• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Znalazła minę i granat przy budowanych domach

Michał Sielski
22 lutego 2024, godz. 12:00 
Opinie (84)
Najnowszy artykuł na ten temat Pies trzeci raz znalazł niewybuch
Kama już węszy za kolejnymi niewybuchami. Kama już węszy za kolejnymi niewybuchami.

Najpierw mina przeciwpiechotna, a teraz granat. Wygląda na to, że spacery po lesie z 8-miesięczną Kamą przysporzą jeszcze panu Krzysztofowi sporo emocji. W ciągu tygodnia dwukrotnie wzywał policję i saperów.Często spacerujesz po lasach?

W minionym tygodniu pisaliśmy o tym, że w lesie w GrabówkuMapka pan Krzysztof, a właściwie jego pies - 8-miesięczna Kama - znalazł tkwiącą w pniu drzewa minę.

Na miejsce trzeba było wezwać policję i saperów z Rozewia, którzy zabezpieczyli niewybuch z czasów II wojny światowej. Znajdował się on bowiem w pniu drzewa, na doskonałej wysokości, by np. zainteresowało się nim nieświadome niebezpieczeństwa dziecko.- Funkcjonariusze udali się na wskazane miejsce od razu po otrzymaniu sygnału od mieszkańca, za który bardzo dziękujemy. Policjanci zabezpieczą znalezisko do czasu przyjazdu saperów, którzy ruszyli z jednostki w Rozewiu - mówiła nam wtedy Jolanta GrunertKomendy Miejskiej Policji w Gdyni.
Pies odkrył minę w starym drzewie Pies odkrył minę w starym drzewie

Mina została wywieziona przez saperów, ale po kilku dniach pan Krzysztof ponownie poszedł na spacer z psem do lasu...

Zanim jednak na dobre do niego wszedł, pies zaczął szczekać przy kolejnym znalezisku. Okazało się, że to granat. Gdynianin znowu więc musiał wezwać policję i saperów.

- Nawet w wojsku nie byłem, nie mówiąc o szkoleniu psa w takim zakresie. Widocznie instynktownie je znajduje, a wiedząc, że to niebezpieczne, nie mogę obok tego przejść obojętnie - kończy czytelnik Trojmiasto.pl.
I tym razem niewybuch został zneutralizowany.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (84)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane