Galeria Retro Kamera w Gdańsku

Galeria Retro Kamera

Wybierz numer

58 346-05-91
m...@retrokamera.pl pokaż
  • Zdjęcie 1/1 - Galeria Retro Kamera Gdańsk 4
 

Artykuły o nas

O nas

Galeria Marka Mazura, konstruktora miniaturowych aparatów fotograficznych, zintegrowana z jego pracownią. Miejsce w którym można obejrzeć wystawy fotografii, zabytkowego sprzętu fotograficznego, w tym miniaturowe konstrukcje gospodarza galerii.
Galeria Marka Mazura, od wielu lat zajmującego się łączeniem rzeźby, metaloplastyki z mechaniką precyzyjną i optyką. Efektem tej kompilacji są - miniaturowe aparaty fotograficzne. Budowanie tych aparatów to pasja artysty, sięgająca jego wczesnej młodości gdy - jak mów i- po raz pierwszy nacisnął spust migawki aparatu. Jego dzieła, zazwyczaj, oprócz zasadniczej i oczywistej funkcji aparatu fotograficznego, mają walory przedmiotów codziennego użytku. Przez ponad 25 lat "budowania", powstało wiele niezwykłych foto - aparatów, które cieszą i zadziwiają ludzi w różnych zakątkach świata.

Jedną z bardziej znanych konstrukcji artysty jest bursztynowy obiektyw. Obiektyw okazał się narzędziem, którego odmienność w widzeniu świata - w porównaniu z obiektywem szklanym - jest dość interesująca. Dzięki niemu powstała zbiorowa wystawa kilkunastu gdańskich fotografików "Gdańsk w bursztynowym obiektywie". Wystawa prezentowana była z okazji 10-lecia muzeum bursztynu w Oddziale Muzeum Historycznego Miasta Gdańska.