Fakty i opinie

stat

Trwa bicie rekordu w piciu wody w Gdańsku

Mieszkańcy zadeklarowali picie wody.


Rozpoczęło się bicie rekordu w piciu wody, które organizuje Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna. W piątek mieszkańcy składali deklaracje picia wody, a teraz akcja przenosi się na Facebooka, gdzie potrwa do 28 marca. Dotychczas w akcji wzięło udział ponad 5 tys. osób. Dołącz i ty.Wejdź do aplikacji Facebook i skomponuj swój przepis na wodę. facebook.com
W piątek na placu przed Cinema City Krewetka w Gdańsku pojawiła się wielkoformatowa szklanka, do której mieszkańcy mogli przyklejać kropelki - deklaracje picia wody. Nie było ograniczeń wiekowych, w wydarzeniu brali udział wszyscy chętni. Była to także dobra okazja do porozmawiania o energii, jaką daje na co dzień gdańszczanom woda.

To był początek bicia rekordu w piciu wody, który odbył się nie bez powodu w czasie obchodów Światowego Dnia Wody pod hasłem "Water & Energy". GIWK tym samym przypomina, że aby cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem - powinniśmy wypijać odpowiednie ilości wody. Ten nawyk pozytywnie wpływa na koncentrację, zwiększa sprawność fizyczną i umysłową.

- Wypijam w ciągu każdego dnia ok. litra wody. Czuję się dzięki temu świetnie. Polecam gorąco wszystkim - mówi 13-letni Tobiasz, młody mieszkaniec Gdańska.

Każda kolejna wypita szklanka wody daje organizatorom energię, która zostanie spożytkowana do przygotowania wodnej, letniej niespodzianki. Ma nią być saturator, który stanie na ulicach Gdańska. Internauci mogą zdecydować między innymi o dodatkach do wody, wybierają pięć spośród 27 propozycji.

Do tej pory "wypito" wspólnie 5 tys. szklanek wody i liczba w dalszym ciągu rośnie. Aktualną ilość wypitej wody można sprawdzić w aplikacji w portalu społecznościowym Facebook.

Partnerami kampanii są Miasto Gdańsk, Polskie Towarzystwo Programów Zdrowotnych, Program Edukacji Morskiej w Gdańsku oraz Radio Gdańsk.

Więcej informacji o wydarzeniu można też przeczytać na blogu Bliżej Źródeł.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (37) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.