• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zawisł na murku i uciekł. Policja wie, kto był kierowcą, ale nie wie, gdzie jest

Szymon Zięba
9 maja 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (54)
Auto zawisło na murku, a kierowca i pasażerowie uciekli. Policjanci wiedzą, kim jest osoba siedząca za kierownicą. Kwestią czasu jest ustalenie tego, gdzie się znajduje. Auto zawisło na murku, a kierowca i pasażerowie uciekli. Policjanci wiedzą, kim jest osoba siedząca za kierownicą. Kwestią czasu jest ustalenie tego, gdzie się znajduje.

Trwają poszukiwania kierowcy samochodu dostawczego, który uderzył w inne auto, a następnie zawisł na murze przy schodach, nieopodal ulicy PiastowskiejMapka na Przymorzu. Policja wie już, kim jest "zbieg", ale wciąż nie wiadomo, gdzie przebywa.Zdarzyło ci się spowodować kolizję i uciec?

Wydarzenia rozegrały się miesiąc temu w Gdańsku. O zdarzeniu jako pierwsi poinformowali nasi czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta.

Na miejsce ściągnięci zostali strażacy, którzy musieli usunąć "wiszące" między schodami a chodnikiem ciężkie auto.

Jakim cudem ono w ogóle tam trafiło?

- Kierujący fordem transit, jadąc ul. Piastowską, podczas skrętu w ul. Kaczyńskiego nie dostosował prędkości do warunków na drodze i stracił panowanie nad pojazdem. Kierujący zjechał do prawej krawędzi jezdni, uderzył w prawidłowo zaparkowaną mazdę, a następnie odbity wjechał na chodnik i zatrzymał się na schodach - tłumaczyła podinsp. Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.


Z relacji świadków wynikało, że po tym, jak ford się zatrzymał, z pojazdu wybiegły trzy osoby, które uciekły.Policjantom udało się już ustalić tożsamość kierowcy. Na razie nie wiadomo jednak, gdzie mężczyzna jest.- W tej sprawie policjanci ustalili tożsamość sprawcy spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze pracują nad tym, by ustalić miejsce pobytu tego mężczyzny - podsumowuje podinsp. Magdalena Ciska.

Dostawczak był ściągany przez strażaków. Film archiwalny.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (54)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane