Chrześcijańska Szkoła Podstawowa i Przedszkole Montessori

Chrześcijańska Szkoła Podstawowa i Przedszkole Montessori

Wybierz numer

58 731-66-34 500-350-700
r...@montessori.gda.pl pokaż
Zamknięte - otwarte od 7:30 więcej
 • Zdjęcie 1/3 - Chrześcijańska Szkoła Podstawowa i Przedszkole Montessori Gdańsk 4
 • Zdjęcie 2/3 - Chrześcijańska Szkoła Podstawowa i Przedszkole Montessori Gdańsk 3
 • Zdjęcie 3/3 - Chrześcijańska Szkoła Podstawowa i Przedszkole Montessori Gdańsk 2
 

Imprezy

 • warsztaty , spotkanie
  lut 22
  czwartek, g. 16:00 - 17:00
  Gdańsk, Chrześcijańska Szkoła Montessori
  wstęp wolny
  Jak wspierać rozwój mowy dziecka
 • warsztaty , spotkanie
  lut 23
  piątek, g. 15:00
  Gdańsk, Chrześcijańska Szkoła Montessori
  wstęp wolny
  Bezpieczne surfowanie
 • spotkanie , warsztaty , warsztaty , dni otwarte
  mar 4-9
  g. 15:00 - 17:00
  Gdańsk, Chrześcijańska Szkoła Montessori
  wstęp wolny
  Tydzień z Montessori

O nas

Nowoczesny budynek przedszkola i szkoły. Zajęcia oparte o pedagogikę Montessori oraz o uniwersalne wartości chrześcijańskie. Indywidualne podejście do uczniów, domowa atmosfera, bezpośredni dostęp do placu zabaw i boiska. Wykwalifikowana kadra.
Ciekawe i bezpieczne przedszkole dla dzieci i rodziców którzy oczekują czegoś więcej. Domowa i przyjazna atmosfera, wykwalifikowana kadra, indywidualne podejście do rozwoju dziecka. Montessori + uniwersalne wartości chrześcijańskie.
Nowy budynek przedszkola i szkoły mieści jasne, przestronne, estetyczne, dobrze wyposażone klasy, salę zajęć twórczych, dużą świetlicę, przestronną jadalnię z zapleczem kuchennym, gabinet psychologiczno-logopedyczny, szatnię i kawiarenkę dla rodziców. Mamy własny, bezpieczny plac zabaw wyposażony w nowoczesne, atrakcyjne urządzenia oraz boisko sportowe i halę sportową.

Dużym atutem placówki jest to, że jesteśmy jedną z najdłużej działających w trójmieście placówek Montessori. Nad rozwojem dzieci czuwają wysoko wykwalifikowani nauczyciele z wieloletnim doświadczeniem oraz pedagodzy, psycholog i logopeda.
Zapewniamy dzieciom edukację dostosowaną do ich potrzeb i możliwości indywidualnych. Pracę swoją opieramy na wartościach chrześcijańskich i pedagogice Marii Montessori.

Montessori to dla nas przede wszystkim indywidualne podejście do dziecka, bliskość, dostępność i reagowanie na jego potrzeby i działanie zgodnie z jego możliwościami. W Przedszkolu panuje kameralna, domowa atmosfera. Dzieci spędzają tu czas na pracy z pomocami Montessori, ale również na zabawie na świeżym powietrzu i odpoczynku.

Generalnym celem Chrześcijańskiej Szkoły i Przedszkola Montessori jest popularyzacja wspomnianej metody nie tylko w placówkach oświatowych, ale i w kręgach nie związanych z oświatą. Możemy tego dokonać poprzez organizowanie ogólnodostępnych konferencji popularyzujących metodę Montessori, szkoleń dla nauczycieli i rodziców, dni otwartych, lekcji pokazowych oraz publikację materiałów edukacyjno – informacyjnych.

Oceny (17)

Krysta
Termin usługi: czerwiec 2022 

Wyjątkowa Placówka Edukacyjna, w której dba się o wszechstronny rozwój, wartości i szacunek do drugiego człowieka. Wzorcowa, innowacyjna Szkoła, najlepsza.

Szkoły podstawowe

6.0
Krys'a&Jac'k
Termin usługi: maj 2022 

Naszym zdaniem to absolutnie najlepsza Szkoła. Nauczyciele są niezwykli, pełni pasji, zaangażowania, życzliwości, zrozumienia i empatii. Dyrekcja Chrześcijańskiej Szkoły Montessori i Chalo jest wyjątkową, ciepłą, kreatywną, niezwykle kompetentną osobą, w szczególny sposób dbającą o dobro dziecka. Bardzo to doceniamy. Cała Placówka Edukacyjna jest na najwyższym poziomie. Szczerze polecamy!

Szkoły podstawowe

6.0
Rodzic
Termin usługi: maj 2022 

Metoda Montessori oraz zaangażowanie nauczycieli - fantastyczne. Placówka stanowi absolutną antytezę tego, co pamiętamy z naszych czasów szkolnych. Budynek nowy, piękny, stwarza dla dzieci warunki rozwoju, dostosowane do ich potrzeb. Niestety jednak, opisywanej poniżej "przyjaznej i rodzinnej" atmosfery zaznają tylko osoby, które pasują do kryteriów Dyrekcji. W trakcie rekrutacji do szkoły zostaliśmy potraktowani w sposób lekceważący, z komunikatem, że jakakolwiek rozmowa z nami jest bezcelowa, a nasze dziecko zostało z tego procesu całkowicie wyjęte. Miejsce jest cudowne, szkoda, że nikt nie uprzedzał, że decydujący jest casting na rodzica, a nie dobro dziecka.

Szkoły podstawowe

4.6
Daniela
Termin usługi: maj 2022 

Szkola, gdzie dzieci sie rozwijaja , sa zaopiekowane i bezpieczne.

Szkoły podstawowe

6.0
Sandra
Termin usługi: kwiecień 2022

Synowie uczęszczają chętnie do przedszkola. Miła atmosfera i uważność na potrzeby dzieci. Wspaniałe podejście do komunikacji z rodzicami i ich sugestie. Kadra stale kształcona, rozwijana. Wiele aktywności łączących społeczność. Pragniemy polecić przedszkole wszystkim rodzicom i dzieciom, które poszukują placówki "z ludzką twarzą". Coś pięknego

Przedszkola

6.0
Halina
Termin usługi: kwiecień 2022 

Szkoła przyjazna dzieciom i rodzicom, nastawiona na współpracę. Nauczyciele zaangażowani i z doświadczeniem, ciągle się szkolą. Wartości chrześcijańskie, pedagogika Montessori i podstawa programowa szkoły powszechnej.

Szkoły podstawowe

5.4
Elżbieta
Termin usługi: kwiecień 2022 

Córka od 8 lat w szkole podstawowej. Szkoła bardzo przyjazna, stawiajająca na całościowy rozwój dziecka, bez presji i z szacunkiem do uczniów. Dzieci z dysfunkcjami dobrze zaopiekowane. Przeciwieństwo większości przemocowych szkół systemowych...

Kasia
Termin usługi: kwiecień 2022 

Szkoła dla osób ceniących kameralne, ciche środowisko. Dzieci są w niej bezpieczne, sporo czasu spędzają na powietrzu bez względu na pogodę. Jeśli chcą Państwo by Wasze dziecko majsterkowało, grało w planszówki, rysowało wieloma technikami, lepiło z gliny... Jeśli chcecie by moda przynoszona ze szkoły dotyczyła książek do przeczytania, gier logicznych lub kostki Rubika a nie marek butów czy spodni... To ta szkoła jest dla Was. Budynki są nowe, pięknie wyposażone. Oferta zajęć w cenie czesnego jest obszerna i wszechstronna. Jest tez pakiet zajęć odpłatnych organizowanych w szkole.

Szkoły podstawowe

5.8
Justyna
Termin usługi: kwiecień 2022 

Mój Syn dopiero w tej Szkole znalazł swoje miejsce i akceptację. Uwielbia chodzić do szkoły..

Szkoły podstawowe

5.4
Marek K
Termin usługi: kwiecień 2022 

świetne miejsce, doświadczona kadra. Doceniam pracę nauczycieli. Bardzo polecam

Szkoły podstawowe

6.0
Olga
Termin usługi: kwiecień 2022 

Wspaniałe miejsce do rozwoju dziecka . Polecam

Szkoły podstawowe

6.0
Ela
Termin usługi: kwiecień 2022 

Od 9 lat moje dziecko uczęszcza do tej placówki. To mówi samo za siebie. To co najważniejsze w tej szkole to fakt, że nad każdym dzieckiem i tematem związanym z nim, kadra szkoły pięknie się pochyla i wkłada maksimum wysiłku by dziecko i rodzinę wesprzeć. Czegoż chcieć więcej!!!

Szkolnictwo prywatne i społeczne

6.0
Tata
Termin usługi: kwiecień 2022 

Moje dzieci (2) są w 'naszej' szkole od początku i nie planujemy jej opuszczać i dalej kontynuować edukację na poziomie liceum. Zaangażowanie dyrekcji i nauczycieli + sprytne połączenie filozofii montessoriańskiej z programem edukacji powszechnej to główne zalety. Nauka tutaj to wielka przygoda, a nie wyścig - i to jest chyba najważniejsze! I nie jest to szkoła katolicka, a bardziej ekumeniczna z miejscem również dla tych, którzy jeszcze szukają - to też ważne!

Szkoły podstawowe

5.8
Beata
Termin usługi: kwiecień 2022 

Wspaniała szkoła, moja còrka bardzo zadowolona, chętnie chodzi. Ostatnio powiedziała, że to najlepsza szkoła na świecie :)

Szkoły podstawowe

6.0
Kasia
Termin usługi: kwiecień 2022 

Bardzo dobra szkoła która nie tylko uczy ale wychowuje. Dzieci są w niej szczęśliwe a wtedy też i uczą się chętniej. Rodzice mogą uczestniczyć w wielu warsztatach, a specjaliści którzy je prowadzą pomagają im rozwiązywać trudne sytuacje wychowawcze z dziećmi. Szkoła jest wyposażona na najwyższym poziomie. Uważam że jest to jedna z najlepszych szkół w Trójmieście, a na pewno najlepsza placówka Montessori. Szkoła chrześcijańska która zaszczepia w dzieciach wartości duchowe i moralne. Z serca polecam.

Szkoły podstawowe

6.0
Aaa
Termin usługi: kwiecień 2022 

Cudowne miejsce! Profesjonalna kadra, piękne wnętrza, gdzie aż samemu chciałoby się uczyć :)

Szkoły podstawowe

6.0
Lechu
Termin usługi: grudzień 2021

Bardzo dobre przedszkole i szkoła podstawowa. Jesteśmy bardzo zadowoleni - zarówno dziecko jak i rodzice :) Spokojna atmosfera, duch pracy, indywidualne podejście do dziecka, to główne atuty. Metoda Montessori pozwala wręcz nieco wyprzedzić program nauczania, ale bez obciążania dzieciaków dużą liczbą godzin pracy czy zadaniami domowymi. Do tego regularne zajęcia na świeżym powietrzu i generalnie mało stresu, bardzo fajna kadra nauczycieli. Ja polecam.

Przedszkola

6.0