• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Trzeźwy kierowca nie zatrzymał się do kontroli i potrącił policjantkę

Michał Brancewicz
9 grudnia 2023, godz. 11:15 
Opinie (206)

Zatrzymanie uciekającego kierowcy na Nowych Ogrodach

Uciekał przed policją, potrącił policjantkę, ale w końcu został złapany. 36-latek, który nie zatrzymał się do kontroli, był trzeźwy. Mimo to grozi mu do 5 lat więzienia.Ile razy byłeś zatrzymywany do kontroli przez policję?

8 grudnia o godz. 3:20 na al. Grunwaldzkiej policjanci dali sygnały do zatrzymania się kierowcy skody. Mężczyzna chciał uniknąć kontroli, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim, a informacja o uciekającej skodzie natychmiast została przekazana pozostałym patrolom.

Chwilę później policjanci zatrzymali sprawcę na Nowych OgrodachMapka. Film z zatrzymania czytelnik wysłał nam do Raportu z Trójmiasta. Dziękujemy.Początkowo napisaliśmy, że zatrzymany kierowca był nietrzeźwy, bo często właśnie to jest powodem ucieczki przed kontrolą. Tym razem było jednak inaczej.

- 36-latek został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna był trzeźwy. Od sprawcy została też pobrana krew, która zostanie zbadana na obecność narkotyków - informuje Mariusz Chrzanowski, rzecznik KMP Gdańsk.

Potrącił interweniującą policjantkęMężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód na policyjny parking. Najprawdopodobniej jeszcze w sobotę 36-latek usłyszy zarzuty niezatrzymywania się do kontroli drogowej oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza, ponieważ podczas próby ucieczki potrącił policjantkę.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara 5 lat więzienia. Naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza zagrożone jest karą 3 lat więzienia.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (206)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane