stat
Impreza odwołana
PATRONAT

Europejska Noc Muzeów 2020

  • sobota, 16 maja,
    godz. 19:00 - 01:00
  • Gdańsk Gdynia Sopot Tczew
  • 1

Europejska Noc Muzeów w tym roku przypada na 16/17 maja 2020. Muzea, galerie i instytucje kultury po raz 15sty przygotowały różnorodne niespodzianki i atrakcje dla wszystkich odwiedzających. Instytucje otwarte będą w godzinach 19:00-1:00.

Wystawy, warsztaty, koncerty, pokazy filmowe, gry i zabawy to tylko wybrane elementy, w których będzie można aktywnie uczestniczyć.

W tym roku do Gdańska, Gdyni, Sopotu, Tczewa, Żukowa, Kartuz, Będomina, Waplewa Wielkiego, Helu dołączyło również Łapino. W tych miejscowościach można się spodziewać wyjątkowych ofert zarówno dla najmłodszych jak i nieco starszych odwiedzających.

Program Nocy Muzeów będzie w tym roku poszerzony i urozmaicony, bowiem do projektu dołączyło ponad 40 instytucji! Wstęp jest wolny lub kosztuje symboliczną złotówkę.

W tym roku również Organizatorzy uruchomili nowy kanał komunikacji - Instagram, do którego już można dołączyć i być na bieżąco!

Specjalne wydarzenia

Formuła Nocy Muzeów od lat pozostaje niezmienna, uczestnicy w ciągu kilku nocnych godzin zwiedzają różne instytucje i placówki kulturalne, które często przygotowują specjalne wydarzenia na ten wyjątkowy dzień w roku. W wielu miastach udostępniane są miejsca, które na co dzień są niedostępne dla zwiedzających. Organizatorami Nocy Muzeów są władze samorządowe, które koordynują przedsięwzięcie w ramach swoich kompetencji.

Historia Nocy Muzeów

Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w Berlinie w 1997. Ze względu na sukces tej imprezy kolejne europejskie miasta zaczęły również organizować podobne przedsięwzięcia kulturalne. W Polsce pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 2003 r. w Muzeum Narodowym w Poznaniu. Następnego roku Noc Muzeów została zorganizowana także w Krakowie i w Warszawie. Obecnie Noc Muzeów jest corocznie organizowana przez kilkadziesiąt polskich miast.

Program wkrótce!

maj 22-24

piątek - niedziela

Gdańsk, ECS, IKM
cze 14

niedziela, godz. 12:00

Sopot,
Wstęp wolny

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Który z czołowych polskich raperów na Fecie w 2009 roku oglądał bajki Teatru Klapa, czyli Koperek i Kminek?