• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wyścigi na Grunwaldzkiej. Zablokowali stację, posypały się mandaty

Szymon Zięba
10 maja 2024, godz. 11:30  Raport
Opinie (352)
Już po godzinie 20 zebrało się na miejscu wielu kierowców. Już po godzinie 20 zebrało się na miejscu wielu kierowców.

Warkot silników, przekroczona prędkość i... narkotyki. W nocy z czwartku na piątek, 10.05.2024 r., odbyła się kolejna "edycja" nielegalnych wyścigów samochodowych na al. GrunwaldzkiejMapka. Tym razem na miejscu była policja. W ręce służb wpadł 23-latek, który przekroczył prędkość o 25 km/h, nie miał prawa jazdy i był najprawdopodobniej pod wpływem narkotyków. To jednak tylko wierzchołek góry.

Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj Raport
Powinno się przymykać oko na nocne, nieoficjalne wyścigi w Gdańsku?

Plaga nocnych wyścigów w Gdańsku. Nie ma na nie rady?Wyścigi na al. Grunwaldzkiej to już prawdziwa, niechlubna tradycja. Zwolennicy niebezpiecznej jazdy, a wśród nich także - jak się okazuje - osoby bez uprawnień i po substancjach psychoaktywnych, bawią się z policją w kotka i myszkę.

By walczyć z plagą nocnych wyścigów w Gdańsku, robiono już wiele. W 2019 roku na przykład policjanci regularnie wyłączali z ogólnodostępnego użytku parking przy Hali Olivia, czasowo zawężali al. Grunwaldzką do dwóch pasów ruchu oraz - uzbrojeni w radary do pomiaru prędkości - przeprowadzili kontrole.

Policjanci z Gdańska są zdeterminowani, by rozwiązać problem z nielegalnymi wyścigami w mieście. Problem jednak wraca jak bumerang. O ostatnim przypadku informowali nas czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta.

Jeden z naszych czytelników nagrał wczoraj taką sytuację na drodze w Oliwie.Wyścigi na Grunwaldzkiej (22 opinie)

I już jednego mają. Dobrze że jest policja
I już jednego mają. Dobrze że jest policja


Policja wyłapywała piratów drogowych. Posypały się mandaty- W nocy gdańscy policjanci ruchu drogowego wspierani przez funkcjonariuszy z Gdyni, Sopotu, Kartuz i Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku po raz kolejny przeprowadzili działania ukierunkowane na niedopuszczenie do nielegalnych wyścigów na terenie Gdańska - mówi podinsp. Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Tak wyglądały nocne, nielegalne wyścigi w Oliwie w 2019 roku.W tym czasie służby:

  • sprawdziły 37 kierowców, którzy złamali przepisy ruchu drogowego.
  • Nałożyli na kierowców 29 mandatów karnych, głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości, skierowali 2 wnioski o ukaranie do sądu,
  • a także zatrzymali 2 dowody rejestracyjne za brak badań technicznych.
  • Ponadto policjanci zatrzymali jedno prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/ h w obszarze zabudowanym.


Zlot na stacji w Oliwie przed wyścigami 25 kwietnia.

Bez prawa jazdy i po narkotykach? Młody kierowca wpadł w Gdańsku- W trakcie prowadzonych działań po godzinie 22:30 policjanci ruchu drogowego z Sopotu na al. Grunwaldzkiej zatrzymali do kontroli 23-latka, który kierował mercedesem i przekroczył dozwoloną prędkość o 25 km/h. W trakcie sprawdzania danych mieszkańca Płońska okazało się, że nie ma uprawnień do kierowania. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na zachowanie mężczyzny, który był nerwowy i miał przekrwione oczy. Badanie testerem wykazało, że 23-latek znajduje się pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna został zatrzymany. W szpitalu pobrano mu krew do badań pod kątem obecności narkotyków w jego organizmie - podsumowuje podinsp. Ciska.

Stacja BP Oliwa nieczynna (26 opinii)

jak za tydzień stacja BP Gdańsk Oliwa w czwartki jest nieczynna i zablokowana
jak za tydzień stacja BP Gdańsk Oliwa w czwartki jest nieczynna i zablokowana


Opinie wybrane

Wszystkie opinie (352)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane