• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Żołnierze polecieli po serce do przeszczepu

neo
10 listopada 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (67)
W tym roku żołnierze lecieli po organy do przeszczepu już 12 razy. W tym roku żołnierze lecieli po organy do przeszczepu już 12 razy.

Lot do Wrocławia po dwa zespoły lekarzy transplantologów z narządami do przeszczepu i szybki powrót do Gdyni. Z lotniska wojskowego personel medyczny natychmiast udał się do Kliniki Kardiochirurgii i Chirurgii Naczyniowej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie już oczekiwał pacjent. Wojskowa Bryza po raz kolejny wzięła udział w "Akcji Serce".Chcesz oddać narządy po śmierci?

Nikogo nie trzeba przekonywać, że przy przeszczepach narządów liczy się przede wszystkim czas. Tak było też w środę, 9.11.2022 r., gdy - jak zwykle niespodziewanie - znalazł się dawca. Problem w tym, że po narządy trzeba było lecieć do Wrocławia, a pacjent czekał w Gdańsku.

Do akcji po raz kolejny zaangażowano więc załogę samolotu transportowo-desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego. To popularna "Bryza".

Godzina lotu i narządy do przeszczepu w TrójmieścieW środę samolot "Bryza" wystartował z lotniska Oksywie (tak nazywa się lotnisko wojskowe, choć formalnie jest w Babich Dołach) do Wrocławia. Tam o godz. 19:14 na pokład weszły dwa zespoły lekarzy transplantologów wraz z przeznaczonymi do przeszczepu narządami i rozpoczął się lot powrotny do Trójmiasta. Samolot wylądował na lotnisku Oksywie o godz. 20:24 i personel medyczny natychmiast udał się do Kliniki Kardiochirurgii i Chirurgii Naczyniowej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie już oczekiwał pacjent.

- Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej uczestniczy w "Akcji Serce" od 2007 r. W akcjach transportu zespołów medycznych z organami do przeszczepu, w ramach zorganizowanego systemu "Akcji Serce", uczestniczą załogi samolotów transportowo-desantowych M28B Bryza z 43. Oksywskiej Bazy Lotnictwa Morskiego. W tym roku lotnicy BLMW wykonali już 12 takich akcji - informują przedstawiciele 43. Oksywskiej Bazy Lotnictwa Morskiego.
neo

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (67)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane