• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zmiana organizacji ruchu w centrum Gdyni

Piotr Weltrowski
2 października 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (167)
Od poniedziałku nie skręcimy już w jezdnię wzdłuż skweru Plymouth. Cały ruch między centrum Gdyni a rejonem Bulwaru Nadmorskiego i Kamiennej Góry będzie się odbywał al. Piłsudskiego. Od poniedziałku nie skręcimy już w jezdnię wzdłuż skweru Plymouth. Cały ruch między centrum Gdyni a rejonem Bulwaru Nadmorskiego i Kamiennej Góry będzie się odbywał al. Piłsudskiego.

W poniedziałek, 3 października 2022 r., zmieni się organizacja ruchu przy budynku gdyńskiego Urzędu Miasta Mapka. W związku z trwającą budową Parku Centralnego, zamknięta zostanie jezdnia prowadząca wzdłuż skweru Plymouth, a al. Piłsudskiego zamieni się przy urzędzie w drogę dwukierunkową.Szybko przyzwyczajasz się do zmian na drogach?

Skrzyżowanie ul. Świętojańskiej z al. Piłsudskiego to jedno z kluczowych miejsc w centrum Gdyni. Korzystają z niego zarówno osoby chcące dojechać do magistratu, ale też zmierzający na Kamienną Górę czy na Bulwar Nadmorski i część Wzgórza św. Maksymiliana.

W czerwcu zamknięto znajdujący się w tym miejscu parking. Teraz zaś, od poniedziałku, kierowcy liczyć będą się musieli z utrudnieniami dotyczącymi nie tylko parkowania, ale i przejazdu przez samo skrzyżowanie.

W związku z pracami przy budowie Parku Centralnego zamknięta zostanie jezdnia prowadząca wzdłuż skweru Plymouth. Z kolei część al. Piłsudskiego między ul. Bema, a ul. Świętojańską stanie się drogą dwukierunkową.

- Kierowcy jadący ul. Świętojańską od strony Redłowa nie będą mogli zatem skręcić w prawo w ulicę wzdłuż skweru Plymouth - zauważą tam bramę wjazdową na teren budowy i znak zakazujący skrętu w prawo. Skręcić w tę ulicę będą mogły tylko pojazdy budowy. Pozostali kierowcy, aby pojechać w kierunku morza, będą musieli skręcić z ul. Świętojańskiej w prawo w dwukierunkową już al. Piłsudskiego. Tym samym dotychczasowy pas przeznaczony dla pojazdów ZKM połączono z ruchem samochodowym skręcającym w kierunku wschodnim (bulwaru Nadmorskiego), który skierowany został na al. Marszałka Piłsudskiego - mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.
Dodatkowo ruch pieszy, który obecnie odbywa się chodnikiem wzdłuż skweru Plymouth, zostanie przeniesiony na chodnik wzdłuż al. Piłsudskiego i budynku magistratu, a ruch rowerowy zostanie poprowadzony dwukierunkowo al. Piłsudskiego.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (167)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane