Fakty i opinie

stat

Znamy finalistów konkursu lotów Red Bull w GdyniW sierpniowym konkursie lotów Red Bull, który odbędzie się w Gdyni, wezmą udział skonstruowane przez pasjonatów maszyny, przypominające m.in. gitarę elektryczną, słonia, hamburgera czy latający spodek. Jak daleko i czy w ogóle polecą? To nie do końca ważne, bo punkty będą przyznawane też za kreatywność, prezentację na rampie startowej oraz sympatię publiczności.Wybierasz się na konkurs lotów Red Bulla?

nie, to nie dla mnie 14%
być może wpadnę, jeszcze nie wiem 44%
tak, już nie mogę się doczekać 42%
zakończona Łącznie głosów: 389
16 sierpnia w Gdyni odbędzie się finałowy Konkurs Lotów Red Bull. Właśnie wybrano jego 40 finalistów, którzy spróbują odlecieć z sześciometrowej rampy ustawionej na Molo Południowym zobacz na mapie Gdyni. I - wbrew pozorom - niektórym może się to nawet udać, choć nie to jest w tym konkursie najważniejsze.

- Jestem pod wrażeniem nie tylko liczby zgłoszeń, ale i ich dopracowania! Zobaczyłem wiele konstrukcji, które są nie tylko interesujące, ale naprawdę mają szansę polecieć - mówi Łukasz Czepiela, który jest członkiem oceniającego projekty jury, a na co dzień pilotem startującym w samolotowych mistrzostwach świata Red Bull Air Race.

Łatwej pracy nie miał, gdy wraz z piosenkarką Pauliną Przybysz, aktorem Alanem Anderszem i sportowcem Adamem Małyszem musiał wybrać 40 spośród niemal 700 zgłoszeń. Oceniano nie tylko szanse na udany lot, ale też kreatywność zgłaszających. Za dwa miesiące wszyscy będziemy mogli ocenić, czy zdobycie przestworzy za pomocą maszyn napędzanych własnymi mięśniami jest możliwe. Przed widzami zaprezentuje się 40 zespołów z całej Polski. Aż 15 z nich reprezentować będzie Pomorze.

Punkty przyznawane będą za długość lotu, ale też wygląd maszyny i prezentację przed publicznością. Ocena widzów także będzie ważna, więc liczy się kontakt z widzami. W poprzednich edycjach zespoły prześcigały się w prezentacji tańców, pokazów akrobatycznych, a nawet minikoncertów. W Gdyni będziemy mieli okazję podziwiać latające lub "latające": gitarę elektryczną, hamburgera, słonia i pojazd kosmitów.

Opinie (64) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.