wsparcie? A bez tego wsparcia, którego "Polak zwykły" - chyba się z tym zgodzisz? - nie dostanie, jakakolwiek tego typu akcja jest z góry skazana na niepowodzenie.

        • 3 1

    • za dwadzieścia lat też się zdziwisz, że twój brzdąc wyrósł na mężczyznę (1)

     wtedy podsumuj ile cię to kosztowało

     • 4 5

     • Porównujesz własne dziecko do rzadów Tuska???

      hahahah dlatego własnie mieszkamy w biedolandzie i dlatego ten kraj jest zacofany 50 lat w prowónaniu do innych przez takich ciemniaków jak ty!

      • 3 3

    • Ale jak dzięki Owsiakowi? (5)

     Dzięki ludzom dobrej woli, uczciwym idealistom którzy chcą coś dobrego zrobić i oceniają innych tak jak samych siebie... Niestety są cynicznie wykorzystywani przez Owsiaka. Z pieniędzy które są zbierane tylko nieco ponad 50% jest przekazywane na zakup sprzętu. Reszta idzie na Woodstock i utrzymanie fundacji.
     Poza tym budżet NFZ na ten rok to nieco ponad 63 MILIARDY złotych. Owsiak zbiera ok 50 MILIONÓW z czego zabiera prawie połowę dla siebie...

     • 6 8

     • i co z tego (3)

      druga polowa idzie gdzie trzeba. I TO JEST WAZNE.
      Z pieniedzy rzadowych zapewne 80% kasy jest przejadanej, a 20% idzie tam gdzie calosc powinna.
      I tyle.

      • 4 5

      • (2)

       Jeśli ty godzisz się z tym, że połowa zebranej kwoty idzie "na lewo" to nie znaczy, że to coś normalnego, że takie praktyki powinny być tolerowane przez państwo i przez ogół oszukiwanego społeczeństwa. Prawo nakazuje tego typu fundacjom przeznaczać 90% (u Owsiaka wyjątkowo 80%, czemu?) zebranej kwoty na deklarowane cele!

       • 3 3

       • Jaka połowa kwoty (1)

        Przecież 80% idzie na cele statutowe...

        • 7 3

       • mniej jak 50% idzie na cele deklarowane jakim jest zakup sprzętu do szpitali

        • 2 2

     • ORKIESTRA JAKO JEDYNA FUNDACJA W KRAJU POBIERA NIE 10 A 8 PROC

      wiec sie nie napinaj jak nie wiesz

      • 0 0

   • Chcę zobaczyć (10)

    Jak odmawiasz przewiezienia karetką z logiem WOŚP lub leczenia na sprzęcie od WOŚP.

    • 9 3

    • (2)

     Po raz kolejny warto postawić pytania, które już zadawałem: z jakich to powodów akurat jedna charytatywna impreza, firmowana przez osobę mocno kontrowersyjną, cieszy się bezprecedensowym wsparciem mediów, publicznych i prywatnych? Dlaczego akurat w tym przypadku istnieje niepisany obowiązek entuzjazmowania się i wspierania tej imprezy? Dlaczego F-16, które, jak rozumiem, i tak muszą latać, latają akurat, eskortując Owsiaka, a nie Annę Dymną albo wolontariuszy Caritasu, którzy co roku przed świętami po cichu sprzedają swoje świece?

     • 4 3

     • (1)

      Caritas nie ma przejrzystek księgowośći i zbyt dużego zaufania publicznego , bo kojarzy się z czarnymi.

      • 4 4

      • Takich kontroli było więcej

       WYSTĄPIENIE POKONTROLNE
       Na podstawie art. 2 ust. 3 pkt 1 ustawy z dnia 23 grudnia 1994 r. o Najwyższej Izbie
       Kontroli (Dz. U. z 2007 r. Nr 231, poz. 1701 ze zm.), zwanej dalej "ustawą o NIK",
       Najwyższa Izba Kontroli Departament Pracy, Spraw Socjalnych i Zdrowia przeprowadziła
       kontrolę w Caritas Polska w zakresie prawidłowości wykorzystania i rozliczania dotacji na zadania zlecone podmiotom niezaliczanym do sektora finansów publicznych przez organy administracji rządowej.
       W związku z kontrolą, której wyniki przedstawione zostały w protokole kontroli
       podpisanym w dniu 23 października 2009 r., Najwyższa Izba Kontroli, na podstawie art.
       60 ustawy o NIK, przekazuje Księdzu Dyrektorowi niniejsze wystąpienie pokontrolne.
       Najwyższa Izba Kontroli ocenia pozytywnie, pomimo stwierdzonych nieprawidłowości, wykorzystanie i rozliczenie dotacji na realizację zadań przez Caritas Polska w roku 2008, w ramach Programu Ministra Pracy i Polityki Społecznej "Powrót osób bezdomnych do społeczności".

       Dalej mamy kilka stron z uzasadnieniem.

       Takich kontroli było więcej. Fundacja WOŚP przez te wszystkie lata nie miała ani jednej.

       • 2 2

    • z jakiej racji ma odmawiac lemingu !!!To kasa jest z podatków wosp to nie pieniadze z kosmusu !! (3)

     gratuluje głupoty ale tego sie nieda wyleczyc

     • 2 1

     • Zdanie z wielkiej litery (2)

      Na końcu pytania stawiamy znak zapytania. Przed wykrzyknikiem nie stawiamy spacji. Po wykrzykniku stawiamy spację. Wytłumacz proszę słowo "kosmus". "Nie da" piszemy osobno. Na końcu zdania stawiamy kropkę. Wytłumacz proszę dlaczego pieniądze z WOŚP są podatkiem.
      Chętnie dowiem się ponadto dlaczego usiłujesz mnie obrazić gdy ja tego nie robiłem. Niestety dyskusja na tym poziomie działa tylko na Twoją niekorzyść.
      Pozdrawiam.

      • 3 0

      • (1)

       Na każdym Przystanku Woodstock promowana jest sekta Hare Kriszna (ma stałą wioskę) - jak to skomentujesz?

       • 0 3

       • Religia chrześcijańska...

        ...jest promowana na nieporównywalnie większą skalę, więc nie widzę problemu by promowane były także inne, pod warunkiem, że żadna nie wchodzi z butami w moje życie jeśli sobie tego nie życzę (a właśnie ta podana w tytule ma do tego skłonności).

        • 2 0

    • a dlaczego takiego fenomenu jak wośp niema nigdzie naświecie? (2)

     Ludzie pukaja sie w czoło !!Placi podatki i ma jeszcze dodatkowo kupowac za własna kasę sprzet do szpitala który z****nym obowiazek ma rzad!!I sie pytaja skoro rzad niekupuje to dlaczego go ponownie wybieracie !!Niemozna powiedziec ze niema kasy bo udowadniał ze ma masz 20 miln rocznie na puste stadiony miał 20 miliardów na budowe stadionów i organizacje Euro zaoszczedził 2 miliardy NFZ !!Ja naszczescie juz przejzałem na oczy i niedaje!

     • 4 5

     • (1)

      To popytaj w stanach o ludzi , którzy umierają , bo albo nie mają ubezpieczenia albo nie mają opcji na zaawansowane leczenie .U nas wcale nie jest tak źle.

      • 2 1

      • W USA jest analogicznie jak w Polsce. Lewackie media ogłupiły naród. Tu i tam drugą kadencję rządzi lewak który doprowadza swój kraj do ruiny potęgując długi. Dotyczy to i służby zdrowia. Można oczywiście dzisiaj się spierać gdzie jest gorzej, tylko co to da że wyjdzie że u nich?

       • 1 3

  • POlitycy rzadzacy woleli wydac kase na stadiony niz na chore dzieci!!

   Ministrestwo zdrowia własnie sie nauczyło ze nic niemuszą robic bo słuzbe zdrowia olacaja wtym kraju ludzie co daja kase na wośp!!DLatego nikt niepowinien dawa c kasy juz na wośp Bo Rzad udowodnił ze kasa na szpitale na sprzet jest!!Ale oni niechca bo ipoco Owsiak zbiera naiwni dadza!Rumuni juz dawno przegoniła Rajska wyspe Tuska!Maja 10 robotów operacyjnych w szpitalach bez zebraniny!!Rzad ogłosił wielki sukces bo kupili 1!!!

   • 20 3

  • Jak Lenin (1)

   Otwieram gazetę a tam Owsiak, otwieram telewizor a tam Owsiak, otwieram radio a tam Owsiak. Ale lodówki nie otwieram bo boję się, że na mnie Owsiak wyskoczy

   • 24 12

   • lepiej sprawdz czy ci czasem czegos niewyjada w lodówce ja bym jednak sprawdził i go wywalił:)

    • 16 4

  • Ministerstwo Zdrowia chwaliło się, że "oczczędziło" na lekach 1,8 miliarda złotych

   Owsiak zbiera max 60 milionów.

   • 9 3

  • to czemu płacicie składki na NFZ skoro i tak do lekarza nie możecie się dostać (1)

   czekam na bojkot w tej sprawie

   • 6 2

   • fundacja a kogo, hmm tam w sprawozdaniu finansowym dopiero się dzieje

    jak za mało kasy im dasz to nawet nie podziękują, a uśmiechną się po więcej

    • 1 3

  • "Zebrane w czasie zbiórki publicznej środki finansowe przeznaczymy na zakup aparatury medycznej i sprzętu dla ośrodków opieki zdrowotnej wykonujących usługi zdrowotne na podstawie umów zawartych z NFZ "
   Cytat z identyfikatora.
   A skąd Ministerstwo Zdrowia miałoby wziąć pieniądze? Z kosmosu?

   • 0 0

  • Cieszę się że ta tradycja

   już od czasów Winterhilfswerk ciągle trwa. Dodaje mi to wiary, że choć NFZ nie pozwolił mojemu dziecku na wizytę u kardiologa, gdyż pieniądze "idące za pacjentem" w systemie gdzieś przepadły, co spowodowało że zachęcono mnie do spróbowania umówienia wizyty trzy miesiące podobnie jak trzy miesiące wcześniej to jednak Jurek zakupi sprzęt medyczny, kto wie może nawet na oddział kardiologii i w ten sposób pomoże dzieciom...

   • 0 1

  • Dzwon

   Pusty dzwon

   • 0 0

 • Wystarczy wykupić serduszko by "iść dobrą drogą"? (27)

  Lech Antoni Kujawski: Gdzieś na peryferiach polityki, ale jako postać w tej mierze także bardzo ważna, funkcjonuje Jerzy Owsiak, który pod przykrywką akcji humanitarnej każe młodym ludziom tarzać się w błocie, w sensie dosłownym, fizycznym, ale także moralnym. Jego działalność realizuje pewien postulat środowisk masońskich, by łączyć gesty charytatywne z drenażem postaw moralnych i światopoglądowych. To także oparte jest na wyrafinowanym kłamstwie medialnym.

  Prof. Jerzy Robert Nowak: Przez lata w kręgach najbardziej wpływowej prasy bezkrytycznie lansowano kult Jerzego Owsiaka, nie bacząc na różne specyficzne wyskoki autora hasła Róbta, co chceta. Tylko w prasie prawicowej oburzano się na przechwałkowe wspominki Jerzego Owsiaka, opowieści o tym, jak to kiedyś w szkole przebijał nauczycielom opony w samochodach czy palił dzienniki szkolne, a jednak wyrósł na wielkiego człowieka (Życie na gorąco). Ostatnie incydenty na Przystanku Woodstock, w tym potłuczenie rozlicznych okularów na niechcianym stoisku, wpłynęły na początki pewnego dystansowania się od Owsiaka także na łamach wielkonakładowej prasy. Szczególnie wymowny pod tym względem jest tekst Mai Narbutt: Człowiek orkiestra (Rzeczpospolita). Czytamy tam m. in.: "Kiedy spojrzy się na CV Owsiaka - z trudem zrobiona matura i trzy nieudane podejścia na ASP i psychologię - trudno wyobrazić sobie, by był idealnym kandydatem na szefa wielkiej fundacji, przez którą do tego roku przepłynęło już ok. 45 milionów dolarów, czy też na idola tłumów. Jego biografia wraz z epizodem pobytu w szpitalu psychiatrycznym i symulowaną schizofrenią w celu uniknięcia wojska jest typowa dla środowisk alternatywnych, ale raczej nie dla ludzi sukcesu".

  W telewizorach także tych tzw. publicznych, polskojęzycznych brukowcach nie znajdziemy tego typu opinii, krytycy Owsiaka fundacji nie są zapraszani. Można tego typu opinie poznać wyłącznie w polskich (od masonerii niezależnych) mediach.

  • 128 137

  • (1)

   A ty masz maturę? Byłeś w wojsku?

   • 10 18

   • "młody, wykształcony, z dużego miasta"

    w dodatku był w wojsku
    skąd więc takie niedorzeczne pytania?

    • 9 1

  • muo; (6)

   Prof. Jerzy Robert Nowak, Lech Antoni Kujawski- zapomniano dodać Rydzyka i innych oszołomów. Same nazwiska świadczą o poziomie argumentów. Wystarczy że ich wypowiedzi są zamieszczane na łamach ,,świętego radyjka" (zapewne tak właśnie jest, bo ten bełkot można stąd rozpoznać) żeby brać to za zwykły żart.

   • 20 22

   • Rekord hipokryzji (5)

    Dr hab. Andrzej Lewandowicz: Kwestować wśród tych, którym w przypadku choroby proponuje się w praktyce trumnę i "godne" uśmiercenie zamiast leczenia, to chyba rekord obłudy, który tego roku zamierza osiągnąć Jerzy Owsiak podczas imprezy, do której jak na komendę włączy się większość dziennikarzy, w przeciwieństwie do dziennikarzy niezależnych. Czy i tym razem wolontariusze WOŚP, jak muchy oblepiający wychodzące z kościołów starsze osoby, zbiorą obfite żniwo naiwności? Oprócz opieczętowania czerwonym sercem tego roku "nagrodą" dla hojnych seniorów ma być oferta specjalna. Zagrają zwłaszcza dla osób schorowanych, tych z demencją i chorobą Alzheimera. Czyżby dofinansowanie leków, specjalna opieka pielęgniarska i rehabilitacyjna? Może. Wypowiedź Jerzego Owsiaka, według której "eutanazja to dla niego pomoc starszym w cierpieniach", odsłania jednak przewrotność drugiej części intencji tegorocznego medialnego show pod hasłem "Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki seniorów". Podważa w istocie również wiarygodność pierwszego medialnego celu dotyczącego samych dzieci. Tego Owsiak akurat chyba nie zamierzał, choć ekscesy z Przystanku Woodstock, gdzie zniszczona została antyaborcyjna wystawa "Wybierz życie", konsekwentnie dopełniają obrazu całego przedsięwzięcia, którego motywy wydają się dalekie od chrześcijańskiej miłości bliźniego.

    Poprzez nieodpowiedzialne słowa ziarno zła zostało zasiane. Komuś chodziło o to, aby w sposób szatański przedstawiać zło jako dobro, tj. zabójstwo eutanazji jako pomoc. Było to celem nie tylko w "pragmatycznym" kontekście pogłębiającej się niewydolności służby zdrowia, ale z przyczyn znacznie głębszych, ideologicznych. Trzymajmy rękę na pulsie i nazywajmy rzeczy po imieniu, szczególnie wtedy, gdy zawodowi spece od robienia zamętu wykoślawiają sens pojęć, odwołując się przy tym do emocji, fałszywej litości i wyreżyserowanych psychodram. Zwierzenia Owsiaka jako osoby, której w dalszym ciągu rozpisuje się rolę medialnego autorytetu (młodzieży? starców? a może już tylko samych celebrytów?), stały się wodą na młyn z Czerskiej. W internetowej ankiecie przodującego mecenasa cywilizacji śmierci - "Gazety Wyborczej", pierwszą z czterech odpowiedzi było oczywiście całkowite zalegalizowanie eutanazji. Wypowiedź sugerująca, że zabójstwo chorych, do czego sprowadza się eutanazja, czy to w formie biernej (poprzez zaniechanie leczenia), czy też czynnej (poprzez aktywne podanie trucizny lub asystowanie w czyimś samobójstwie), to "pomoc starszym w cierpieniu", kompromituje hasło tegorocznego widowiska Owsiaka. Niepokoją jednak znacznie szersze konsekwencje nieodpowiedzialnych słów, gdyż środowiska proeutanazyjne świadomie pracują nad przemianą mentalności i niszczeniem szacunku dla świętości życia od momentu poczęcia aż do naturalnej śmierci. Każde takie słowa "zapoczątkowujące dyskusję" w ramach paktowania ze złem stanowią kolejny krok na równi pochyłej. Chcąc nie chcąc, Owsiak sam stał się tu tylko narzędziem w czyichś rękach. Czy nie tak jak zawsze...?

    • 24 21

    • Uwaga: trollica w natarciu (2)

     • 8 17

     • leming sie odezwał zahipnotyzowany przez Poloityków :) (1)

      • 12 8

      • lepiej byc lemingiem niz fanatykiem jednej jedynej tylko prawdziwej partii...

       • 10 12

    • Witaj To ja znowu jesteś na przepustce ze Srebrzyska. Moherowy beret uciska Cię w główkę. Chłopie zacznij się leczyć. Ciekawe kiedy napiszesz że miałeś objawienie jak kilku innych świrów

     • 5 6

    • nie do wiary

     ludzie, czy nie macie serca?

     • 2 4

  • To żeś sobie autorytety znalazł! (8)

   Trzeba nie mieć własnego zdania żeby wsłuchiwać się w te androny. Nowak to palant z tytułem profesorskim. Żal!

   • 14 14

   • (7)

    Opinia Jarosława Zielińskiego na temat Owsiaka "róbta co chceta": Jest to niebezpieczna sytuacja polegająca na tym, że młodzi ulegają stylowi, który jest prezentowany podczas tych wystąpień w telewizji czy na tych dużych wiecach związanych z WOŚP. Ja tego stylu nie rozumiem, nie czuję, nie uznaję. Ja bym nie chciał, żeby moje dziecko temu stylowi uległo, chciałbym w innym duchu je wychowywać. Mamy tu do czynienia ze skomplikowanym zjawiskiem ze sfery społecznej, kulturowej i wychowawczej, trzeba to wszystko opisywać, analizować i odróżniać to, co dobre, od tego, co nie jest dobre, i nie ulegać na zasadzie owczego pędu temu, co może się wielu osobom podobać, ale na szczęście nie musi się podobać wszystkim.

    • 16 12

    • Napisz coś od siebie ... (6)

     ...a nie wklejaj cudzych opinii.
     Żadna reklama nie była by wstanie utrzymać przy "życiu" masowej, wielomilionowej imprezy jaką jest WOŚP przez 20 lat gdyby nie WOLNA WOLA jej uczestników. ONI CHCĄ ZBIERAĆ PIENIĄDZE POD SZYLDEM WOŚP!!!
     Niezależnie od celu, zawsze jestem po stronie tych co chcą pomagać, a ich przeciwników mam w d...
     Wojtek

     • 18 10

     • Wielka Orkiestra plagą naszych czasów (5)

      Osoba, która ma mnie w d... uważa, że wystarczy wykupić serduszko by "iść dobrą drogą".

      Senator Krzysztof Jaworski (SP), inicjator listu otwartego do Jerzego Owsiaka, wyraził nadzieję, że założyciel WOŚP przed 13 stycznia, kiedy planuje kolejną zbiórkę pieniędzy, wycofa się ze swej wypowiedzi, że eutanazja jest "pomocą dla starszych w cierpieniu". Wraz z innymi politykami zaapelował do Owsiaka, żeby wycofał swą kontrowersyjną wypowiedź, która w zestawieniu z tegorocznym hasłem akcji "Pomagajmy seniorom" wygląda dość niefortunnie.

      • 12 14

      • ToJka lepiej wspierać radyjo, co nie? (4)

       • 9 6

       • Prawo do krytyki negatywnych zachowań jest niepodważalne (3)

        W Radiu Maryja była mowa o kontrowersyjnym wyroku wrocławskiego sądu w sprawie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kontra Fundacja Lux Veritatis, właściciel Telewizji Trwam, na antenie której wyemitowano reportaż ukazujący prawdziwy obraz "Przystanku Woodstock". Wyrok ten wywołał falę komentarzy. Znawcy mediów twierdzą, że cenzurowanie dziennikarskiej opinii, która nie przekroczyła zasad prawa, jest niedopuszczalną i niepokojącą praktyką. Psychologowie i socjolodzy podnoszą, że krytyczne opinie o tego typu imprezach, adresowanych m. in. do nieletnich, powinny być szczególnie nagłaśniane, ponieważ oddziałują wychowawczo z racji ukazywania niepożądanych zachowań. A media mają wręcz obowiązek rzetelnie informować i uprzedzać o działaniach, które mogą być społecznie szkodliwe, tym bardziej że są finansowane z publicznych pieniędzy.

        Przykładowo - redaktor Wojciech Reszczyński uważa, że kamera w reportażu pokazała "rzeczy, których nie można spotkać nigdzie indziej na żadnej imprezie; tylko na tej, którą lansuje pan Owsiak". Z uwagi na wstrząsające sceny do tych obrazów nawet niepotrzebny był komentarz. Reszczyński podkreślił, że Owsiak nie konsultował się ze środowiskami w miejscach, gdzie organizował swoje imprezy.

        • 5 12

       • ale o co chodzi?

        • 7 2

       • Kolejna wklejka...

        ... i zero samodzielnego myślenia.
        Daj spokój. Kim jest p. senator. Były prezes stoczni z nadania PIS. Szef stoczni który statek wcześniej widział z bliska jak z klasą płynął na Hel. Jest takim samym fachowym senatorem jak wcześniej był dyr. stoczni. Porażka.
        ToJa formułuj myśli samodzielnie!

        • 12 5

       • Manipulacja:

        "nie konsultował się ze środowiskami" Religijnymi zapewne nie, ale władze regionu o tym wiedzą, a skoro dostają mandat wyborców to również wyborcom czyli ludziom to nie przeszkadza. A myśle że środowiskom np. ateistycznym parady z okazji św Trzech Króli też byłyby naganne a jakoś nie widzę by na temat takich parad była konsultacja z tymi środowiskami chociażby.

        • 1 0

  • owsiak popiera wszystkie działania rzadu!!A rzad zedfycował ze zamiast na szpitale ,przedszkola i chore dzieci wyda kase na

   od tego roku niedam wiecej ani grosza na wośp!!I inni tez niepowinni dawac kase na Wosp trzeba było dawać ale 20 lat temu gdy nie było państwa stać na co kolwiek!! Od kilku lat POlitycy udowodaniaja ze maja kase na luksusy dla siebie i na kacje propagandowe , ale niemaja na biedne dzieci i na chore dzieci niemaja na sprzet do szpitali!!Wydali kilkadziesiat miliardów na euro które przyniosło same traty!!Ale na szpitale niema kasy!

   • 17 4

  • euro 2012 wydali 20miliardów tylko na same stadiony i organizacje imprezy

   To wszystko to same straty!!A puste stadiony dziennie generyją kolejne straty!!Ale nato rzad miał zamiast wydac na szpitale seniorów i dzieci chore!

   • 15 3

  • Jak bylem w gimnazjum z 8-10 lat temu ...

   To 50% gimbusòw szło na wołontariat wośp tylko po to aby 50% ,,utargu" z puszki wyjac pilnikiem do paznokci . Pamietam ze w tamtych czasach dniowka to byla 400-500 zl wiec wystarczajaco zeby kupic ACODIN na caly miesiac i ubydlać sie w szkolnym kiblu . Wszyscy z nich dzis maja patologiczna rodzinke , dziecko , bita kobitke i jest kibolami alkoholikami. To doswiadczenie wystarczająco mnie odpycha od tej naciąganej orkiestry .
   Osobiscie wole oddać krew i szpik a czekoladki dac mojemu malemu sasiadowi bo swojego malucha jeszcze nie mam :) krew i szpik sie przydadzą a tam gdzie sa pieniadze tam zawsze na boku ktos swoje urobi .

   • 16 8

  • Prawda to wszystko!

   Tojtoj ma absolutną rację. Nie mam zamiaru wspierać złodziei. Od dzisiaj daję kasę tylko Rydzykowi. Przynajmniej wiem, co się z nimi stanie.

   • 0 4

  • wykupić serduszko :P

   Wystarczy wykupić serduszko i je nakleić żeby już więcej Ciebie nie zaczepiali na ulicy :P

   • 3 3

  • (2)

   Medialny i organizacyjny cyrk, jaki towarzyszy WOŚP, dawno już przekroczył granice absurdu i przyzwoitości. Owczy pęd wyłącza myślenie większości ludzi, którzy dają na Owsiaka, bo przecież wszyscy dają. Wraz z każdą edycją WOŚP uzupełniany jest wizerunkowy kapitał człowieka, który pod pozorami ograniczenia wyłącznie do pracy charytatywnej, przemyca bardzo wyraziste poglądy społeczne i polityczne. Ja tego kapitału podwyższał mu nie będę.

   • 4 3

   • przecież, nikt Ci nie każde nic robić, twoje pieniądze twoja decyzja, (1)

    tak jak z Amber Gold, chcesz to dajesz nie chcesz nie.
    proste

    • 3 2

    • no tak, bardzo trafne porównanie - "tak jak z Amber Gold" hehe

     • 2 0

  • przeginka...Owsiak jaki jest każdy widzi, ale tego że zdopingował młodzież (często nawet tą "trudną")

   do bezinteresownej pomocy, to tego nie można mu odmówić.

   • 2 2

 • Gdyby nie telewizja to co by znaczył Owsiak (24)

  Ilu ludzi pomaga anonimowo z serca. Ten facet znalazł sobie sposób na dostatnie życie. Zastepuje od 21 lat niudolne w komunie jak i teraz panstwo. Niczym sie nie rózni od zakłamanych polityków, których jedynym celem jest wysoka emerytura liczona od pensji poselskiej a środkiem do tego sa wystepy w TV zeby o mnie ludzie nie zapomnieli przy wyborach.

  • 210 138

  • Powiedz mu to w oczy internetowy bohaterze. (2)

   Mysle ,ze nie mial bys odwagi tak sie zblaznic.Nie uda sie wam zrobic z Walesy Bolka z Owsiaka hopsztaplera bando pisowskich nieudacznikow.

   • 40 51

   • czy trzeba z nich kogoś robić ?

    • 15 7

   • idź

    Idź chłopie spać bolszewiku i sprzedawczyku jeden!!! Tobie nie uda się z nich zrobić bohaterów!!!

    • 4 1

  • (4)

   Zdecydowanie popieram .

   Dziwię się zarazem powyższym tekstom .
   Świadczy to o nadmiernemu uleganiu wpływom KK , ktory czuje się zagrożony zmniejszeniem wplywów ,zarowno finansowych jak i duchowych.
   Działanie KK , jest obrzydliwe , nacechowane pomówieniami, obelgami , jadem i nienawiścią .
   OBRZYDLIWOŚĆ !!

   • 17 22

   • (2)

    Prawda jest taka, że w przeciwieństwie do wszystkich katolickich fundacji (które za rządów koalicji SLD -PSL i PO -PSL drobiazgowych kontroli miały dziesiątki) fundacja Owsiaka nie miała kontroli żadnej. NIGDY!

    Co warte są wyliczenia dokonane przez ludzi Owsiaka? Tyle samo co Marcina P.

    Jeśli chodzi o WOŚP to hierarchowie polskiego Kościoła są podzieleni i są tam i głosy krytyki. Niestety, mamy totalitaryzm medialny i polskojęzyczne lewackie media nie informują swoich wyznawców, czego ta krytyka dotyczy. A są to całe stronice argumentów, dlaczego WOŚP to udające dobro zło. Ty z kolei twierdzisz, że duchowni krytykujący działalność fundacji (nie mającą nic wspólnego z pomaganiem szpitalom i ludziom chorym) jest nacechowany "pomówieniami, obelgami, jadem i nienawiścią" - możesz zacytować jakąś wypowiedź by ukazać prawdziwość tych twoich zarzutów?

    • 14 16

    • (1)

     Owsiak ma kontrole częściej niż Ty do kibla biegasz widać ze guano o nim wiesz !

     • 12 12

     • Współczesna Trybuna Ludu "wyjaśniła" i on "wie"

      Widzimy, że papier każdą brednię przyjmie. Prawda jest taka, że państwowej kontroli oczywiście fundacja Owsiaka nie miała nigdy. A są poważne wątpliwości, przykład jeden z wielu - na jakiej zasadzie wybierane są firmy od których WOŚP kupuje sprzęt?

      • 1 2

   • Już

    nawołuja do niedawania kasy na wośp tylko na tacę ;-)

    • 2 2

  • Tak, jasne! (4)

   Ciekawa jestem, czy gdy (czego nie życzę) komuś z twoich bliskich będzie potrzebna pomoc będzie trzeba skorzystać z tego sprzętu, który fundowała orkiestra, powiesz, że nie chcesz tej pomocy, bo pochodzi z inicjatywy Owsiaka? Mam nadzieję, że nigdy nie będzie trzeba używać tego sprzętu na ciebie i ludzi, którzy uważają podobnie, jak ty. Zawsze- w każdej inicjatywie potrzebny jest ktoś, kto ma na to pomysł i potrafi poprowadzić. I na szczęście, że jest taki Owsiak, bo potrafi się przebić i dzięki temu dociera do ludzi!!!

   • 22 15

   • Jakbym czytał współczesną Trybunę Ludu (3)

    W sprawie WOŚP działa moralny szantaż. Kto krytykuje Owsiakową imprezę, ten widocznie musi nienawidzić małych dzieci, którym Owsiak pomaga. Ten argument jest oczywiście absurdalny, oparty na naciąganym sylogizmie i założeniu, że cel uświęca środki, a przy okazji dowodzący niezdrowego utożsamienia idei z osobą.

    • 15 9

    • uszanuj... (2)

     ....to co robią, "oni" nie krytykują akcji caritasu, ja wrzucam kasę jednym i drugim, ale jak czytam zazdrosne teksty twego typu to...

     • 5 5

     • (1)

      Oczywiście że "oni" krytykują akcję Caritasu.
      Oczywiście że wszyscy szanują dobroć ludzką. Ale dlaczego mam nie krytykować zło w akcji, która mogłaby być samą dobrocią a nie jest?! Krytyka jest konkretna i rzeczowa. Przykładowo Owsiak otwarcie promuje eutanazję! "Osobiście dopuszczam taki sposób pomocy, bo ja to tak rozumiem eutanazja to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach" - to jego wypowiedź dla Dziennika.

      • 1 3

      • To, że nie jest przeciwny eutanazji jest oczywiście złe

       Każdy ma prawo do własnego zdania na tym polega demokracja.

       Kiedy babcia oddaje całą pensję na radio i nie ma co do gara wrzucić nazywacie darem, a tak naprawdę to też jest powolna eutanazja. Ona sama siebie skazuje na powolną śmierć.

       • 4 1

  • a marmurowe siedziby NFZ? to też dostatnie życie, za twoje pieniądze

   • 7 0

  • Chyle czoła za to co zrobił OWSIAK ! (4)

   Pokaż mi Drugiego POLAKA ktory zrobił tyle dobrego ? Jak kiedys trafisz do szpitala i zobaczysz serduszka na sprzęcie może zmienisz zdanie choć nie zyczę tobie tego ! pomyśl matole zanim coś powiesz !

   • 12 9

   • Lewackie media dzisiaj o jednym i na jedno kopyto, jak za komuny. Lemingi lewakom klaszczą. A o czym lewackie media nie mówią? Przykładowo o tym, że na koniec roku został ukazany coroczny ranking zamożności europejskich społeczeństw euro-kołchozu. Z owego rankingu wynika, że w minionym roku zamożność polskiego społeczeństwa relatywnie zmalała. Dotąd zajmowaliśmy w Unii Europejskiej piąte miejsce od końca - przed Litwą, Łotwą, Bułgarią i Rumunią. W tym roku Litwa wysunęła się przed nas i jesteśmy na chwalebnym miejscu czwartym od końca.

    • 6 5

   • np. Bolesław Chrobry nieuku (2)

    zrobił więcej dla nas niż Owsiak do n! jeśli wiesz o co chodzi, a wątpię

    • 5 5

    • A dokładnie co on zrobił (1)

     Rozumiem, że chodzi ci o przyjęcie Chrztu, a znasz powody dlaczego to zrobił.

     Bo nie dlatego, że wierzył, ale dlatego, że sytuacja polityczna go do tego zmusiła. Przyjęcie chrztu było tylko i wyłącznie na pokaz, ale takie to były czasy.

     Gdy religia była opcją polityczną, a nie wiarą.

     • 3 3

     • przyjęcie chrztu powiadasz...

      no dobra wygrałeś poddaje się

      • 0 0

  • nikogo nie zastępuje (3)

   40 mln zł to jest poniżej 1/10 promila (0,01%) jakie wydawane jest co roku na sprzęt medyczny
   a sam znam przypadki, że Owsiak chciał dać sprzęt a szpital odmówił - bo sprzęt to jedno a serwis i nauka personelu to były koszty 4x większe (rocznie) niż sam zakup...
   innemu szpitalowi chciał dać 4 inkubatory pod warunkiem, że na pozostałych 2 też przykleją serduszka - taki szwindelik mały...
   a jak ktoś nie popiera to od razu mu się łatkę oszołoma albo rydzykowca przypina - nikt nie pomyśli, że każdy ma prawo do własnego zdania (zgodnie zresztą z maksymą Owsiaka o tolerancji)
   proszę zapytajcie władz Wrocławia, jak je szantażował w 2009, jak musieli z miejskiej kasy wywalać 45 000 zł, bo brakowało...
   koszty tej imprezy są nieproporcjonalnie wysokie do zbiórki - może się okazać, że gdyby zamiast całej tej hucpy medialnej, dać kasę, która się "marnuje" (czas antenowy, zabezpieczenie policji, straży, pogotowia, media - woda, prąd itd., koszty fajerwerków, ochrony, sprzątania, wykonania scen, zapłaty dla zespołów (bo już od dawna biorą po 10-30 tysi za taki występ) to lepiej byłoby te pieniądze zebrać i dać jako dar konkretnego miasta z nalepką - "ufundował Gdańsk"...
   przynajmniej mielibyśmy jakiś z tego pożytek a nie tylko fikcyjną filantropię...

   • 5 5

   • Zespoły kasy nie biorą w ten dzień (2)

    I tylko tak mogą grać.

    Można by rzec, że gdyby zamknąć wszystkie stadiony i zrezygnować z wspierania piłki nożnej to szpitale by znalazło się jeszcze więcej.

    Ale skoro ludzie tego chcą to czemu tego zakazywać.

    • 4 2

    • Ludzie chcą też jointów...

     ... to czemu tego zakazywać...

     • 1 1

    • mylisz się i to bardzo

     Szymon Wydra w Białymstoku skasował 2 czy 3 lata temu 22 tys. zł. Znam więcej przykładów, ale - żeby podać dokładne kwoty - musiałbym sięgnąć do źródeł, zamiast pisać głupoty.
     To, że nie widać tych wydatków na sprawozdaniu finansowym, nie oznacza, że ich nie ma. Ta kasa często płynie z budżetów miast czy powiatów...

     • 1 0

  • profesor jestes scierwo

   tyle w temacie.

   • 1 4

 • Szkoda, że do tej zajefajnej idei usiłują się podłączyc POlitycy, robiąc w tym dniu sporo fiku-miku w telewizji. (12)

  • 121 28

  • Warto zwrócić uwagę na listę gości organizowanego latem za waszwe pieniądze Przystanku Woodstock. (6)

   Oto część listy zaproszonych w poprzednich latach osobistości (na podstawie danych WOŚP)

   Lech Wałęsa, Tadeusz Mazowiecki, Leszek Balcerowicz, biskup Tadeusz Pieronek, Janina Paradowska, Tomasz Lis, Monika Olejnik, Tomasz Sekielski, Jerzy Bralczyk, Kazimiera Szczuka, Janusz Głowacki, abp. Józef Życiński, Kamil Durczok, Tomasz Raczek, Jacek Żakowski, Manuela Gretkowska, Stanisław Tym, Michał Ogórek, Marek Kondrat, Jerzy Buzek, Marek Niedźwiecki, Marek Piwowski, Andrzej Wajda, Marek Belka, Marek Koterski, Andrzej Grabowski

   • 9 3

   • a NFZ ma kasę żeby cię leczyć?Też nie (3)

    • 1 2

    • (2)

     NFZ tak jak i WOŚP to byty pozbawione przyszłości, przegniłe. Płyną na III RP, czyli na wypróchniałej łódce, która będzie utrzymywać się na falach tylko tak długo, jak długo jest dobra pogoda. Jak się zaczną większe fale - pójdzie w drzazgi. Można z tego wyciągać różne wnioski, ale wielu wyciąga taki, że trzeba imprezować, póki jest okazja. Zwłaszcza, jeśli można za darmo. Można by podawać dziesiątki przesłanek wskazujących, że przed tym postkolonialnym państwem, w którym żyjemy, możliwości są tylko dwie: albo jakaś rewolucja, daj Boże pokojowa, wiodąca do budowy państwa i społeczeństwa obywatelskiego, albo rekolonizacja.

     • 0 2

     • no to powiedz pracodawcy,że nie ma płacić z twojej pensji do NFZ

      między WOŚP a NFZ jest różnica: na pierwsze nie musisz wpłacać kasy,nikt ci nie każe,a na drugie?

      • 1 0

     • chodzi o taką rewolucję...

      żeby rządził Jarosław a cała kasa płynęła do Rydzyka? Dziękuję, nie chcę.

      • 3 0

   • Same perełki

    • 1 0

   • no i co?

    znakomici ludzie są na tej liscie Woodstocku. Boże, co to za plugastwa tutaj wypisuja ci nawiedzeni talibowie??? ten Kujawski, ten Nowak - toż to jakieś zombi.

    • 0 1

  • politycy już się wypowiadają,że dziś złożyli sie na kościół

   • 1 1

  • (1)

   jedyne błędem WOŚP jest okres zbierania pieniędzy, nie wiem czemu nikt tego nie zmienia, albo nie pomyśli o tym aby to zrobić, Zimą ludzie mają mniej, dlaczego nie będę pisał, do tego po świętach, sylwku itp, gdyby zrobiono to w wakacje, gdzie turystów mega, albo wczesna wiosna - jesień , byłoby co najmniej 30% więcej

   • 0 1

   • turysci lepiej zeby nie wiedzieli, ze w polskiej sluzbie zdrowia taka bieda, ze zebractwem trzeba latac

    • 5 2

  • Szkoda że ta zajefajna idea ulega od kilku lat autodegradacji.

   Czarę goryczy przelała u mnie reklama pewnej telefonii komórkowej, którą WOŚP, a raczej Owsiak reklamują. Jak dla mnie to już za dużo. Nie byłem, nie dałem i wg artykułu mam się wstydzić.

   • 1 3

  • Niestety Owsiak sam ich do tego zaprasza...

   A na Woodstocku czyta listy od Gajowego

   • 1 0

 • Jak myślę o współczesnych ludziach tarszych (16)

  To zaraz widzę babcie kłócące się o miejsce w autobusie, wredne mohery kościelne, ludzi agresywnych i nieprzyjaznych. Myślę,że to starze pokolenie się bardzo zmienia. Moi dziadkowie,którzy już niestety nie żyją w życiu nie zrobiliby afery w autobusie np ,nie dyszeliby nikomu nad głową,nie wymuszaliby siłą pewnych rzeczy. Oni jeszcze mieli klasę,teraz ludzie starsi niestety w większości jej nie mają.

  • 73 88

  • Ludzie są różni !!!

   :-) !

   • 9 2

  • Szkoda, że nie ma eutanazji u nas. W pewnym wieku powinna być (3)

   ona wskazana. Ludzie na starość głupieją i nie idzie z nimi wytrzymać. Mój dziadek tak wariował na koniec życia, że musieliśmy go oddać do domu starców.

   • 6 34

   • To co piszesz jest straszne, jakim człowiekiem musisz być Ty i twoja rodzina to nawet nie będę próbował sobie wyobrazić.

    • 19 12

   • Mów wprost, chcesz zabijać ludzi!

    • 20 7

   • Spoko.

    Ciebie też oddadzą

    • 13 1

  • To nie zależy od wieku, tylko od środowiska. Jechałeś kiedyś tramwajem z kibicami wracającymi z meczu? Ja jechałem, wszyscy młodzi a bydło takie, że ręce opadają jak może zdziczeć człowiek. Widocznie te starsze osoby, które widziałeś, to tacy dresiarze tylko już w starszym wieku. A mówienie, że wszyscy są tacy, a w szczególności mówić o kościele, to zwykłe chamstwo i arogancja z Twojej strony. Tobie brakuje kultury, więc niczym się nie różnisz od młodego dresiarza, czy starej wulgarnej osoby.

   • 24 1

  • Wnuczka odpowiedz sobie sama

   1.czy mówisz "dzień dobry" proszę , dziękuje w sklepie , kiosku itd ...
   2.czy ustępujesz miejsca starszym osobom w autobusie lub tramwaju
   3.czy zachowujesz sie jak facetka czy jak niewiasta
   4.ile razy dziennie wyrywaja ci sie słowa na k
   zrób takie podsumowanie a potem pisz cokolwiek o innych

   • 27 5

  • A mi się wydaje, że na to, jacy będziemy w wieku podeszłym (4)

   wpływa to, jak się zachowujemy dziś. Chodzę z nosem na kwintę? Non stop narzekam? Nie pomagam innym? Szkaluję innych ludzi? Jeśli tak, to jest to świetna droga, by na starość zostać "kapelusznikiem w Tico" czy innym "moherem".

   Jeśli chcę, abym za tych kilkadziesiąt lat był odbierany jako miły starszy pan, muszę pielęgnować swą życzliwość na codzień. Bo czym skorupka za młodu nasiąknie...

   • 17 2

   • (3)

    Jak słyszę o eutanazji od lemingów, to oni nie pielęgnują życzliwości.

    • 2 5

    • A obzywanie innych ludzi lemingami (2)

     to też pielęgnacja życzliwości?

     • 9 3

     • (1)

      A obzywanie innych ludzi moherami to też pielęgnacja życzliwości, czy to to już coś innego?

      • 3 2