• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wybili młotkiem szybę i ukradli auto na minuty

bra
1 lutego 2024, godz. 12:00 
Opinie (80)
21-latek odpowie za kradzież z włamaniem i brak prawa jazdy. 21-latek odpowie za kradzież z włamaniem i brak prawa jazdy.

21-latek i jego 18-letnia koleżanka podróżowali autem na minuty. Nie wynajęli jednak pojazdu, tylko włamali się do środka, wybijając szybę młotkiem. Odpowiedzą za kradzież z włamaniem, a mężczyzna dodatkowo za brak prawa jazdy.Wiesz, jak uruchomić auto bez kluczyka?

W poniedziałek po południu policyjni wywiadowcy, patrolując rejon ul. Angielska GroblaMapka, zauważyli mężczyznę kierującego samochodem marki Renault Clio, który wcześniej był już przez nich zatrzymywany za kierowanie bez uprawnień.

Dodatkowo 21-latek z powiatu gdańskiego poruszał się z nadmierną prędkością i stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli. Uwagę mundurowych zwróciła zbita boczna szyba w samochodzie oraz leżący w aucie młotek. To sugerowało, że samochód został skradziony.

18-letnia towarzyszka podróży kradzionym autem też nie uniknie odpowiedzialności. 18-letnia towarzyszka podróży kradzionym autem też nie uniknie odpowiedzialności.
Policjanci potwierdzili swoje przypuszczenia, kontaktując się z przedstawicielem firmy wynajmującej samochód.

21-latek i 18-letnia pasażerka auta zostali zatrzymani. Pokrzywdzona firma wyceniła wartość auta na 50 tys. zł, w straty z tytułu zbitej w nim szyby zostały oszacowane na prawie 940 zł.

Podejrzani usłyszeli zarzuty za kradzież z włamaniem do samochodu. Dodatkowo 21-latek odpowie przed sądem za kierowanie samochodem bez uprawnień.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia. Za kierowanie pojazdem bez prawa jazdy grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1,5 tys. zł.
bra

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (80)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane