Cozapies Inicjatywa Karolina Szymańska

Trójmiasto I Okolice

Cozapies Inicjatywa

Wybierz numer

785-022-322
c...@gmail.com pokaż
Otwarte do 18:00 więcej
Po umówieniu telefonicznym
  • Zdjęcie 1/4 - Cozapies Inicjatywa Trójmiasto I Okolice 4
  • Zdjęcie 2/4 - Cozapies Inicjatywa Trójmiasto I Okolice 3
  • Zdjęcie 3/4 - Cozapies Inicjatywa Trójmiasto I Okolice 2
  • Zdjęcie 4/4 - Cozapies Inicjatywa Trójmiasto I Okolice 1

Artykuły o nas

O nas

Cozapies Inicjatywa powstała po to, aby zdjąć ciężar niezrozumienia i dać oddech.
Jeśli masz problem z psem i sobie nie radzisz,
jeśli chcesz dowiedzieć się jak sprawić by twój pies był spokojny i szczęśliwy.
Zapraszam do współpracy!
Nazywam się Karolina Szymańska. W 2011 roku ukończyłam kurs, który pozwala mi się mianować zoopsychologiem i treserem psów. Przyznam jednak, że nie lubię specjalnie tych określeń. Nie czuję się żadnym zoopsychologiem, a już tym bardziej treserem psów. Jestem osobą, która stara się zrozumieć inną istotę, a dzięki doświadczeniu jakie posiadam, jestem w stanie pomóc rozwiązać trudne sytuacje, które pojawiają się w codziennym życiu z psem. Podstawą mojej pracy jest zrozumienie psich potrzeb i budowanie relacji na fundamencie zaufania.

Skontaktuj się ze mną. Porozmawiamy i umówimy się na spotkanie.
Odwiedzę Was w domu, poznam sytuację i powiem, co zmienić, aby Wasze wspólne życie było przyjemniejsze. Warunek jest tylko jeden, musisz tego chcieć, mieć otwartą głowę i włożyć w to dużo własnej pracy. Wszystko w Twoich rękach!

Zrzuć z siebie ciężar, bo nie musisz udowadniać, że jesteś lepszy i silniejszy.
Będzie Ci lżej iść do przodu.
Nie musisz też wypychać kieszeni smaczkami i zasłaniać psu całego, otaczającego świata.
Będzie Ci wygodniej.
Czas się otworzyć i odetchnąć.
Daj psu wybór i przestrzeń.
Dzięki temu Ty sam poczujesz się swobodnie i komfortowo.

Oceny (51)

Aga Wieczerzycka
Ocena wyróżniona  |  Termin usługi: grudzień 2022 

Współpracujemy z Karoliną od kilku miesięcy - pomogła nam zrozumieć naszego psa a nam zluzować. Spacery stały się przyjemnością a pies jest spokojny i wyciszony. Sporo pracy przed nami ale cały czas widzimy efekty wspólnych działań. Praca z Karoliną wniosła dużo spokoju do naszej relacji z Luną, bo jak się okazało - dużo problemów sami generujemy. Współpraca jest ciągła i stała - pomiędzy spotkaniami można śmiało pisać i zadawać pytania, wysyłać filmy - Karolina zawsze odpowiada i doradza. Bardzo żałuję, że nie zdecydowaliśmy się na tę współpracę wcześniej, bo zapewne wielu błędów udałoby nam się uniknąć :)

Szkolenia psów

6.0
Julian
Termin usługi: grudzień 2023 

Trafiliśmy do Pani Karoliny zaraz po tym jak nasz Ciastek przybył do nas ze schroniska i jeszcze slabo sie rozumielismy. Pani Karolina pomogla nam ogarnac wspolne spacery i dala duzo wewnetrznego spokoju. Pomimo czerpania wiedzy z roznych zrodel, nigdzie nie znalezlismy podobnych rad, a te okazaly sie bardzo proste i skuteczne. Polecamy konsultacje z Pania Karolina na kazdym etapie zarowno tym ktorzy maja juz psa jak i tym ktorzy wlasnie sie na niego decyduja. Jedyne czego zalujemy to, ze nie zglosilismy sie do Pani Karoliny przed adopcja, bo moglibysmy dzieki temu oszczedzic wielu zbednych zakupow i bardziej swiadomie dzialac od poczatku. Konsultacja to byl tez pierwszy raz kiedy uslyszelismy o tym, ze smaczki nie sa jedyna droga i uslyszelismy o "wiezi" z psem. Dzieki temu dzisiaj mamy w domu spokojnego, szczesliwego psa za co jestesmy bardzo wdzieczni! :)

Szkolenia psów

6.0
Melisa
Termin usługi: marzec 2023 

Zarówno konsultacje, warsztaty jak i wczasy dla psów. Jeśli chcecie mieć fajnego psa nie zastanawiajcie się. Karola nauczy Was jak komunikuje się Wasz pies a jej psy zapewnią niezbędne kontakty społeczne Waszemu psu. Jeśli zależy Wam na zrozumieniu potrzeb psa, to nie mogliście trafić lepiej. Jest to jedna z niewielu osób w Polsce, której faktycznie zależy na Waszym psie i nie naciąga na szkolenie tylko daje prostą receptę na wspólne fajne życie.

Szkolenia psów

6.0
Aleksandra
Termin usługi: luty 2023 

Z całego serca polecam Karolinę i jej cudowne psy. Zupełnie odmieniła moje myślenie i spojrzenie na komunikację i relacje z psem. Pomogła wprowadzić więcej luzu, przestrzeni, wyciszenia, a mniej komend, obaw i kontrolowania. Jeśli chcecie zrozumieć psa, zamiast skarmiać go bezmyślnie smaczkami, to dobrze trafiliście. :)

Szkolenia psów

6.0
Izabela
Termin usługi: listopad 2022 

Rexa adpotowałam dwa lata temu i od tego czasu przeszliśmy przez paru behawiorystow, różne szkolenia, ale zmiana w zachowaniu Rexa była minimalna - jego emocje nadal latały pod sufitem, a spacery były dla nas obojga najczęściej udręką, a nie przyjemnością. Dopiero Karolina pokazała mi jak zacząć przekształcać naszą relację i pozwolić Rexowi nabywać nowych kompetencji zarówno na smyczy jak i luzem. Karolina przekazuje swoją ogromna wiedzę w bardzo prosty i przystępny sposób - na przykład dzięki wprowadzeniu jednej zmiany zasugerowanej przez Karolinę, Rex zaczął wreszcie akceptować gości w domu. Rex miał również możliwość uczenia się miłych zachowań i psiej kultury od stabilnych psów Karoliny, co dało mu większy luz przy poznawaniu nowych psów w trudnych warunkach miejskich, w których na co dzień mieszka. Serdecznie polecam Karolinę!

Szkolenia psów

6.0
Sylwia
Termin usługi: listopad 2022 

Długo i dużo można by pisać w jakiej sytuacji trafiliśmy do Pani Karoliny więc nadmienię tylko, że w trudnej. Po wypełnieniu ankiety, wysłaniu filmów ( oceny ich prze Karolinę, co zajmuje czas ) i w końcu konsultacji telefonicznej dostaliśmy porady, które zastosowaliśmy natychmiast. Dosłownie po 1 ( tak, po jednym) dniu zmiany były zauważalne, a po tygodniu mieliśmy spokojnego, wyciszonego psa, bez skakania i podgryzania. W dalszym ciągu pracujemy, bo praca z psem nigdy się nie kończy i ważna jest konsekwencja ale nasze życie nareszcie zaczęło być "normalne". Jeśli jesteście w kropce jak my i stoicie na rozdrożu nie widząc nadzieji po kolejnych poradach psich "specjalistów", kiedy wydawać by się mogło, że zrobiliście już wszystko co możliwe to koniecznie biegnijcie do Karoliny, warto, wysłucha Was i pomoże. Bardzo polecam i bardzo dziękuję :)

Szkolenia psów

6.0
Ania AG
Termin usługi: listopad 2022 

Kompetentna, świetnie wyczuwająca potrzeby psa Karolina Szymańska️. Jesteśmy pod wrażeniem jej kompetencji odnośnie pracy z psem. Jej uwagi, rady i wskazówki są nieocenione i dają rezultaty. Świetna współpraca.1

Szkolenia psów

5.7
Justyna
Termin usługi: październik 2022 

Szczerze polecam Karolinę. Myślałam, że niemożliwym jest zapanować nad naszym pieskiem podczas wizyty gości . Problemem było szczekanie , gdy tylko ktoś próbował przemieszczać się po mieszkaniu. Przy okazji wychwyciliśmy jeszcze kilka rzeczy i udało się poskromić emocje tego młodzieniaszka :) od wizyty minęły 3 tygodnie. Stosujemy się do wszystkich zaleceń. Widać już znaczną poprawę( pies zna swoje miejsce w domu i respektuje nasze zasady i polecenia) i myślę, że z biegiem czasu całkowicie pozbędziemy się problemu:) Co ciekawe, wcześniej skorzystaliśmy z porady innej behawiorystki i wszystkie techniki okazały się porażką i pogłębieniem zachowań naszego przyjaciela. Karolina podchodzi do psa indywidualnie, wcześniej zapoznaje się z problemem- prosi o uzupełnienie ankiety oraz przesłanie filmików z zachowaniem psa. Dziękujemy za pomoc!

Odpowiedź obiektu:

Zrobiliście dobrą robotę po prostu od A do Z

Szkolenia psów

6.0
Iza i Masza
Termin usługi: lipiec 2022 

Zacznę od tego, że z moim psem próbowałam wszystkiego. Byłam w wielu miejscach, wielu ludzi konsultowało nas i nikt nie pomógł. Nikt nie skupiał się na psie i na mojej relacji z Nim. Wszyscy powtarzali jakieś wytarte schematy, które się robi z psem "tak ogólnie", które to schematy zakładają, że pies zasadniczo mało myśli, a jedynie reaguje na smaczek i w ten sposób powinien się zacząć zachowywać dobrze. To wszystko powodowało ciągłe pogorszenie, Masza była coraz bardziej sfrustrowana, coraz bardziej umacnialiśmy ją w tych złych zachowaniach, a nasze życie było coraz trudniejsze. A potem trafiliśmy do Ducha Leona, a stamtąd do Karoliny. U Karoliny dowiecie się, że pies to nie robot i musicie zacząć od siebie. Tu zrozumiecie, że aby od psa wymagać, najpierw musicie mu coś dać. Nie smaczek, ale czas, przestrzeń, kontakty, swobodny spacer, ciszę. Nagle okaże się, że pies nie chce naszych smaczków, tylko komunikacji. Masza spędziła u Karoliny cały tydzień i jako pies, który bardzo kontroluje i reaguje z grubej rury, szybko się u Niej wyluzowała i zapomniała, że "rodzice" gdzieś sobie poszli i ją zostawili. Jeśli myślicie, że nic Wam nie pomoże to mylicie się, tu otrzymacie realną pomoc!

Szkolenia psów

6.0
Agnieszka i Skoczek
Termin usługi: kwiecień 2022 

Gorąco polecam. Karolina rozumie, czego potrzebuje pies, żeby być psem i nie waha się tego jasno powiedzieć :) Ale co więcej, rozumie perspektywę psa. Mój mały 10 kilogramowy kundelek, który potrafi patrzeć tak, że serce od razu człowiekowi topnieje, okazał się być kontrolującym terrorystą. I kiedy tylko ja jestem słabsza psychicznie, on od razu chce przejąć kontrolę nad naszym stadem i wykazuje agresywne zachowania w stosunku do otoczenia lub do mnie. Karolina pokazała i wytłumaczyła mi, jak sobie z tym radzić. Pokazała mi też, co to znaczy być stanowczym wobec swojego psa (bo jak się okazuje, to co mi się wydawało stanowcze, dla mojego psa to był szum, który można ignorować). Efekty są i jestem jej bardzo wdzięczna za wszystkie wskazówki i naukę!

Szkolenia psów

6.0
Aga i Borys JRT
Termin usługi: styczeń 2022 

Polecam Karolinę. Korzystałam z usług kilku behawiorystow. Karolina jako jedyna pracę nad psem rozpoczela od wizyty domowej by móc ocenic jakie są nasze problemy w domu. Jako jedyna uświadomiła mi ,swobodny spacer, praca nad smyczą, budowanie więzi jest dużo ważniejszy niz tresura ze smaczkami albo zabawa na wybiegu.Jeszcze dluga droga przed nami ale powoli zaczynam lepiej rozumieć mojego psa i widzę światelko w tunelu.

Szkolenia psów

6.0
MartaH
Termin usługi: styczeń 2022 

Serdecznie polecam Karolinę. Wszystkie wskazówki jakie nam dała byłby w punkt. Pokazała nam jakie są potrzeby naszego psa i pomogła go zrozumieć. Po kilku miesiącach od spotkania i stosowania się do rad Karoliny mamy jakby innego psa. ️ Życie z Marshallem stało się przyjemne, a my jesteśmy ogromnie wdzięczni za pomoc! Jedyna taka w trójmieście ,która naprawdę rozumie psy!! Dziękujemy!

Szkolenia psów

6.0
Aneta
Termin usługi: październik 2021 

Bardzo polecam p. Karolinę. Pomogła nam z lękiem separacyjnym naszego psa. Pokazała jak można swobodnie spacerować z psem żeby było to dla niego przyjemne i relaksujące. Wspaniałe podejście i zrozumienie zwierząt.

Szkolenia psów

6.0
Michał
Termin usługi: grudzień 2021 

Adoptowaliśmy Alfa, który jest naszym pierwszym psem. Okazał się on dość dużym wyzwaniem, które nas przerosło. Byliśmy już na skraju zrezygnowania z jego adopcji, i wtedy znaleźliśmy Karolinę z Cozapies Inicjatywa. Mieliśmy 5 spotkań, każde było dostosowane pod rozwiązanie konkretnych problemów, które jak się później okazało generowaliśmy my sami! Dzięki Karolinie wiemy, że mamy super psa i coraz lepiej umiemy odczytywać jego zachowania i potrzeby. Bardzo polecam Karolinę przy trudnych przypadkach, i sugeruję każdemu zawierzyć i konsekwentnie stosować jej zalecenia, a naprawdę wszystko się uda przepracować.

Szkolenia psów

6.0
Hania i Mirek
Termin usługi: wrzesień 2021 

Dzięki Pani Karolinie lepiej rozumiem się z moim psem. On sam jest dużo szczęśliwszy,przynajmniej ja tak to widzę. Carven zaczął chodzić na długie spacery luzem z moim mężem, chłopaki zaczynają się dogadywać. Podczas wczorajszej wizyty kontrolnej u weterynarza to Mirek trzymał i uspokajał psa. Carven dzielnie zniósł pobranie krwi, szczepienie i osłuchanie. Poprzednio tylko ja mogłam to robić bo do mojej osoby ma dużo zaufania Super było to nam potrzebne, dziękujemy

Szkolenia psów

6.0
Ewa Machon
Termin usługi: wrzesień 2021 

Szukając pomocy trafiłam przypadkowo na P. Karolinę. Po przeczytaniu opinii uznałam, że właśnie takiej osoby potrzebuję i nie rozczarowałam się. Parę miesięcy temu adoptowalismy przepiękną Carmen owczarka niemieckiego. Jest to wspaniały psiak, ale niestety nie lubi innych psów jak jest na smyczy. Myśleliśmy, że jest agresywna i "zje" każdego psa, mieszkamy w Irlandii i tu jest to wyrok jak dojdzie do pogryzienia. Spacery byly stresujące i w strachu o nią. P. Karolina udowodniła nam, że nie mamy agresywnego psa. Bez smyczy nasza sunia bawi się bez żadnej agresji z psami. P. Karolina pokazała nam jak podejść do innych psów, czego nie robić i na co zwracać uwagę. Dostaliśmy rady z jakimi psami najlepiej ją socjalizować i co robić jak jest na smyczy. Nasza nauka dopiero się zaczęła. Jedynie czego żałuję to, że nie udało nam się spotkać z P. Karoliną więcej razy, ale na pewno będziemy korzystać z porad telefonicznych. Polecam z całego serca. Myślę że P. Karolina po jednym spojrzeniu wiedziała, że Carmenka jest normalnym owczarkiem bez agresji. Dziękuję za wszystko i na pewno będziemy w kontakcie.

Szkolenia psów

6.0
Ewelina
Termin usługi: sierpień 2021 

Skorzystaliśmy z pomocy Karoliny w sierpniu tego roku. Nasz dorastający pies był bardzo pobudzony. Jak się okazało podczas spotkania z Karoliną, to my dodatkowo powodowaliśmy, że nasz pies był nadaktywny. Mieliśmy wiele rad jak zaradzić tej sytuacji i gdy je sobie po spotkaniu zanotowałam, to było ich ponad dwadzieścia:) Polecam siąść i sobie zrobić taką ściągawkę i zdecydowanie zapoznać z nią swoich domowników. Na zachowanie psa ma wpływ każdy członek rodziny. U nas sytuacja poprawia się, dlatego szczerze polecam współpracę z Karoliną! Sama nie wpadłabym na to wszystko, co usłyszałam podczas naszego spotkania.

Szkolenia psów

6.0
K.grng
Termin usługi: lipiec 2021 

Jedno spotkanie wystarczyło, żeby nauczyć jak wyciszać wiecznie pobudzonego psa. Po wprowadzeniu wskazówek w życie, pies reaguje na moje komendy, a ja odzyskałam kontrolę w domu. Jedyne czego żałuję to, to, że nie zdecydowałam się szybciej zwrócić o pomoc do Pani Karoliny. Gorąco polecam!

Szkolenia psów

6.0
Natalia
Termin usługi: czerwiec 2020 

Pani Karolina to niezwykła kobieta ze wspaniałą osobowością.Jej spokój i doświadczenie ze zwierzakami,przekłada się na współpracę z psami.Mamy 13mc.argentyńczyka,zaczął cierpieć na lęk separacyjny,dodatkowo dojrzewa i nieustannie chce kopulować.Przy jego wadze(60kg)i budowie,powstrzymanie go,ściągnięcie z siebie czy z kanapy,na której siedzimy graniczyło z cudem,poza tym kończyło się naszą kapitulacją,nerwami i bezsilnością.To cudowna,ale charakterna rasa,więc razem z dorastaniem przyszedł także młodzieńczy bunt,tym samym próby stawiania się,nieposłuszeństwa i pokazywaniakto tu rządzi.Po wizycie P.Karoliny i wprowadzeniu wskazówek,które nam zaleciła,mamy możliwość przyjemnej współpracy z nim. Co prawda wymaga to od nas czasu i konsekwencji,ale efekty są powalające.Pani Karolina wprowadza dobrą aurę,pokazuje w jaki sposób funkcjonuje mózg psa i co jest mu potrzebne,aby był szczęśliwy.Doskonale rozumie psie potrzeby(nazwałabym to darem:))dzięki czemu była w stanie pokazać nam,jak się z nim obchodzić i wpłynąć na jego zachowanie,bez nerwów,bez frustracji Ciapka i zadowoleniem wszystkich.Wystarczyło 1spotkanie i w domu zapanowała spokojna,swobodna atmosfera.Polecamy z całego serca:)

Szkolenia psów

6.0
Aga
Termin usługi: kwiecień 2021 

Do pani Karoliny trafiłam z polecenia i szczerze również polecam jej usługi

Szkolenia psów

5.8