• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Weszli przez okno, by ratować kobietę

Michał Sielski
26 lutego 2024, godz. 21:00 
Opinie (67)
Starsza pani została uratowana dzięki czujności sąsiadów. Starsza pani została uratowana dzięki czujności sąsiadów.

Gdy na policję zadzwonili sąsiedzi starszej pani, informując, że nie odbiera telefonu, choć wiedzą, że jest w domu, policjanci od razu ruszyli na ratunek. Weszli do mieszkania przez okno. Nieprzytomna staruszka leżała na podłodze, ale udało się ją uratować.Dobrze znasz swoich sąsiadów?

Okazało się, że sąsiedzi już od kilku dni nie mogli dodzwonić się do znajomej. Nie otwierała też drzwi, choć byli przekonani, że jest w domu.

- Czujność dyżurnego pozwoliła uniknąć tragedii. Mając podejrzenie, że 70-letniej właścicielce mieszkania mogło się coś przytrafić, natychmiast skierował pod wskazany adres mundurowych. Na miejsce pojechał policyjny patrol i gdy strażacy otworzyli okno, funkcjonariusze sprawdzili pomieszczenia - relacjonuje asp. szt. Mariusz Chrzanowski, oficer prasowy komendanta miejskiego Policji w Gdańsku.


Okazało się, że kobieta leżała w kuchni na podłodze i był z nią utrudniony kontakt. Nie była też w stanie wyjaśnić, co się wydarzyło. Była wycieńczona i potrzebowała natychmiastowej pomocy medycznej.

- Policjanci wezwali pogotowie ratunkowe i kobieta została przetransportowana do szpitala. Policjanci mogli szybko i skutecznie pomóc kobiecie dzięki reakcji zgłaszającej, która wykazała się czujnością i zawiadomiła służby - kończy asp. szt. Mariusz Chrzanowski.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (67)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane