Fakty i opinie

stat

Ulewa przeszła nad Trójmiastem. Ulice zamieniły się w potoki

Al. Zwycięstwa w Gdyni - ulica, potok czy jezioro?


Wystarczyło kilkanaście minut ulewnego deszczu, by trójmiejskie ulice przypominały Wenecję, ale z nurtem jak na Podhalu. Na szczęście woda równie szybko opadła.Zalane Wzgórze św. Maksymiliana.

Aktualizacja, godz. 19:21. Nasi Czytelnicy donoszą o kolejnych ulicach, które zostały zalane: "Przy Kauflandzie na Obłużu i w tunelu pod torami przy ul. św. Mikołaja na Chyloni można pływać, zalane po pachy". "Na ul. Działdowskiej w Gdyni, małe samochody pływają jak kajaki" - to tylko niektóre głosy z naszego forum.

Aktualizacja, godz. 17:59. - Zalało też Bulwar Nadmorski w Gdyni, a do morza wylało się mnóstwo nieczystości - informuje nasz czytelnik, pan Sebastian.

***

- Telefon nie przestaje dzwonić. Ludzie informują głównie o podtopieniach mieszkań i zalanych piwnicach oraz garażach. Są też połamane gałęzie, leżące na drogach. Strażacy na bieżąco udzielają pomocy, do akcji na Pomorzu wyjeżdżaliśmy już ponad 100 razy - informuje dyżurny z Wojewódzkiej Stacji Korrdynacji Ratownictwa w Gdańsku.

Najtrudniejsza sytuacja była w Gdyni, gdzie deszcz był najbardziej intensywny. W rwące potoki zamieniła się m.in. ulica Stryjska i al. Zwycięstwa. Kłopoty mieli też kierowcy na Wzgórzu św. Maksymiliana i w Śródmieściu. Zalany został tunel na Węźle Wzgórze zobacz na mapie Gdyni.

- Dzisiejsza burza pokazała jak fachowo wykonano nowe skrzyżowanie ul. Morskiej z Kalksztajnów zobacz na mapie Gdyni... Lej w asfalcie jak po bombie i wir wody, że mógłby dorosłego wciągnąć - pisze na naszym profilu na Facebooku Jakub.

W Gdańsku zalane zostało Przymorze i część skrzyżowań we Wrzeszczu. Na szczęście ulewa szybko ustała i woda opadła.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (240)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.