• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zaatakował nożem przechodnia, bo ten zapytał o zapalniczkę

Ewelina Oleksy
23 maja 2024, godz. 12:45 
Opinie (120)
Nożownik z Sopotu został zatrzymany na terenie Gdyni. Nożownik z Sopotu został zatrzymany na terenie Gdyni.

Został zapytany o zapalniczkę przez przypadkowego przechodnia w Sopocie, którego następnie zaatakował i zranił nożem w szyję oraz głowę. Napastnik został aresztowany. W przeszłości był już karany za usiłowanie zabójstwa i wywieranie wpływu na czynności sądu.Do ataku nożownika przy al. Niepodległości w Sopocie, na wysokości ul. PoznańskiejMapka doszło 27 kwietnia, ok. godz. 22.

Zagadujesz do nieznajomych na ulicy?

Informował nas wtedy o tym czytelnik w Raporcie z Trójmiasta. Dziękujemy za zgłoszenie!

Teraz policja podaje więcej informacji na ten temat, bo zatrzymała napastnika.

Sprawca to 37-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna w przeszłości był już karany za usiłowanie zabójstwa i wywieranie wpływu na czynności sądu. Teraz jest podejrzany o uszkodzenie ciała 41-latka i narażenie go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

10:42 28 KWIETNIA

Atak nożownika w Sopocie (1 opinia)

Ktoś wie co się stało wczoraj wieczorem na poznańskiej? Jakiś koleś zaatakował 2 nożem w szyję gdy ten siedzial na ławce.
Ktoś wie co się stało wczoraj wieczorem na poznańskiej? Jakiś koleś zaatakował 2 nożem w szyję gdy ten siedzial na ławce.


Zaczęło się od pytania o zapalniczkęJak podaje sopocka policja, wszystko zaczęło się w momencie, gdy pokrzywdzony wspólnie z kolegą poprosili o zapalniczkę przechodzącego obok mężczyznę ze słuchawkami na uszach.

- Przechodzień nie odpowiadał na prośby, a w pewnym momencie odwrócił się, zdjął słuchawki, podszedł do 41-latka i go zaatakował. Uderzając 41-latka ostrym narzędziem w szyję i głowę sprawca doprowadził do powstania u niego obrażeń oraz naraził go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - informuje podkom. Lucyna Rekowska, rzeczniczka sopockiej policji. - Widząc, że kolega trzyma się za szyję i leci mu krew, świadek zaczął wyzywać sprawcę, chcąc skupić jego uwagę na sobie. Udało mu się. Napastnik ruszył w stronę świadka, a ten zaczął uciekać. Gdy po chwili zobaczył, że sprawca już za nim nie biegnie, wrócił do kolegi i wezwał pomoc.

Jesteś świadkiem przestępstwa? Powiadom policjęNa miejscu ataku nożownika jako pierwsi pojawili się policjanci patrolówki, którzy ruszyli z pomocą rannemu 41-latkowi i zaczęli uciskać ranę. Po chwili na miejscu zjawiła się też załoga karetki pogotowia i zdecydowała o konieczności przewiezienia 41-letniego mieszkańca Sopotu do szpitala.

Był też poszukiwany za kradzieżSprawcę namierzyli kryminalni, którzy ustalili, gdzie przebywa. Mężczyznę zatrzymano na terenie Gdyni.

- Jak się okazało, mężczyznę poszukiwał też Sąd Rejonowy w Gdyni celem doprowadzenia do aresztu śledczego i odbycia kary 48 dni pozbawienia wolności za kradzież. Ponadto zgodnie z wyrokiem Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ w Gdańsku ma on do odbycia karę 96 dni pozbawienia wolności za kolejne przestępstwo kradzieży - mówi Rekowska.

Sądy w Trójmieście - tu działająZatrzymany trafił do policyjnej celi. Na podstawie zebranych dowodów ogłoszono mu zarzut spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu u 41-letniego sopocianina i narażenia go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Sopocie zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na 3 miesiące.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (120)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane