• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wyłudzają opłaty za autostrady. Jak się ustrzec?

Szymon Zięba
3 kwietnia 2024, godz. 13:00 
Opinie (78)
Dostałeś SMS wzywający do opłaty za autostradę? To może być próba wyłudzenia. Zdjęcie ilustracyjne. Dostałeś SMS wzywający do opłaty za autostradę? To może być próba wyłudzenia. Zdjęcie ilustracyjne.

Kierowcy dostają SMS-y z informacją, że zalegają z płatnościami za przejazd autostradą. Do wiadomości dołączony jest link, przez który można uregulować należność. - Tak działają oszuści - twierdzą pracownicy skarbówki, którzy ostrzegają przed naciągaczami działającymi metodą "na autostradę".Czym jest system e-TOLL?Przejazd autostradą powinien być:

System e-TOLL jest obecnie nadzorowany przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. To system poboru opłaty elektronicznej za przejazd po wybranych odcinkach autostrad, dróg ekspresowych i krajowych w Polsce.

Jak się okazuje, oszuści próbują wyłudzić od kierowców pieniądze, wysyłając "lewe" linki do rzekomych opłat za przejazd autostradą.

Oszuści wyłudzają opłaty za autostrady. Jak brzmi SMS?Przykładowa treść fałszywych wiadomości brzmi w ten sposób: "od 19.03 twoje rachunki za autostradę są poważnie zaległe. Kliknij link...".- Ostrzegamy przed fałszywymi SMS-ami dotyczącymi płatności za przejazd w systemie e-TOLL. To próby wyłudzenia danych o rachunkach bankowych użytkowników. Jeśli otrzymasz SMS, który zawiera link, nie klikaj w niego. To może być próba wyłudzenia twoich danych osobowych i bankowych - dowiadujemy się w Izbie Administracji Skarbowej w Gdańsku.

Skąd wziąć aplikację e-TOLL?Pracownicy skarbówki podkreślają, że e-TOLL nie wysyła SMS-ów zawierających linki do płatności.

Krajowa Administracja Skarbowa udostępnia aplikację mobilną e-TOLL PL tylko za pomocą autoryzowanych sklepów App Store (iOS - Apple) oraz Google Play (Android).

Tak wygląda znak informujący o opłacie za autostradę. Tak wygląda znak informujący o opłacie za autostradę.
Nie należy pobierać aplikacji z niezaufanych źródeł. Tylko korzystanie z aplikacji pochodzącej z autoryzowanych sklepów pozwala na bezpieczne i wygodne dokonywanie płatności za przejazdy na autostradach.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (78)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane