• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Tysiące osób chcą powrotu linii 666. "Nikt nie będzie budował ołtarzy szatanowi"

Szymon Zięba
21 czerwca 2023, godz. 11:00 
Opinie (451)
Najnowszy artykuł na ten temat Linia pod numerem 666 na Hel już nie wróci
Autobus linii 666 jeździ do Helu już od wielu lat. Autobus linii 666 jeździ do Helu już od wielu lat.

Już prawie 10 tys. osób podpisało się pod petycją o przywrócenie zlikwidowanej linii 666 na Hel. Autobus - po protestach organizacji religijnych - otrzymał nowy numer: 669. - Ludzie nie będą budowali ołtarzy ku czci szatana w piwnicach czy na domowych balkonach tylko dlatego, że wszamali piekielnie drogiego gofra na półwyspie - podkreśla autor petycji.

Zlikwidowana linia 666. Pasażerowie chcą, by wróciłaLinia 666:

Przypomnijmy: znana w całym kraju autobusowa linia 666 jeżdżąca na Hel zmieni się w linię 669. Taką decyzję podjął zarząd PKS Gdynia, który ugiął się pod naporem skarg motywowanych kwestiami religijnymi.

Okazało się jednak, że zwolenników dotychczasowej numeracji jest tylu, że przewoźnik rozważa przywrócenie "trzech szóstek" do rozkładu w kolejnym sezonie.

Zwolennicy dawnej numeracji kultowego autobusu na Hel zorganizowali petycję o przywrócenie "trzech szóstek" na trasę.W chwili pisania tego artykułu swoje poparcie dla linii 666 wyraziło prawie 10 tys. osób.

Autor petycji: "Nie wszystko jest zamachem na godność i religię"- Domagamy się przywrócenia jednej z wizytówek miasta i wycieczek na Hel! Zrozumcie, że przejazd tą linią był atrakcją turystyczną, a ludzie nie będą budowali ołtarzy ku czci szatana w piwnicach czy na domowych balkonach tylko dlatego, że wszamali piekielnie drogiego gofra na półwyspie. Nie wszystko jest zamachem na godność i religię. Czasem jest to po prostu dobry żart, niemający drugiego dna. Chciałbym kiedyś zabrać syna na przejażdżkę tą legendarna linią. Numerem 669 co prawda można dojechać do Chałup i też nadać temu żartobliwy wydźwięk, ale to nie to samo - zauważa organizator petycji.
Tak kursuje linia 669 (dawniej 666). Tak kursuje linia 669 (dawniej 666).
Po zebraniu podpisów mają zostać one przekazane PKS Gdynia. Przedstawiciel przewoźnika w rozmowie z naszym portalem nie wykluczył powrotu linii 666, podkreślając, że będzie się wsłuchiwał w głos pasażerów.Linie 666 żartobliwie wiązano z hitem zespołu AC/DC Highway to Hell.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (451)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane