• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Więcej pociągów w Trójmieście na święta

MKo
20 grudnia 2023, godz. 10:00 
Opinie (51)
Dłuższe pociągi, nowe trasy i wzmocniona obsługa na dworcach - tak mają wyglądać święta na torach w całej Polsce. Dłuższe pociągi, nowe trasy i wzmocniona obsługa na dworcach - tak mają wyglądać święta na torach w całej Polsce.

Dłuższe pociągi, dodatkowe trasy a także wzmocniona obsługa podróżnych - tak spółki kolejowe przygotowują się do wzmożonego ruchu przed i w trakcie zbliżających się świąt. Zmiany dotyczyć też będą pasażerów z Trójmiasta. Wydłużone zostaną m.in. relacje między Gdynią a Krakowem (do Kołobrzegu) i Poznaniem (wydłużenie trasy do Wrocławia).Jakim środkiem transportu wybierasz się w tym roku na święta?

W sumie w okresie świąt Bożego Narodzenia kolejowa spółka wzmocni 116 pociągów w całej Polsce. Da to w sumie 120 dodatkowych wagonów na najpopularniejszych trasach - także do i z Trójmiasta.

Poza wydłużeniem składów, spółka uruchomi też dodatkowe połączenia. Między 22 a 28 grudnia podróżni z Trójmiasta będą mogli liczyć na dodatkowe połączenie Intercity poc. "Zatoka" relacji Poznań - Gdynia.

Kolejarze chcą też wydłużać niektóre połączenia. Taki los spotka Pendolino na co dzień kursujące między Krakowem a Gdynią. W święta pociąg EIP tej relacji nie zatrzyma się w Trójmieście, tylko pojedzie dalej aż do Kołobrzegu.

Podobny los spotka skład IC Lednica z Gdyni do Poznania. Ze stolicy Wielkopolski pociąg pojedzie dalej do Wrocławia.Dodatkowa obsługa na dworcachW okresie świąteczno-noworocznym na podróżnych czeka nie tylko więcej połączeń, ale także dodatkowa obsługa. Na dworcach pojawią się mobilni pracownicy informacji pasażerskiej, którzy pomogą podróżnym ustalić dogodne przesiadki czy znaleźć odpowiedni peron.

Można też korzystać z infolinii PKP Intercity pod numerem telefonu + 48 22 322 22 22 (koszt połączenia zgodny z taryfą operatora). Infolinia czynna jest przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

MKo

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (51)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane