• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Aukcja Dzieł Sztuki

Na aukcji zgromadziliśmy 118 obrazów i grafik najlepszych polskich artystów. Wśród zaprezentowanych obrazów znajdą Państwo przedstawicieli i twórców najważniejszych kierunków i ugrupowań artystycznych XIX i XX wieku.

Wśród zaprezentowanych prac na szczególną uwagę zasługuje obraz Tymona Niesiołowskiego Dziewczyna o czarnych włosach z lat 1945-1965, symboliczny obraz Jacka Malczewskiego Kobieta i fauny z lat 1908-1910 czy liryczny i subtelny obraz Teodora Axentowicza Starość i młodość. Zgromadziliśmy 7 obrazów rodziny Kossaków, począwszy od pracy Wojciecha Kossaka Ułan z dziewczyną po prace Jerzego Kossaka Ułani i W galopie oraz znakomite akwarele Karola Kossaka Portret mężczyzny w stroju hippicznym czy nastrojowa Zima.

Z całą pewnością zachwycą Państwa prace Stanisława Fijałkowskiego, Zdzisława Beksińskiego, Aleksandra Kobzdeja, Teresy Pagowskiej, Jana Szancenbacha.

Pełna oferta aukcyjna znajduje się na stronie www.sda.pl

Jacek Malczewski
(1854 Radom - 1929 Kraków)
Kobieta i fauny, lata 1908-1910
olej, tektura, 59,5 × 111 cm
sygn. l. d.: J. Malczewski
cena wywoławcza: 90 000 zł

Teodor Axentowicz
(1859 Braszów/Rumunia - 1938 Kraków)
Starość i młodość
pastel, papier
46,5 × 66 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: T.Axentowicz
cena wywoławcza: 33 000 zł

Józef Czapski
(1896 Praga - 1993 Maisons-Laffitte)
Martwa natura
kredka, flamaster, papier, 15,5 × 11,5 cm
cena wywoławcza: 600 zł

Tymon Niesiołowski
(1882 Lwów - 1965 Toruń)
Dziewczyna o czarnych włosach, okres toruński (1945-1965)
olej, płótno, 73 × 60 cm
sygn. l. d.: Tymon
cena wywoławcza: 24 000 zł

Jan Szancenbach
(1928 Kraków - 1998 tamże)
Owoce, 1973 r.
olej, płótno, 37,5 × 48 cm
sygn. p. d.: Szancenach
cena wywoławcza: 7 000 zł

Henryk Baranowski
(1932 Starogard Gdański - 2005 Gdynia)
Gdynia - Orłowo
olej, płótno, 38 × 55 cm
sygn. l. d.: H. Baranowski
cena wywoławcza: 3 000 zł

Jacek Pałucha
(ur. 1966 Częstochowa)
Luksusowi, 2014 r.
akryl, płótno, 50 × 70 cm
sygn. i dat. l. d.: J.Pałucha 2014
W tle widok na Grand Hotel w Sopocie.
cena wywoławcza: 3 800 zł

Zdzisław Beksiński
(1929 Sanok - 2005 Warszawa)
Bez tytułu, 1997 r.
olej, płyta pilśniowa, 133 × 98 cm
sygn. i dat. na odwrocie: TŃ/ BEKSIŃSKI/1997
cena wywoławcza: 68 000 zł

Przeczytaj także

Opinie