• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

WOŚP: zebrano ok. 35 mln zł

Elżbieta Michalak, Michał Sielski
12 stycznia 2014 (artykuł sprzed 10 lat) 
aktualizacja: godz. 22:59 (12 stycznia 2014)
Najnowszy artykuł na ten temat Co zapamiętamy z tegorocznego finału WOŚP?

Mimo niepogody, Gdańsk wysłał światełko do nieba na podczas XXII finału WOŚP


Światełko rozbłysło także na niebie w Gdyni.Dziś ulice Trójmiasta przemierza ponad 2 tys. wolontariuszy, którzy zbierają do puszek datki na zakup specjalistycznego sprzętu dla oddziałów dziecięcej medycyny ratunkowej oraz na wyposażenie oddziałów geriatrycznych. Przy okazji odbywa się wiele ciekawych koncertów i wydarzeń.Wszystkie informacje o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Trójmieście znajdziesz w naszym specjalnym serwisie

Aktualizacja, godz. 0:20 Około północy poinformowano, że jak dotąd zebrano ok. 35 mln zł.

Aktualizacja godz. 23:00 Kilkanaście minut przed godz. 23 sztab WOŚP poinformował, że od rana zebrano ok. 31 mln zł.

Aktualizacja godz. 22:00 Około godz. 21 sztab WOŚP ogłosił, że w ciągu całego dnia zebrano 12 mln zł. Jednak kilkanaście minut później na zwołanej konferencji prasowej Jurek Owsiak ogłosił, że zebranych pieniędzy są już 24 mln zł.

Aktualizacja godz. 20:10 O godz. 20 w całej Polsce wystrzeliły światełka do nieba, a godzinę wcześniej, o 19:00, sztab WOŚP ogłosił, że zebrał dziś 11 mln 649 tys. 523 zł

Aktualizacja godz. 17:52 Główny sztab WOŚP informuje: na godzinę 17:50 zebraliśmy 11 mln 61 tys. 627 zł

Zobacz jak wygląda XXII Finał WOŚP w Gdańsku...


...w Gdyni...


...i w Sopocie.Aktualizacja, godz. 17:00 O godz. 16:30 stan zbiórki wynosił 9 mln 624 tys. 761 zł

Aktualizacja, godz. 15:05 Stan zbiórki na godz. 14:30 wynosił 6 mln. 358 tys. 856 zł

Golden Life na WOŚP w Gdańsku.

Aktualizacja, godz. 14:15 Tuż przed godz. 14 stan konta ze zbieranymi dziś datkami wyniósł 4 mln. 285 tys. 130 zł

Zobacz galerię zdjęć wolontariuszy i darczyńców wspierających datkami trwającą od rana akcję zbiórkę w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

O godz. 13 podano, że o godz. 11 stan kont WOŚP pokazujących wpływy z dzisiejszej zbiórki wynosił 3 mln 13 tys. 766 zł.

W Gdańsku wydarzenia towarzyszące 22. finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywają się na Targu Węglowym zobacz na mapie Gdańska i ruszają o godz. 14. Od tego momentu funkcjonować będzie miasteczko orkiestrowe, gdzie znajdziemy szereg atrakcji: m.in. 14-metrową latarnię, spełniającą rolę skarbonki, gdańskie samochody z ulicznym jedzeniem (zestawy obiadowe, zupy, frytki belgijskie, burgery czy zapiekanki), namioty, w których będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie i poziom cukru, a także wziąć udział w warsztatach pierwszej pomocy. Chętni mogą również oddać krew w stacjonującym na Targu Węglowym autobusie centrum krwiodawstwa.

WOŚP to nie tylko zbieranie pieniędzy, ale też masa imprez towarzyszących. WOŚP to nie tylko zbieranie pieniędzy, ale też masa imprez towarzyszących.
Nie zabraknie też nietypowych propozycji. Zaplanowano liczne aukcje i licytacje, w których wygrać można m.in. wejściówki na premiery spektakli w Teatrze Wybrzeże, encyklopedię Gdańska z autografem Lecha Wałęsy, rejs żaglowcem Zaruski, rejs z Mateuszem Kusznierewiczem lub ze Zbigniewem Gutkowskim, dzień z prezydentem Gdańska, karnety na fitness, ściankę wspinaczkową, kręgle czy squash. Utworzono też specjalny serwis aukcyjny, działający już od kilku dni.

Dzień umilać będą koncerty, podczas których wystąpi 13 wykonawców. Koncert finałowy rozpocznie o godz. 14:00 zespół Golden Life. 14-14:30 Golden Life. Następnie zagrają: 14:35-15 Bix Bit, 15:05-15:30 Mesajah, 15:35-16 Donatan i Cleo, 16:05-16:25 Mitra, 16:30-16:55 Czarodzieje z Kaszub, 17-17:30 Arek Kłusowski, 17:35-18:00 C.L.P., 18-18:15 Dawid Ignaczak, 18:15-18:45 Ernest Staniaszek, 18:50-19:10 Parovoz, 19:10-19:40 Mateusz Ziółko, 19:45-20:20 Myslowitz, a od 20:25 do 21 wystąpi Ewelina Lisowska.

Weźmiesz udział w imprezach towarzyszących Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy?

Koncert zakończy się ok. godz. 21:00, a tuż przed 20 tradycyjnie odbędzie się pokaz sztucznych ogni i "światełko do nieba".

Dla ruchu pojazdów zamknięty jest dziś teren Targu Węglowego. Ruch zostanie przywrócony w poniedziałek, 13 stycznia, o godzinie 12. Bez zmian kursuje natomiast autobus linii 100.

W godzinach 12-20 po Gdańsku kursować będą też trzy zabytkowe tramwaje WOŚP-owe. Spotkamy je na trasach: Strzyża-Centrum-Siedlce, Nowe Ogrody-Zaspa oraz Nowy Port - Centrum-Stogi. Tego dnia nie trzeba w nich kasować biletów. Zbierane będą natomiast datki.

Gdynia planuje efektowne światełko do nieba

Gdynia chce przede wszystkim zaskoczyć efektownym pokazem pirotechnicznym, jakiego w mieście jeszcze nie było. "Światełko do nieba" rozbłyśnie oczywiście o godz. 20 na parkingu przy Centrum Riviera.

W Centrum Riviera odbędą się koncerty, pokazy zumby, cheerleaderek oraz tańca irlandzkiego. Gośćmi będą m.in. Rudi Szubert, Katarzyna Figura i Dariusz Michalczewski, których będzie można spotkać w godz. 12-18. Zanim rozpocznie się pokaz fajerwerków, na parkingu przy centrum handlowym, będzie można podziwiać Wrak Race, czyli wyścig samochodowych wraków, które na mecie będą jeszcze bardziej zdezelowane. Dla miłośników emocji rajdowych ofertę ma też Automobilklub Morski. Na lotnisku Gdynia Kosakowo zobacz na mapie Gdyni odbędą się rajdy amatorów. Za 5 zł na konto WOŚP będzie można przejechać kilometr w samochodzie o mocy 400 koni mechanicznych. Oczywiście można i kilka, o ile wesprze się fundację w wyższej kwocie.

Najwięcej imprez odbędzie się w śródmieściu Gdyni. Na Skwerze Kościuszki zobacz na mapie Gdyni, będą koncerty, konkursy i festyn. Na emocje można też liczyć o godz. 14, kiedy w pokazie ratownictwa weźmie udział Anakonda, która podejmie ratowników ze Skweru Kościuszki.

- Te kilka ton powietrza tłoczonych przez helikopter na pewno na każdym zrobi wrażenie. Ja już to przeżyłem i jestem przekonany, że każdy to potwierdzi: windsurfing i kitesurfing wymięka - śmieje się jeden z organizatorów, Jakub Ubych ze Stowarzyszenia In Gremio.

Ciekawie zapowiada się też licytacja w Teatrze Muzycznym o godz. 18. W ubiegłych latach można było wylicytować np. nadanie imienia rekinowi z Akwarium Gdyńskiego czy wypady na bezdroża z ekipą Adventure Parku. Tym razem będzie pływanie z policjantami podczas zlotu żaglowców, a kupić będzie też można... ręcznie rzeźbioną trumnę z dożywotnią gwarancją producenta. Wygrać będzie można również długopis piszący w kosmosie, który trafił do Gdyni prosto z NASA, prywatny koncert chóru Akademii Marynarki Wojennej czy kolację z Januszem Palikotem.

W niedzielę otwarte będzie też planetarium Akademii Morskiej, niedostępne na co dzień dla osób spoza uczelni. Od godz 12 co godzinę będą tam seanse.

Szczegółową rozpiskę wszystkich wydarzeń w całym mieście można sprawdzić na stronie gdyniaworkiestrze.pl

W Sopocie atrakcje militarne i motoryzacyjne

W Sopocie najwięcej dziać będzie się na Placu Przyjaciół Sopotu zobacz na mapie Sopotu, przy molo oraz na plaży. Wolontariuszy będzie można spotkać na ulicach miasta już od samego rana, jednak główne imprezy wystartują odpowiednio o godz. 10 przy molo i na plaży oraz w samo południe na Placu Przyjaciół Sopotu.

Jak co roku na plaży (przy molo, od strony Gdyni zobacz na mapie Sopotu) odbędą się pokazy pojazdów militarnych. Będzie się także można przejechać czołgiem Merida T55-AM lub pojazdem wojskowym BAT-M. Pojawią się także samochody terenowe. Osoby, które przekażą datek na rzecz orkiestry będą mogły się również posilić ciepłą grochówką serwowaną przez kuchnię polową. W tym samym czasie przed wejściem na molo odbywać będą się z kolei pokazy pierwszej pomocy zorganizowane przez sopocki WOPR.

O godz. 12 rozpocznie się z kolei zabawa na Placu Przyjaciół Sopotu. Odbędą się pokazy samochodów - zarówno tych historycznych, jak i tych nowszych, często sportowych. O godz. 15 rozpocznie się, na specjalnie przygotowanej scenie, licytacja unikatowych przedmiotów i fantów. Kupić będzie można m.in. autografy znanych sportowców: Łukasza Piszczka, Kamila Stocha oraz Krzysztofa Hołowczyca.

WOŚP wspomóc będzie można także kupując związane z orkiestrą gadżety, które sprzedawane będą w specjalnym sklepiku, który w niedziele działać będzie w Krzywym Domku zobacz na mapie Sopotu. Tam też, od od południa do godz. 15 zobaczyć będzie można występy trójmiejskich aktorów, którzy przedstawią swoje interpretacje piosenek znanych z polskich filmów.

współpraca: PIW

Opinie (585) 7 zablokowanych

 • SIEMA (17)

  Dobrego dnia WSZYSTKIM Życze;)

  • 187 70

  • Cytaty do przemyślenia (4)

   "Unikaj głośnych i napastliwych - unikaj głośnych są udręką". Uff na szczęście Jurek O. & co nie są ani głośni.

   "Nie bądź jak obłudnicy którzy pomagając biednym krzyczą na około. Zaprawdę powiadam wam - oni już odebrali swoją nagrodę. Gdy pomagasz ubogim niech twoja lewa ręka nie wie co czyni prawa". To ma szczęście też nie dotyczy Jurka, który brzydzi się swoją popularnością.

   • 32 17

   • Wpisz sobie na google: Złoty Melon (3)

    • 5 3

    • sens owsiaka (1)

     NFZ ma dysponować w 2014 r. sumą 66,8 mld zł, więc 50 mln zł WOŚP rocznie to zaledwie 0,07 proc. pieniędzy funkcjonujących w służbie zdrowia finansowanej ze środków publicznych.

     Wystarczy lepiej zarządzać tymi miliardami i cala akcja owsiaka jest bez sensu tym bardziej ze połowę idzie na nieruchomości czy woodstock

     • 18 9

     • patrze i nie wierze

      Ile by bylo respiratorow zamiast tych fajerwerkow, cyrk i marnotrawstwo

      • 16 6

    • Nudny jesteś

     • 6 5

  • Owsik !!! pomyśl trochę i przenieś tą akcję na koniec kwietnia, albo maj !!
   dlaczego... pogoda!! co jakby była jak w piątek, albo odwiedziny Ksawerego

   • 9 12

  • Mirek kajfasz

   pozdrawia Jam Łasicę

   • 5 2

  • Nie rozumiem (3)

   Dlaczego Gdynia organuzuje pokaz fajerwerkow na parkingu centrum handlowego?? Rozumiem, ze odkad otwarto Riviere to jest to centrum zycia towarzyskiego Gdynian i nie tylko ale BEZ PRZESADY!!!! Aby dzieciom pokazac fajerwerku mam jechac na spacer do Galerii zamist na Skwer, Bulwar...?!

   • 29 6

   • na skwerze zawsze wieje...;) (1)

    • 10 5

    • i to ma byc powod??

     • 5 3

   • Parking należy do miasta...

    • 0 1

  • Siema ściema (2)

   Siema ściema - o tej porze każdy wypić może

   • 14 4

   • (1)

    Zeby nie było,będzie bardzo miło

    • 4 2

    • A na lewo

     to nie jest drzewo

     • 0 0

  • Mi nie życz

   • 2 2

  • WOSP to sciema

   Siema!

   • 4 3

  • 35 milionów zebrali a 30 milionów tylko w samej Warszawie w styczniu Gronkiewicz przeznaczyła na premie

   dla swoich kolesiów partyjnych i urzędasów !!!!!Tak właśnie nas okradają POlitycy i mówią ze niema kasy na sprzęt do szpitali!!!A wysdtarczyło by rzadac od POLityków by nas nieokradali ,ale lemingi sa naiwniakami to oni ich wybierali wiec niech zbieraja kase!
   Brawo KOLONKO MA RACJE I MÓWI JAK JEST

   • 2 0

 • propaganda (41)

  Nie dajcie się propagandzie. To nie żadna "pomoc maluchom" tylko dotacja na rzecz "bezpłatnej" służby zdrowia, na którą i tak płacimy zbójeckie opłaty podatkowe. Kto na koniec dnia jest beneficjentem ? A może potem zabiegi na sprzęcie z WOŚP są za darmo ? Nie - płaci za to NFZ czyli podatnicy po raz drugi. No ale Owsiak jest politpoprawny i propaganda robi swoje.
  A jeśli się mylę to poproszę kasę z WOŚP do mnie, kupię sprzęt zabiegowy będę leczył a że potem NFZ napcha mi kieszeń to taki drobny szczegół.

  • 356 199

  • o już wstałeś z wyra (3)

   • 38 69

   • siła propagandy (1)

    Jak widać przerasta samodzielne myślenie. Właśnie dlatego słuchacze Radia Maryja, czytelnicy GazWybu i widzowie TVN głosują potem na cwaniaków z PO PiS SLD czy Palikociarzy.Nie ważna opcja i temat - mechanizm ppropagandy nie zmienny oe Goebbelsa.

    • 45 30

    • Dla lewaków Owsiak jest awaryjnym kandydatem na Prezydenta Polski

     • 20 7

   • Myślenie nie boli

    Może zamiast z góry walić takie teksty, poczytaj i przeanalizuj - złoty melon, mrówka cała, nawiązki sądowe od pijanych kierowców, reakcje Owsiaka na pytania na temat przepływu pieniędzy pomiędzy WOŚP a firmami należącymi do niego lub jego żony, pare innych jeszcze kwiatków... nawet dla własnej ciekawości poszukaj i poczytaj.

    • 14 6

  • (11)

   Prawda jest taka, ze to co zbiera wosp to mala czesc tego, co przekazuje nfz, ale i tak warto, bo ta czesc srodkow jest na sprzet, na wymiane ktorego zawsze w nfz brakuje kasy.

   • 22 36

   • hola (10)

    Ja już raz się składałem w postaci podatku. To nie moja wina że system złożony z ZUS NFZ i minfin to rozkradł. Pozactym pieniądze WOSP nie są kasą charytatywną która trafia do biednych a kasą ktora zasila należące do kogoś szpitale. Nieprawdaż ?

    • 62 13

    • i co z tego (2)

     Zyjemy niestety w kraju jakim zyjemy.Tylko jakie to będzie miało znaczenie kiedy dzieki tym zbiórkom byc może zostanie uratowane życie Twoje lub Twoich bliskich?
     Nie chcesz, nie wrzucaj kasy.Ot cała filozofia.

     • 37 14

     • Z filozowfi to masz pałe!!!Bo to czysty populizm i hipokryzja!Szchowanie ludzi chorymi dzieciakami (1)

      Trzeba byc wyjatkową mendą by tak ludzi szantażować ale to normalne u lemingów I POlityków!!Skoro dzieki tej kasie ratują zycie ludzi to tepy lemingu dlaczego nie zaprotestowalisci przeciwko Gronkowadzowi z Warszawki teraz w styczniu przeznaczyła 30 milionów zł na premie dla swoch urzedasów ile zycia dziecia mozna było by za to uratowac i le sprzetu do szpitali kupic!!.Dlaczego nieplujecie sie tak do POlitykó ze ZUS i NFZ co roku wydaje kilkadziesiat milionów no wowe luksusowe auta dla swoich urzedasów skoro za te pieniadze mozna uratowac zycie twojego dziecka!!Mozna tak długo wymieniac bo rocznie setki milionów naszych podatków własnie tak jest rozkradane!!Owsiak niemusi na nic zbierac ,kasy niebrakuje tylko jest przeznaczana na luksusy urzedasów I POlityków oraz ich kolesiów.I jeszcze jedno Leming Owisaak juz nieraz robił sie czerwony ze złości bo sie okazuje ze sprzęt kupiony często stoi pól roku i wiecej nieużywany i rdzewieje bo NFZ dał tak mały limit za badanie zes tarczyło tylko na 2-3 miesiace w roku!!A ile kasy dostanie NFZ decyduje rząd Tuska!!
      Roczna strata ze wszystkich pobudowanych stadionów jest wieksza niz 15 lat zebrania owsiaka i nato sie marnuje nasze podatki na to Rząd pozwala !!

      • 37 9

      • co to za Polak co nie zna swojego języka

       • 5 4

    • WOŚP (5)

     To banda zlodzieji ! Dajcie lepiej te pieniądze na czerwony krzyż w zeszłym roku przekazali 99,7% swoich datków na potrzebujących a owsiak tylko 53 !!!

     • 62 30

     • tak albo na kościół co... (1)

      • 22 22

      • napisał wyraźnie CZERWONY KRZYZ...jak nie umiesz czytac to idz do kosciola i pobaw sie z ksiedzem

       biedroniu jeden

       • 24 18

     • Głupota nie boli (1)

      A te informacje masz z demotów ,bo chyba nie z rozliczeń wośpu.Jak to intrnet odbiera rozum.Smutne ;(

      • 21 20

      • Oświadczenia fundacji WOŚP jak sowiecka "PRAWDA"

       "z rozliczeń wośp" hehe. W rozliczeniach to u nich mucha nie siada, wszak sami sobie je zrobili. A dlaczego NIGDY nie mieli państwowej kontroli?

       • 15 4

     • zaden czerwony krzyz!!!

      Bardzo mi szkoda dzieci z Afryki i im od czasu do czasu rzeczywiście pomagam, ale zdecydowanie wole dołożyć sie na WOSP i ratować nasz ludzi w naszym kraju

      • 21 7

    • nie sraj po gaciach, dałem również za Ciebie

     • 9 5

  • nfz nie jest w stanie zapewnić dostania się do lekarza w miesiąc a co dopiero zakup takiej ilości sprzętu (2)

   • 18 5

   • mozliwe, a jakie sa tego przyczyny i jakie masz propozycje zeby to zmienic?? Chyba nie proponujesz kolejnej zrzuty spoleczniej??

    • 9 3

   • ale co tam wprowadzic podatek owisak na stałe 3% rocznie od kazdego!!:) Jak alkomaty:)

    Ale na nowe siedziby luskusowe to juz kase NFZ Ma, na premie dla urzedasów ma .Na nowe limuzyny luksusowe to tez ase ma!!

    • 13 2

  • jestes głupi (2)

   Akcja wośp pomaga maluchą i nie tylko owśiak wiecej pomaga niz nasi politycy .....zeby nie ta fundacja to maluchy nie mialy by. Szans na przezycie głabie

   • 11 37

   • Ty chyba jesteś gender a nie Golden.

    Innym wytykasz głupotę, a sam jesteś takim cymbałem który nie potrafi nawet skorzystać z funkcji "sprawdź pisownię".

    • 24 2

   • ciebie to chyba wośp uratował, ale nie do końca...

    • 10 0

  • Nikt Ci nie każe nic dawać - widać nie rozróżniasz pojęć "podatek" i "dobroczynność" (2)

   • 15 10

   • Problem w tym (1)

    że NFZ połowe kwoty zebranej przez WOŚP nie tylko wlicza sobie do budżetu roczenego, ale jeszcze ma czelność przeznaczyć na premie dla swoich pracowników...

    • 11 2

    • kłamaca

     jesteś typowym polakiem zawistnym "czosnkowcem" ale czy matka i ojciec tak cie nauczyli kłamać nieudaczniku życiowy

     • 8 8

  • Bzdury piszesz (1)

   Moje dzieci zaraz po urodzeniu korzystały z urządzeń podarowanych przez WOŚP. Zbiórka jest słuszna, wspiera polskie lecznictwo, pozwala szpitalom funkcjonować lepiej i sprawniej, pacjenci mają z tego korzyści. Bez sprzętu od WOŚP wielu ludzi być dziś nie żyło.

   • 21 18

   • Znieść przedawnienie!

    Nikt tutaj nie krytykuje zbiórkę, tylko działalność niezgodną z obowiązującym prawem.

    • 7 1

  • (3)

   zachoruje ci dziecko i bedzie potrzebowalo pomocy to pogadamy, jak szpital nie bedzie mial sprzetu i bedzie jechalo przez cala polske do innego szpitala

   • 13 22

   • słuchai idiotko akto jest odpowiedzialny za to ze niema sprzetu!! (2)

    Lemingi waz powinni izolować i razem na marsa z POlitykami wysyłać. Marsa zasiedlajcie.Poco idiotko płacisz podatki ??Owsiak to jak podatek jest dajesz kase na sprzet.To proponuje głupia sały roczny podatek wprowadzic na sprzet do szpitala na badania na drogi na przedszkola i na posiłki wszkołach dladzieci. Mozna tak długo wymieniac ale własnie na to wszystko podatki juz placimy głupia!Owiak mówi dawajcie kase bo niebedzie sprzetu w szpitalu!!Minister zdrowia mówi płaćcie za prywatnego lekarza bo inaczej będziesz czekał na badanie albo diagnozę lekarza pól roku i więcej!!!!!Ale sami marnują nasze podatki by na nasz koszt zyc w luksusie!!Mozna było dawac Owsiakowi na samym poczatku 20lat temu ale nie teraz bo rząd sie chwali ze mieszkamy w rajskiej zielonej wyspie!!

    • 22 15

    • naucz się poprawnie pisać idioto kwadratowy (1)

     • 5 5

     • dlaczego wyzywasz innych od idiotów skoro sam nim jestes!!

      • 4 2

  • nieudaczk życiowy (1)

   liczę że jak kiedyś w szpitalu gdy twoje życie będzie zagrożone to omówisz leczenia na sprzęcie który pochodzi z tej akcji naszego społeczeństwa

   • 10 18

   • buraku jeden ten sprzet jest kupowany z podatków ale lecczenie nanim tez jest zpodatków

    • 6 4

  • Jest jeszcze dotacja na firme Owsiaka Złoty Melon

   • 18 2

  • Uwaga na lekarzy naciągaczy

   Lekarze po godzinach, jako prywatni na sprzęcie WOŚP robią badania kasując do prywatnej kieszeni. Kilkanascie osób potwierdziło, że spotkało się z takimi sytułacjami. Znajomy twierdzi, ża ma nawet nagranie ukrytą kamerą, ale tego chyba nie popieram. Oczywiscie nie dotyczy to wszystkich, ale...
   Albo potem, info że, owszem WOŚP kupił sprzęt, ale leczyć nie moga bo NFZ nie dał na te badania!!! co za stek bzdur!

   • 6 1

  • Kasa na organizację WOŚP - jest. Na służbę zdrowia - nie ma

   Do niedawna koszt zorganizowania WOŚP był większy niż dochód z imprezy. Nie wiem czy pamiętacie jak Owsiak latał samolotem po kraju - w dodatku eskorotowany przez myśliwce F-16. Na tak drogą oprawę kasa się znalazła w budżecie, ale kasy na szpitale i leki nie ma.

   Ja woloałbym aby kase wydawaną na ortanizację WOŚP przeznaczano bezposrednio na pomoc, bo nigdy nie wiadmo ile pieniędzy wpłyni na konto.

   Poza tym, nie powinno byc tak, że procent jaki narośnie w banku od zebranej sumy zamiast na pomoc potrzebującym przeznacza się na koncert pt Przystanek Woodstock.

   Jak wygląda przystanek - wszyscy mogą zoabczyć sami. Rekordy popularności bije rozstaiwany tam namiot z napisem "Tu nauczymy Cię bzykać sie bezpiecznie". Tak , na Woodstoku miłosne uniesienie spłycono do zwykłego zwierzęcego "bzykania"

   • 21 7

  • Wośp tokolejny POdatek a te wszystkie imprezy są organizowane na koszt wszystkich podatników

   POlska krajem frajerów wyborców czyli lemingów.Nigdzie na swiecie niema takich akcji podatkowych!!

   • 5 3

  • propaganda (1)

   Amen, wspierana przez rząd inicjatywa żeby czasowo podreperować podupadający budżet, w ZUS i US coraz mniej kasy a ludzi trzeba leczyć. Jak się wydaje więcej niż się ma to tak jest i będzie jeszcze lepiej. W takim wypadku na hu.. nam rząd i NFZ organizujmy się sami a może być lepiej.

   • 5 1

   • oto własnie chodzi POlitykom by płacic wysokie podatki apotem jeszcze raz sie składac harytatywnie

    z uśmiechem na ustach!!!

    • 2 0

  • propaganda?

   sprzęt wośp uratował życie mojej mamy gdy miała zawał, zarówno karetka jak i sprzęt na OIOMie do którego mama była podłączona, zosyał zakupiony z pieniędzy ze zbiórek Owsiaka.

   • 3 1

  • Na co idą pieniądze WOŚP

   • 0 0

 • Gdynia ! (1)

  Gdynia!

  • 43 63

  • raczej gdunia

   • 0 4

 • Oraz serdeczne pozdrowienia (5)

  dla wszyskich ztragizowanych, zażenownych maruderów z tego portalu. Oby korki na ulicch były wam lekkie

  • 77 58

  • A dla Ciebie (1)

   Pozdrowienia od Zlotego Melona i Mrowki Calej.
   Nie wiesz o co chodzi? No wlasnie.
   Nie szkodzi.

   • 15 9

   • Czekałem na Ciebie

    Byłem pewien że będziesz tu. A nigdy i tak nie zrozumiesz.

    • 7 3

  • Owsiak zbiera na szpitale za ktore odpowiada panstwo z naszych POdatkow (1)

   Do tego samorządy czyli państwo i telewizja publiczną pomaga w tej zbiórce, czyli podwójne opodatkowanie na szpitale a syf jak był tak jest.
   Do tego owsiak to cala propaganda lewacka a z nią wykluczenie osób starszych, aborcja, nauki pedofilskie w szkołach czy pogarda dla innych

   • 11 9

   • jak wykluczenie osób starszych?

    jak wykluczenie osób starszych, skoro zbierają również na sprzęt dla osób starszych?

    • 3 0

  • pozdrawiamy wszyskich wazeliniarzy ,lemingówi innych frajerów dzieki którym jest ta bieda

   bo głosowali na złodziejów naszych podatków co za nie w luksusie żyje a nam każą zbierać pieniacze na sprzęt do szpitala bo inaczej go nie będzie.

   • 9 7

 • Będzie się działo! (2)

  Stoisko militarne w Rivierze!

  • 21 54

  • a kapiszony macie ?

   • 10 4

  • bazooki

   Są?

   • 5 0

 • (4)

  Dobrze, ze grono beneficjentow akcji powiekszylo sie o osoby starsze!

  • 59 28

  • zgadzam sie (1)

   Starsze osoby czesto leza w szpitalach w warunkach uragajacych godnosci i w ogole traktowani sa jak powietrze

   • 18 1

   • owsiak im nie pomoze a nawet zaszkodzi

    Zamydli oczy ze jest tyle kasy i że będzie super, wszystkich uspokoi a rząd znowu obetnie kasę na szpitale albo nfz zmarnotrawi kilka miliardów

    • 10 8

  • Jo bo Owsiak faktycznie na emeryturę już będzie odchodził (1)

   Taaaaak owsiak jest coraz starszy , robi coś przynajmniej dla siebie. Założyciel takiej organizacji zgodnie z ich statutem dostaje 1% z zebranej kasy.

   • 3 0

   • Znieść przedawnienie!

    Jak Polska będzie Polską to złodziejom, którzy osiągną wiek emerytalny będzie zabierana emerytura za wikt w więzieniu.

    • 1 2

 • Dane na podstawie oficjalnego sprawozdania WOŚP za 2009 rok: (88)

  Zbiórka - 54.506.270,77 zł, z czego na pomoc opisaną w statucie fundacji przeznaczono 28.993.580,43 zł.

  Warto dla porównania przyjrzeć się sprawozdaniu Caritas z 2009 roku:

  Ogółem Caritas Polska zebrało 441.581.695,94 zł. Na pomoc potrzebującym przeznaczył zaś 435.799.984,43 zł, czyli prawie 99 proc. wpływów.

  Podsumowując Caritas miało 8 razy większe wpływy, oraz 15 razy większe wydatki na pomoc niż WOŚP.

  • 296 74

  • Podsumowując, zapomniałeś dodać, (29)

   że zbiórka Caritas trwała przez cały rok, w przeciwieństwie do WOŚP.

   Także swoje wyliczenia możesz schować między bajki.

   • 41 89

   • (7)

    nie chodzi o ilość ale procent przekazu wpływów geniuszu

    • 100 15

    • Być może różnica wynika stąd, (3)

     że Orkiestra jest całkowicie niezależna i wszystko organizuje samodzielnie a Caritas działa w strukturach Kościoła więc części kosztów działalności nie ponosi.

     • 27 47

     • Orkiestra niezależna

      dobre przecież Owsiak jest trybikiem tego całego systemu zwanego III RP

      • 52 12

     • ble (1)

      kościół nie ponosi , ponieważ daje na to państwo z naszych podatków, i pikuś

      • 1 9

      • Kościół płaci podatki za Ciebie- BARANIE

       • 2 1

    • że też błagacie później,żeby wam życie ratowano przy pomocy (2)

     sprzętu zakupionego w WOŚP a nie Caritasu

     • 13 28

     • Wolność dla Polski wywalczyli patrioci. Nie korzystaj z polskiego paszportu, jeśli nie szanujesz Polaków.

      • 7 2

     • Nie przejmuj się. I tak jak zachorujesz, to prędzej umrzesz zanim się doczekasz swojej kolejki w NFZ.

      • 11 1

   • (16)

    a co z reszta pieniędzy ze zbiorki skoro nie w calosci poszla na sprzęt? jest tam napisane?

    • 43 2

    • (5)

     Działaność fundacji + organziacja Woodstocku.

     • 49 2

     • Plus pensje i premie i inne apanaże. (4)

      Może jakieś szkolenia na Bahamach czy Malediwach ?

      • 48 6

      • albo w moskwie

       • 29 5

      • Może? (2)

       Skąd wiesz byłeś/łaś ?

       • 3 16

       • Owsiaka pałace i jeziora w Kwidzynie? (1)

        O tym ćwierkają wróble, a ponieważ media są w większości lewackie, telewizory jak za komuny gadają "jednym głosem", ja wierzę tym wróblom właśnie,

        • 19 3

       • I rydzykowi amen

        • 2 8

    • nie bardzo rozumiem po cholerę WOŚP ma tyle nieruchomości ??? (6)

     Sprawozdanie 2010
     Nieruchomości budynki 7 mln zł
     Zatrudnienie - 25 osób, wynagrodzenia 1,2 mln zł
     Odsetki - 1,5 mln zł
     Inne koszty finansowe 1,5 mln zł

     Sprawozdanie 2011
     Nieruchomości budynki 15,5 mln zł
     Środki transportu wzrost z 150 tys. zł do 650 tys. zł
     Odsetki - tym razem 2 mln zł
     Zatrudnienie - 33 pracowników

     Pan Owsiak na niewygodne pytania dziennikarzy np o faktury albo informację o transparentnym przepływie pieniedzy z WOŚP na woodstook odpowiada bardzo elegancko : "w duupe sobie wsadźcie takie pytania"
     Jeżeli ktoś kto uważa się za najwiekszego filantropa w tak nerwowy sposób reaguje i ucina jakiekolwiek dyskusje to oznacza, że jest bardzo pewnym siebie bydlakiem. Zbyt pewnym. Uwierzył w swoje hasło, że WOŚP będzie grała do końca świata i jeden dzień dłużej. On chyba naprawdę czuje się zbawcą i namaszczonym ale może się wkrótce zdziwić i wielu wierzących w niego również.

     • 67 8

     • Przeżyliśmy okupację i sowietyzację, przeżyjemy michnikowszczyznę, rządy lewaków i w ich wydaniu demokrację

      Po prostu on przeczuwa, że rządy lewaków niedługo już się skończą i kiedy Polska będzie Polską wszystkie owsiaki będą mieli konkretne zarzuty, sąd i wyrok.

      • 24 6

     • Nieruchomości to dobry interes (3)

      możliwe że ten człowiek z pieniędzy zbieranych przez ludzi finansuje swoje bogactwo.

      • 15 2

      • popatrz na to co on posiada (2)

       Ogromny dom, dwa samochody o wartości pow sto tys, do tego wyjazdy w egzotyczne kraje.

       • 15 1

       • ten ogromny dom i land rovera oraz wakacje na Fidżi można by mu jakoś pominąć (1)

        ale obawiam się, że tych ekstrasów chłop naodkładał sobie duuuzo więcej
        i dlatego jest taki drażliwy gdy bardziej dociekliwi dziennikarze zadają pytania o konkretny przepływ pieniędzy
        Takie ukladanki są do czasu, pan Owsiak to wie dlatego wrzeszczy, opluwa, ciaga po sądach , każdemu wątpiącemu w jego uczciwość zarzuca znieczulicę na los biednych chorych dzieci - to jest szantaż, dziećmi zasłaniać się? Jaj nie ma facet, wstyd.
        Ta jego orkiestra jak któregoś pięknego dnia pęknie o jeden dzień wcześniej niż by sobie tego ów pan zyczył to dopiero poleci do nieba prawdziwe światełko

        • 17 2

       • Najlepiej sam zorganizuj taka akcje...prosze pokaz na co cie stac .

        • 0 1

     • Ale co zdobył ,to już ma.

      • 0 0

    • Za kasę zebraną w ramach "pomocy potrzebującym" Owsiak organizuje koncert (2)

     Jak widać z zeznań z działalności WOŚp za 2009 rok, do potrzebujących trafiło tylko 53,2% zebranej kasy.

     Co ciekawe sporą cześć kwoty zebranej na oraganizację Woodstoku przeznacza się na opłacenie "obsługi" woodstokowiczów przez sektę Hare-Kriszna. To z tej kasy ci ludzie "bezinteresownie i z własnych środków" karmią młodzież na woodstoku...

     • 18 2

     • (1)

      Rozumiem, że tą "prawdę" czerpiesz z jedynego prawdziwego źródła - demotywatory.pl?

      • 4 8

      • ogarnij się chłopie

       wszędzie się o przekrętach owsiaka pisze i mówi. Z Twojego posta wychodzi Twoje ograniczenie do demotywatorów niestety.

       • 2 1

   • nie ważne czy zbiera cały rok czy jeden dzień

    ważne ile procent przeznacza na pomoc

    • 45 7

   • hahah wosp moze i godzine zbierac... zobacz 54 do 28...oraz 441 do 435 (1)

    • 8 7

    • WOŚP zbiera cały rok TY LEMINGU

     I na takich właśnie żerują

     • 0 0

   • Leming głupcze zbiórka WOŚP Trwa cały rok!!!

    Cały rok ludzie kase daja i cały rokzbieraja kase sam kilka razy wroku dawałem kase na wośp raz przelewem raz sms premiun innym razem do puszki teraz juz niedaje!

    • 11 5

  • widziałem ten demot w sieci swego czasu; faktycznie rob wrażenie i wprowadza lekką konsternację; przyznam jednak że nie weryfikowałem tych danych, choć gdyby były fałszywe pewnie riposta byłaby równie popularna...

   • 16 3

  • Caritas nie zebrało , ale zabrało budżetowi Polski (2)

   Caritas pasożytuje na budżecie Polski w 100%

   • 24 65

   • to tak jak ty...lewe renty... lewe rachunki...wiem wszystko o tym co robisz wiec lepiej zamilcz przekrecie z pokolenia na

    • 17 9

   • A Owsiak

    pasożytuje na naiwności takich jak ty

    • 32 5

  • ale tobie starczyło na abonament za internet ?

   • 11 5

  • I na co poszly pieniadze caritasu?

   • 18 11

  • malkontentom mówimy dość :) (6)

   Wejdż sobie na stronę wośp i sprawdź.A nie powielaj od dawna krążącej bujdy.Jak to strasznie kuje w oczy ludzi małej wiary.Obyś Ty i nikt z Twojej rodziny nie musiałbyc ratowany sprzętem z serduszkiem ! Pewnie jako wierzący wolałbyś aby więcej dawać na tacę w kościele i tuczyć pasibrzuchy,które z tę kasę kupią sobie nowe autko czy dobudują nowe pięterko plebanii?
   Dlaczego księża się nie rozliczają?To jakoś w oczy nie razi?

   • 35 36

   • wazeliniarzom i pólmózgom tez mówimy dosc

    • 16 9

   • kto G-Wno czyta ten g-wno wie (2)

    W przeciwieństwie do innych fundacji, zwłaszcza katolickich które mają każdego roku kontrolę, WOŚP państwowej kontroli nie miała przez 22 lata NIGDY!!! A trzeba być super naiwnym, by wierzyć w to, co ludzie Owsiaka zapodają do wglądu.

    • 22 7

    • (1)

     Miała, rok temu byli pod lupą US. Jak się powiela durne plotki bez ich weryfikacji, to tak poźniej wyglądają dyskusje.

     • 8 9

     • Współczesna Trybuna Ludu "wyjaśniła" i on "wie"

      Jak będzie miała NIK to wszyscy się z pewnością o tym fakcie dowiemy.

      • 6 2

   • Wośp kupuje nieruchomości warte mln złotych oraz środki transportu

    SOBIE nie szpitalom.
    Obejrzyj sprawozdania wośpu. Jkao fundacja niesamowicie powiększyli swój stan posiadania. To właśnie WOŚP kupił nieruchomości za sume 15 mln złotych oraz auta za kwotę 650 tys złotych

    • 14 2

   • Ale to nie "pasibrzuchy z plebani" kupili za kasę z WOŚP nieruchomości za 15 mln

    albo środki transportu za ponad 600 tys

    • 9 3

  • tia

   Wpisz w dr Google caritas i znajdziesz jedną stronkę, z której sie dużo więcej dowiesz, zresztą na fb masz nowy ateizm i tam masz już konkrety.

   • 20 1

  • (3)

   Podsumowując Caritas działa cały rok. Jak jesteś taki mądry może opisz jaki procent pieniedzy ze swiec wigilijnych idzie na dożywianie.

   A tak własciwie po co porównywac dwie Fundacje? Jest dla obu miejsce w Polsce.
   I śiwetnie, że ludzie potrafią się tak jednoczyć i wspierać, nieważne czy robią to z dobrego serca czy dla zaspokojenia sumienia...

   • 21 10

   • (2)

    Tutaj chodzi o to, że Owsiak to oszust, a owsiaków działalność jest niezgodna z obowiązującym prawem. Oni to wiedzą i dlatego nie dopuszczają do państwowej kontroli - tylko na tej podstawie można by oskarżyć o oszustwo.

    • 13 7

    • (1)

     Prawnik od siedmiu boleści.. Jeżeli masz podejrzenia lub dowody na oszustwo, zgłoś do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Dopóki tego nie zrobisz, możesz być oskarżony o zatajanie lub nawet współudział.

     Łatwo się oczernia ludzi na podstawie plotek, prawda?

     • 4 4

     • zeznanie podatkowe to nie plotka

      tam jest czarne na białym

      • 1 0

  • Jakie sprawozdanie? (4)

   Caritas nie składa sprawozdań finansowych, jedynie opowiada bajki niepoparte żadnymi dokumentami.

   • 24 17

   • W desperacji prosiłam Kościół o pomoc dla siebie i dziecka. (2)

    Naprawdę mam poważny powód, tak tytułem wyjaśnień. Dostałam pomoc z Caritasu, tak po prostu, z dobrego serca.
    Wiem więc że są gotowi pomóc każdemu.

    A Orkiestra? Moje dziecko było diagnozowane sprzętem od nich. Właściwie każdy kto potrzebuje pomocy medycznej, natknie się na sprzęt z naszych datków.
    Może nie tak powinno być, ale... dobrze że jest chociaż tak i aż tak.

    Uważam że ten kto wymyślił przeciwstawianie tych dwóch organizacji, jest bardzo złym lub głupim człowiekiem.
    Ale my, zwykli ludzie naprawdę nie musimy tych pseudoargumentów powtarzać.

    Obie organizacje pomagają. Potrzeb jest i tak więcej.

    • 49 9

    • Masz calkowita rację

     • 8 6

    • potrzeb jest duzo

     Tylko sprzęt w szpitalu powinien być zapewniony przez państwo,
     Po drugie dużą część z pieniedzy owsiaka to woodstock
     Po trzecie zaangażowanie owsiaka po stronie władzy to usprawiedliwianie nieporadności państwa czyli wcześniej SLD a teraz PO

     • 5 4

   • Współczesna Trybuna Ludu "wyjaśniła" i on "wie"

    Wystarczy poszperać w necie - państwowych kontroli Caritas ma co roku, WOŚP nie miała takowej przez 22 lata NIGDY!!!

    • 9 10

  • I 95% z tego jest wydawane poza Polską. Zdecydowanie wole WOSP i ich 55%.

   • 12 21

  • A ładnie tak kłamać? (4)

   28 mln poszło na geriatrię, 17 na neonatologię, 5 na programy medyczne, 4 na zakupy poza programem głównym, przede wszystkim na neonatologię. Dane szczegółowe są na stronie WOŚPu. Brzydko tak oczerniać ludzi, oj brzydko

   • 23 13

   • Takie liczby to sam mogę tu podać (3)

    daj link

    • 5 7

    • (2)

     Nie wiem, czy pozwolą mi tu wkleić, ale na wosp kropka org kropka pl ukośnik fundacja, po lewej stronie jest odnośnik do rozliczeń. Na samym dole są zestawienia do pobrania. Blisko 90 stron, przygotuj sobie kawkę:-)

     • 12 5

     • (1)

      Kto jest autorem tego rozliczenia?
      Dlaczego tego typu rozliczenia nie były NIGDY sprawdzone przez NIK?

      • 9 4

      • Rany, jakie teorie spiskowe się rodzą - zakładasz fałszerstwo w sprawozdaniach? Tym tropem idąc, można podważyć działalność każdej fundacji i każdej instytucji. Moim zdaniem pan Owsiak powinien sam wystąpić z wnioskiem o kontrolę NIKu, nic by nie znaleźli, a może ludzie by przestali gadać.. Choć nie, ludźmi zawsze będzie kierować zawiść i zaczną podejrzewać NIK o korupcję i nieprawidłowości w postępowaniu.. Polak Polakowi wilkiem

       • 3 6

  • Popatrzcie na zestawienia WOŚP i zapytajcie pana Jurka na co wydał 171 290 848,24 ? (3)

   Rok Przychody Zakup sprzętu Różnica
   2001 29 246 800,99 26 628 058,79 2 618 742,20
   2002 37 229 181,88 20 394 552,87 16 834 629,01
   2003 35 265 658,59 29 410 920,47 5 854 738,12
   2004 32 189 391,61* 36 803 494,90 -4 614 103,29
   2005 33 559 846,90 21 096 469,09 12 463 377,81
   2006 35 108 759,66 18 313 936,08 16 794 823,58
   2007 34 884 273,50 22 237 638,87 12 646 634,63
   2008 41 817 349,83 24 092 694,79 17 724 655,04
   2009 54 506 270,77 26 176 505,13 28 329 765,64
   2010 55 532 398,18 45 402 391,72 10 130 006,46
   2011 59 678 695,35 38 277 884,84 21 400 810,51
   2012 65 273 575,55 34 166 807,02 31 106 768,53
   Suma 514 292 202,81 343 001 354,57 171 290 848,24

   • 21 13

   • obłuda (1)

    Czy Wy obłudnicy nigdy nie dacie spokoju temu człowiekowi??

    • 2 8

    • To nie obłuda tylko prawdziwe dane

     • 3 1

   • wyssane z palca

    szkoda , że dane wyssane z palca ( tylko którego?) Nieładnie tak, eh co za parszywi podżegacze

    • 1 2

  • żenująca kościelno pisowska propaganda,po prostu wstyd

   • 16 34

  • (1)

   Tłuku moherowy... caritas nie przedstawia rozliczeń finansowych, więc wszystko co napisałeś jest jedną, wielką bzdurą! 99% ich wpływów wpływa, ale do banku watykańskiego!

   • 14 16

   • Kto kontroluje Caritas?
    Państwo nie ma żadnego prawa do wtykania nosa w interesy i rozliczenia. Caritas kontroluje się sam pod nadzorem właściwego terytorialnie księdza biskupa. Rozpatrzmy to na takim przykładzie: Caritas zbiera pieniądze np. na pomoc dla rodzin ofiar tragedii w kopalni Halemba. Datki płyną od osób fizycznych (ludności) i prawnych (różnych firm, np. TVP). Zostają one zgromadzone na koncie bankowym, a później przekazywane potrzebującym. Teoretycznie bowiem nikt ani z darczyńców, ani z obdarowanych, ani wreszcie z jakiejkolwiek kontroli skarbowej nie wie (nie ma prawa wiedzieć!), ile pieniędzy zebrano, a ile rozdano. O ile w ogóle rozdano

    • 8 1

  • Na którym demotywatorze to znalazłeś?

   ht tp://www.wosp.org.pl/fundacja/rozliczenia_finansowe (usunąć spację na poczatku adresu...

   • 3 2

  • pis (1)

   musisz być PISowskim idiotą oni tylko podają takie zakłamane dane ale jak cie rodzice nauczyli kłamać to ciężko oduczyć , taj jest z nieudacznikami życiowymi!!!!!!!!!!!!!

   • 10 18

   • Poziom PO-miłości

    czyli kochać tylko swoich a innych powyrzynać jak tą watahę

    • 14 6

  • (1)

   To dawaj na Caritas a nie przeszkadzaj w zbieraniu na WOŚP

   • 9 5

   • Nie tylko współczesna Trybuna Ludu obwinia Polaków o faszyzm

    Przeszkadzaj??? Mylisz pojęcia - rzeczowa krytyka jeszcze nikomu nie zaszkodziła. A na różnych forach takiej rzeczowej krytyki jest bardzo wiele.

    • 5 3

  • (1)

   to dawaj na Caritas. Nikt ci nie każe dawać na WOŚP.

   • 13 2

   • Daję na Caritas, nie daję na WOŚP i namawiam innych, by czynili tak samo.

    • 9 7

  • (2)

   Nie patrz na rozliczenie z 2009 roku, bo tam jest dokładne rozliczenie którego Ty i tak nie zrozumiesz. Zajrzyj na rozliczenia z ostatnich dwóch akcji. Ich podsumowanie zrozumiała by nawet małpa, wiec może i ty sobie poradzisz ;)

   Żeby Tobie jeszcze uprościć:
   - całość kasy idzie na sprzęt do szpitali i programy medyczne, mały procent na gadgety
   -pieniądze na utrzymanie samej akcji pochodzą od sponsorów

   Prościej się już nie da

   PS Caritas pomaga TYLKO katolikom, wośp wszystkim.

   • 10 14

   • Nie patrz - nie wolno bo zobaczysz czego się wstydzą (1)

    Na co WOŚP posiadanie nieruchomosci za mln złotych?

    • 6 2

    • Podoba mi się taka retoryka. Nie udało się utrzymać argumentu o 55% na pomoc i 45% na malwersacje, więc teraz trzeba się czepić decyzji inwestycyjnych w aktywa trwałe. Przykre to, że człowiek pomagający innym jest solą w oku dla tak wielu. Przypomina mi to historię sprzed około 2 tysięcy lat, też był sobie człowiek, który pomagał innym i wbrew lokalnym "hejterom" kontynuował swoje dzieło. Broń Boże nie porównuję tu skali obydwu osób, ale wskazuję tylko, jacy ludzie potrafią być podli dla innych..

     • 6 4

  • Owsiaka pałace i jeziora w Kwidzynie? (1)

   Caritas pomaga WSZYSTKIM potrzebującym, samych posiłków w Polsce ogromna ilość. Caritas każdego roku ma państwową kontrolę.

   Owsiaków WOŚP pomaga nieudolnym rządzącym i sobie. Z zebranych funduszy żyją sobie dostatnio przez cały rok. Fundacja ta państwowej kontroli nie miała NIGDY!!!

   • 12 6

   • Młotku, ma takową co roku. Pomaga dzieciakom niezaangażowanym politycznie, Jeśli nie jesteś klechą na garnuszku podatników ( tak tak państwo z naszej kasy Was utrzymuje) to być może nie zaznasz nigdy potrzeby by Twoje dziecko zmuszone było skorzystać ze sprzętu tak opluwanej tu WOŚP

    • 2 3

  • Daj spokój (2)

   Nawet jak w część tego trafi do potrzebujących to mi tego 1zł nie jest szkoda. Piszesz,że dali 28.993.580,43 zł w 2009r. Przekaż takie pieniądze dzieciakom a potem krytykuj,że ktoś wziął sobie w kieszeń.

   • 5 4

   • tak wygląda rozliczenie WOŚP za rok 2009: (1)

    zebrali: 54 506 270,77 zł
    wydali na sprzęt: 26 176 505,13 zł
    reszta która została: 28 329 765,64 zł

    teraz kumasz?
    przejrzyj sobie wszystkie lata
    suma tej "reszty" to: 171 290 848,24 złotych
    teraz wiesz o co pytają ludzie?
    to sa pieniądze, które nie wiadomo gdzie się rozpłynęły
    na pewno nie na sprzęt dla chorych
    więc gdzie?
    pan Owsiak odpowiada: w duuuupę sobie takie pytania wsadźcie
    troche zbyt nerwowo reaguje jak na świętego anioła

    • 15 7

    • dlaczego okłamujesz ?

     yyy tylko dlaczego kłamiesz? W roku 2009 zebrano 32.147.538,63 zł, więc nie rozumiem Twojego zakłamania i wprowadzania w błąd. Po co to robisz?

     • 5 3

  • Jeżeli wierzycie w to co podaje caritas to wasza sprawa.
   Ale jako organizacja pożytku publicznego jest zobowiązana do przedstawienia raportu rocznego, spróbujcie uzyskać tak szczegółowy raport przychodów i wydatków jak publikuje WOŚP, życzę powodzenia.
   Otóż w całej historii caritas nie ma takiego raportu i nikt takiego raportu nie uzyskał, kościołowi wolno więcej, skutek jest taki że liczby jakie są podawane są z nieba chyba!
   Z tego co niektórzy dziennikarze zdołali pobieżnie ustalić to suma 95% jakoby były przekazywane na pomoc można między bajki włożyć, realnie jest to 30% tak to nie pomyłka TYLKO 30% gdzie reszta diabeł raczy wiedzieć!
   Osobiście jeżeli mam dać jakąś pomoc to oprócz datków na WOŚP wole wpłacić na pomoc konkretnej osobie a nie do kościelnego worka bez dna.

   • 10