Wydarzenie

patronat trojmiasto.pl

Cudawianki 2016

data:
25 czerwca 2016 (sobota)
godzina:
12:00
miejsce:

Plaża Gdynia Śródmieście  mapa

adres:
Gdynia
bilety:
wstęp wolny

Wydarzenie "LATO ZACZYNA SIĘ W GDYNI: Cudawianki" zaprasza na malowniczą Plażę Śródmieście na koncert głównej gwiazdy tegorocznego powitania lata - NNEKI.Legenda hip-hopu, Nas określa ją mianem "niezwykłej" i "niesamowitej artystki". The Sunday Times okrzyknęło ją nową Lauryn Hill i oceniło jej debiutancki album jako "tak samo dobry jak "The Misceducation, Lauryn Hill". A teraz, wielokrotnie nagradzana nigeryjska piosenkarka Nneka powraca - ze zniewalającym, czwartym albumem "My Fairy Tales", pełnym rytmów reggae.

Urodzona i wychowywana w regionie Delty w Nigerii, Nneka Lucia Egbuna przeprowadziła się do Niemiec w wieku 19 lat, aby studiować antropologię na Uniwersytecie w Hamburgu. Podczas studiów, Nneka doskonaliła swój warsztat piosenkarsko-pisarski. "Opłaciłam swoje studia w Niemczech, dzięki koncertom granym na scenie undergroundowej", mówi Nneka. "Pisałam od najmłodszych lat. Zwyczajnie zapisywałam swoje myśli i doświadczenia oraz wiele modlitw".

Dzięki tekstom naszpikowanym polityką, Nneka szybko została okrzyknięta jednym z najmocniejszych głosów Afryki. W swoich utworach, artystka porusza mnóstwo problemów społecznych, w tym kwestię matczynej miłości, złamanego serca i szukania sprawiedliwości. Pracując bez wytchnienia w ciągu ostatniej dekady, Nneka wydała 3 albumy - Victim of Truth, No Longer At Ease oraz Soul Is Heavy. Jej singiel "Heartbeat" [2009] znalazł się na pierwszym miejscu listy przebojów UK Top 20 i został wykonany przez Ritę Ora.

Nneka nadal występuje na scenie i elektryzuje publiczność na całym świecie, gustującą w rytmach The Roots, Gnarlsa Barkleya, Nas czy Damiana Marleya. Artystka otrzymała nagrodę MOBO w dziedzinie najlepszej wokalistki afrykańskiej 2009 roku i nagrała piosenkę zatytułowaną Viva Africa, na potrzeby Mistrzostw Świata w RPA w 2010 roku. Ponadto, Nneka była gościem The David Letterman Show oraz BET's 106 & Park. W 2014 roku, Nneka została członkiem jury czwartego sezonu "Nigeryjskiego Idola".

Oficjalna strona wokalistki: www.nnekaworld.com

Występ artystki dopełnia line up głównej sceny muzycznej Cudawianków, który przedstawia się następująco:
20:00  koncert zwycięzcy konkursu
21:00  Taco Hemingway
22:15  Ørganek
24:00  Nneka

Na wszystkie wydarzenia - WSTĘP WOLNY
Na wszystkie wydarzenia - WSTĘP WOLNY!

ORGANEK
Urodziłem się w końcu. Od urodzenia brakowało mi powietrza, więc jestem jak chybiony prezent na
gwiazdkę. Nie mam wszystkiego czego chcę, a chcę wszystkiego, więc wszystko mi jedno. Być nie muszę chcieć, bo jestem i tak, więc pozornie nie mam wyjścia. Ważne, żeby chciał ktoś inny. Zawsze uczyłem się dobrze i dużo, tak dużo, że więcej nie pamiętam. Najlepiej umiem robić to, co niepotrzebne. Tego, co potrzebne lepiej, żebym nie robił. Myślę, że mówię za mało i nie wtedy, kiedy trzeba. Wtedy kiedy trzeba, nie mówię nic. Lepiej nie mówić nic, gdy brakuje słów, bo można powiedzieć za dużo. Z domu jestem dobrze wychowany. Uśmiecham się, szczerzę. Potrafię też obejść się widelcem. Nóż mam w kieszeni. Jestem zdrowy, papierosów nie palę ale i tak jestem bierny. Od północy do południa bywam zajęty. Od wschodu do zachodu mniej. Wolny nie bywam nigdzie.

www.organek.com.pl

TACO HEMINGWAY
Muzycznie zadebiutował rapowymi nagraniami w języku angielskim, jednak uznanie przyniosła mu
twórczość po polsku. Opublikowana pod koniec 2014 roku koncepcyjna, fabularna EPka "Trójkąt Warszawski", skupiła na nim zainteresowanie publiczności, krytyków i środowiska. Idąc za ciosem, nagrał równie ciepło przyjętą EPkę "Umowa o dzieło". Współpracuje z Asfalt Records, koncerty gra niemal wyłącznie dla pełnych sal. Taco tworzy zgrany zespół z producentem muzycznym Rumakiem (Maciej Ruszecki) oraz Łukaszem Partyką, odpowiedzialnym za sztuki wizualne.

www.tacohemingway.comprzeczytaj także:

  • Nneka gwiazdą imprezy Cudawianki w Gdyni
    16 maja 2016 (54 opinie)

    Nazywana królową współczesnego soulu wokalistka Nneka wystąpi na zamknięcie całodniowej imprezy Cudawianki, która odbędzie się 25 czerwca w Gdyni. Jej koncert na plenerowej scenie na...

Dodaj zdjęcie
Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Tytuł:
Treść:
Autor (opcjonalny):
E-mail (opcjonalny):
Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Opinie (razem: 12)

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Kalendarz imprez

kalendarz

Najczęściej czytane

Zdjęcia z imprez