• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zaginięcie Iwony Wieczorek: "mężczyzna z ręcznikiem" zgłosił się na policję

Patsz, piw
10 grudnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (706)
aktualizacja: godz. 10:34 (11 grudnia 2022)
Najnowszy artykuł na ten temat Serial o Iwonie Wieczorek hitem Netflixa

Film opublikowany przez Komendę Główną Policji

Policja opublikowała nowy film, na którym widać wyraźnie twarz mężczyzny mogącego mieć związek z zaginięciem Iwony Wieczorek. To poszukiwany od początku tej sprawy "mężczyzna z ręcznikiem", który szedł za Iwoną Wieczorek w noc jej zaginięcia. Jeszcze tego samego dnia 58-latek z filmu sam zgłosił się na policję i został przesłuchany w charakterze świadka.



Aktualizacja 11 grudnia, godz. 10:34 Jak podaje "Fakt", mężczyzna sam się rozpoznał na filmie i zgłosił na komisariat policji w Chorzowie. Nie wiadomo, dlaczego wcześniej - przez 12 lat - nie zgłaszał się na policję, która publikowała już filmy z nim, ale mniej wyraźne.

Według informacji przekazanych dziennikarzom przez policję, poszukiwany to 58-latek z Chorzowa.

W sobotę, od południa do nocy, trwało jego przesłuchiwanie. Obecni byli podczas niego m.in. policjanci z warszawskiego Archiwum X, które aktualnie bada sprawę. Ostatecznie 58-latek został przesłuchany tylko w charakterze świadka, a następnie zwolniony do domu.




Myślisz, że nowe nagranie może okazać się przełomowe w sprawie?

- W sprawie dotyczącej zaginięcia Iwony Wieczorek pojawiły się nowe ustalenia. Osoby posiadające wiedzę na temat mężczyzny z załączonego nagrania proszone są o kontakt pod nr tel. 600 997 213 lub adresem e-mail wieczorek@policja.gov.pl. Gwarantujemy anonimowość! - komunikat o takiej treści pojawił się w sobotę rano w mediach społecznościowych Komendy Głównej Policji

Iwona Wieczorek: nowy film ze zbliżeniem na twarz poszukiwanego mężczyzny



Na blisko minutowym nagraniu, będącym zestawieniem kilku ujęć, widać najpierw znane wszystkim kadry: zabawę na dyskotece, później nagranie z monitoringu i mężczyznę z ręcznikiem podążającego za Iwoną Wieczorek w noc jej zaginięcia z 16 na 17 lipca 2010 roku.

Niemal od początku śledztwa policja próbowała poznać dane osoby z monitoringu, by wezwać go w charakterze świadka. Nikt jednak nigdy się nie zgłosił.

Dopiero na końcu filmu widać twarz poszukiwanego na zbliżeniu podczas jednej z gier ulicznych w "trzy kubki".

Wideo, z którego policjanci wycięli fragment i zamazali twarze innych uczestników gry, zostało opublikowane w styczniu 2021 roku w serwisie YouTube przez jednego z użytkowników.

Dlaczego dopiero teraz zostało opublikowane i czy nie można było tego zrobić wcześniej? Nie wiadomo.

Pewne jest, że to dopiero pierwszy raz, kiedy policja publikuje nagranie pokazujące twarz mężczyzny z ręcznikiem z takiego bliska.

Iwona Wieczorek: historia zaginięcia



Przypomnijmy: 19-letnia Iwona Wieczorek zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. Bawiła się w jednej z sopockich dyskotek, pokłóciła się jednak ze znajomymi i wcześniej - po godz. 3 - opuściła imprezę. Nigdy nie dotarła do domu.

Dopiero tydzień po tym, jak rodzina zgłosiła zaginięcie dziewczyny, upubliczniono pierwsze nagrania z monitoringu. Dzięki nim odtworzono drogę, którą Iwona przebyła po wyjściu z klubu.

Najpierw zeszła ul. Bohaterów Monte Cassino w kierunku molo, a później skręciła w kierunku Gdańska i deptakiem przy plaży ruszyła w kierunku Jelitkowa. Nie miała pieniędzy na taksówkę, a w jej komórce wyczerpała się bateria. Z Sopotu do domu miała kilka kilometrów.

Wiadomo, że dotarła do wejścia nr 63 na plażę w Jelitkowie, gdzie uwieczniła ją kamera monitoringu miejskiego. W tym miejscu ślad po Iwonie urwał się....

Sprawa do dziś pozostaje niewyjaśniona. W 2019 roku trafiła do policyjnego Archiwum X.

Zaginięcie Iwony Wieczorek: więcej informacji

Patsz, piw

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (706)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane