• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zyskał kilkanaście sekund, ale stracił 4 tys. zł. Mandat za jazdę przez rondo

MKo
5 stycznia 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (316)

4 tys. zł kosztowała właściciela auta terenowego jazda na wprost przez rondo w Straszynie, o której informowaliśmy w połowie grudnia. Kierowca oprócz złamania nakazu jazdy po prawej stronie jezdni poruszał się samochodem po powierzchni rozdzielającej jezdnie i wyprzedzał bezpośrednio przed przejściem dla pieszych.Czy zdarza ci się łamać przepisy w podobny sposób?

Nagranie naszego czytelnika, na którym widać całe zdarzenie, trwa kilkadziesiąt sekund i stało się hitem internetu. Od połowy grudnia, gdy zostało opublikowane, obejrzało je ponad 208 tys. razy, a sam artykuł przeczytało 43 tys. osób.

Widać na nim samochód terenowy, którego kierowca omija korek na drodze dojazdowej do Obwodnicy Trójmiasta... przez rondo, przy czym jedzie po nim na wprost. Sytuacja miała miejsce 12 grudnia na ul. ObjazdowejMapka w Straszynie.

Kierowca zyskał kilkanaście sekund, ale stracił 4 tys. złDzięki temu manewrowi kierowca zyskał nie więcej niż kilkanaście sekund.

Jak informuje Komenda Powiatowa w Pruszczu Gdańskim, sprawcy wykroczenia nie udało się ustalić, dlatego ukarany został główny użytkownik pojazdu. Policja ukarała go mandatem karnym w wysokości 4 tys. zł.

Złożyło się na to złamanie nakazu jazdy prawą stroną jezdni, a także - jak wyliczają policjanci - poruszanie się samochodem po powierzchni rozdzielającej jezdnie, wyprzedzanie bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, a także niezastosowanie się do znaku C-12 (ruch okrężny).
MKo

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (316)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane