• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Aukcja Prac na Papierze

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na wyjątkową lipcową Aukcję Prac na Papierze. Wśród zgromadzonych 154 rysunków, akwarel i grafik warto zwrócić uwagę m. in. na dwustronny Szkic Jacka Malczewskiego.

Nie jest to jedyna praca tego wybitnego artysty - w naszym aukcyjnym katalogu znalazła się również unikatowa Autokarykatura oraz przepiękny rysunek z przedstawieniem Anioła. Na uwagę zasługuje również wyjątkowa akwaforta Józefa Mehoffera prezentująca utrzymany w secesyjnej stylistyce Portret żony artysty - Jadwigi z Jankowskich. Do
Poz. 40
Marian Mokwa
(1889 Malary - 1987 Sopot)
Głowa Araba, 1913 r.
akwarela, papier, 31 × 22 cm
sygn. i dat. l. d.: Mokwa Stambuł/1913

cena wywoławcza: 14 000 zł
Poz. 40 Marian Mokwa (1889 Malary - 1987 Sopot) Głowa Araba, 1913 r. akwarela, papier, 31 × 22 cm sygn. i dat. l. d.: Mokwa Stambuł/1913 cena wywoławcza: 14 000 zł
klasyki polskiej sztuki można niewątpliwie zaliczyć szkice Juliusza Kossaka, Piotra Michałowskiego oraz Jana Matejki, które również znalazły się w na liście naszych aukcyjnych mistrzów. Do wybitnych dzieł z pewnością należy unikatowy, wielokrotnie wystawiany i reprodukowany rysunek Kobiety w chustce (poz.14) Eugeniusza Zaka czy symboliczna akwarela Teodora Axentowicza Starość i młodość. Nie może umknąć Państwa uwadze pochodząca z 1913 roku akwarela z Głową araba Mariana Mokwy .

W naszej ofercie aukcyjnej pojawiła się wyjątkowa kolekcja 12 prac rodziny znakomitego kolorysty Eustachego Wasilkowskiego. Przyjaciel Jana Cybisa i Haliny Rudzkiej-Cybisowej zgromadził niezwykle interesujący zbiór prac zarówno wcześniejszych mistrzów jak akwarelę Józefa Pankiewicza Tulipany czy ową autokarykaturę Jacka Malczewskiego Kłaniam się nisko. Prawdziwym unikatem na rynku sztuki jest rysunek z tej kolekcji Witkacego z przedstawieniem Żołnierzyka.

Ciekawostką jest to, że rysunek powstał kiedy ten wybitny artysta miał raptem cztery lata! Aukcyjną ofertę dopełniają
Poz. 1
Jacek Malczewski
(1854 Radom - 1929 Kraków)
Szkice (praca dwustronna)
tusz, papier, 18 × 15,5 cm
w świetle passe-partout
na odwrocie szkic przedstawiający zaprzęg
Pochodzenie:
Kolekcja Jerzego Panka

cena wywoławcza: 900 zł
Poz. 1 Jacek Malczewski (1854 Radom - 1929 Kraków) Szkice (praca dwustronna) tusz, papier, 18 × 15,5 cm w świetle passe-partout na odwrocie szkic przedstawiający zaprzęg Pochodzenie: Kolekcja Jerzego Panka cena wywoławcza: 900 zł
między innymi prace Mai Berezowskiej utrzymane w charakterystycznym stylu dla artystki czy rysunki Nikifora. Szczególną uwagę warto zwrócić na prace artystów współczesnych: geometryczne Trzy kompozycje Henryka Stażewskiego. Erotyk Kazimierza Mikulskiego (poz. 152), iluzjonistyczna grafika Wojciecha Fangora, czy rysunek aktu Dorota Franciszka Starowieyskiego w bardzo niskiej cenie wywoławczej 900 zł.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wyjątkowej aukcji!

AUKCJA PRAC NA PAPIERZE (2)
11 LIPCA (SOBOTA) 2015, GODZ. 17.00
w siedzibie Sopockiego Domu Aukcyjnego
w Sopocie, ul. Boh. Monte Cassino 43
tel. 58 550 16 05
WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA:
od 27 czerwca 2015 r. w siedzibie SDA
poniedziałek - piątek 11-18
sobota 11-15
Katalog dostępny na stronie: www.sda.pl

Opinie