• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wynajął auto na cudze dane, bo nie miał prawa jazdy

piw
29 maja 2024, godz. 21:00 
Opinie (66)
31-latek z Gdańska odpowie za oszustwo. 31-latek z Gdańska odpowie za oszustwo.

31-latek z Gdańska postanowił "oszukać system" i wynająć auto, nie posiadając prawa jazdy. Żeby to zrobić, musiał jednak wynająć je na cudze dane. Sprawa wyszła na jaw i teraz odpowie nie tylko za jazdę bez prawa jazdy, ale też za oszustwo.Korzystasz z aut na minuty?

W poniedziałek rano policjanci otrzymali od firmy wynajmującej auta na minutę informację, że osoba, która wynajęła samochód, mogła podać się za kogoś innego i w ten sposób narazić prawdziwego klienta posiadającego realne konto na stratę 400 zł.

Policjantom udało się zlokalizować wynajęte auto, gdy jechało przez Rudniki.

- Funkcjonariusze zatrzymali kierującego do kontroli. W trakcie interwencji policjanci potwierdzili, że 31-letni gdańszczanin nie ma uprawnień do kierowania, a pojazd na minuty wynajął na dane innej osoby, posługując się jej kontem i powodując straty na kwotę prawie 400 zł - mówi Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Samochód, którym kierował 31-latek, przekazano przedstawicielowi firmy wynajmującej auta.

Z kolei sam 31-latek usłyszał we wtorek zarzuty - odpowie za oszustwo, które jest przestępstwem zagrożonym karą do 8 lat więzienia.Dodatkowo odpowie też za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień, za co grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna nie niższa niż 1,5 tys. zł (maksymalnie 30 tys. zł).

Sądy przeważnie orzekają w takiej sytuacji również zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, więc nawet wyrobienie sobie prawa jazdy niewiele w najbliższym czasie 31-latkowi da.
piw

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (66)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane