Przedszkole Niepubliczne Żyrafa

znajduje się w Garnizon

Przedszkole Niepubliczne Żyrafa

Wybierz numer

534-493-597
s...@zyrafa.gda.pl pokaż
Otwarte do 17:00 więcej
  • Zdjęcie 1/1 - Przedszkole Niepubliczne Żyrafa Gdańsk 4
 

TV Filmy

Przedszkole Żyrafa
2539

Przedszkole Żyrafa

Artykuły o nas

O nas

Misją naszego przedszkola jest zapewnienie wszechstronnego rozwoju dziecka w zależności od jego potrzeb i możliwości. W każdym Przedszkolaku pragniemy rozbudzać ciekawość świata, szacunek do ludzi oraz wrażliwość. Chcemy, by nasi Wychowankowie wyróżniali się bogatą wyobraźnią twórczą, byli zdolni do spontanicznej ekspresji własnych uczuć i myśli, otwarci na pomysły i inspiracje płynące od innych osób oraz gotowi szukać nowych, lepszych i oryginalnych rozwiązań.
Dzieci w naszym przedszkolu zdobywają wiedzę głównie przez aktywne poszukiwania i odkrywanie otaczającej je rzeczywistości, dzięki metodzie projektu 'Mali badacze'. W trakcie trwania projektu dużą rolę odgrywa aktywność i zainteresowanie dzieci, które poprzez twórcze działanie dążą do samodzielnego rozwiązania zadań stawianych przed nimi.
Istotnym aspektem naszej pracy wychowawczej jest Porozumienie bez Przemocy (Nonviolent Communication) Marshalla Rosenberga. Jest to empatyczny sposób porozumiewania się, biorący pod uwagę uczucia i potrzeby rozmówców. Nasze przedszkole na podstawie założeń PBP realizuje 'Sen Żyrafy', dzięki któremu wdrażamy ideę empatycznej komunikacji już u najmłodszych dzieci.

Oceny (44)

Volha
Termin usługi: sierpień 2023

- adaptacja marzeń. do 10 dni, razem z rodzicem, panie są bardzo pomocne w procesie, nie spieszą się z pozostawieniem dziecka samego. Również bardzo dba o utrzymanie atmosfery komfortu (nie zmienia często sal, brak rotacji personelu, zachowanie rytmu dnia, w grupie są tylko dorośli znani dzieciom (pomagający wychowawcy lub pani z sąsiednich grup). - w młodszej grupie są 4 panie na około 25 dzieci. - Nigdzie nie widziałam, żeby były "koncerty" w dzień mamy, taty, dziadków, nowy rok. To wspaniałe rodzinne i kameralne wydarzenie, dziecko wspomina z rozrzewnieniem i jeszcze długo potem "odtwarza" koncert w domu. - wielki ogólny piknik na koniec roku - święto dla dzieci. - Podejście do dzieci jest empatyczne, z dbałością o uczucia każdego dziecka, moja córka jest dość wrażliwa i bardzo kocha swoje przedszkole i panią. - zajęcia dodatkowe - angielski, rytmika, sport, hiszpański, zajęcia z psychologiem, emocje, a także codziennie różne nie nudne zajęcia z wychowawcą. wszystko na wysokim poziomie. - regularne kontrole ogólnorozwojowe, psycholog, logopeda, fizjoterapeuta. - wycieczki na farmę, zimą do mikołaja. - dbałość o specjalności dziecka (np. dieta wegetariańska, pielęgnacja skóry)

Przedszkola

6.0
Zosia
Termin usługi: lipiec 2023

Wspaniałe przedszkole, opieka, empatyczne podejście, zajęcia z psychologiem. Żyrafa uczy rozmawiania o emocjach zarówno dzieci, jak i ich rodziców. Polecam.

Przedszkola

5.8
Anna Zakrzewska Szokalska
Termin usługi: lipiec 2023

Przedszkole w bardzo wysokiej jakości opieki, komunikacji i zaangażowania kadry. Ciekawe zajęcia, sporo wycieczek już od najmłodszych grup, nvc jest tu codziennością a nie marketingowym sloganem.

Przedszkola

5.2
Wujek Libcio
Termin usługi: lipiec 2023

Bardzo dobre przedszkole. Lokalizacja bardzo dobra, choć niestety z tego powodu można też utknąć czasem w korku. Panie nauczycielki oraz dyrektorki zawsze bardzo miłe i pomocne. Starają się zawsze pomóc dzieciom jak i rodzicom. Dzieci mają zawsze zapewnioną odpowiednią liczbę opiekunek. Posiłki, zajęcia dodatkowe i różne wydarzenia także na wysokim poziomie. Chyba jedyne też miejsce, gdzie można odpowiednio długo adaptować dziecko, jeśli będzie taka potrzeba. Jeśli tylko ktoś ma możliwości finansowe, szczerze polecam!

Przedszkola

5.6
Dagmara
Termin usługi: lipiec 2023

Cudowne miejsce, moje trzecie dziecko już tam chodzi i każde kolejne też bym posłała ;) Panie są niezwykle empatyczne, świetnie komunikują się w duchu porozumienia bez przemocy. Dzieci wracają do domu szczęśliwe :) polecam z całego serca!

Przedszkola

5.6
Agnieszka
Termin usługi: lipiec 2023

Szczerze polecam, opieka i nauczanie dzieci w wieku przedszkolmym na wysokim poziomie.

Przedszkola

5.8
Klaudia
Termin usługi: lipiec 2023

Opieka na najwyższym poziomie, Panie posiadają aktualną wiedzę dotycząca wychowania dzieci i co najważniejsze - potrafią wprowadzić ją w życie. Mam pełne zaufanie do tego przedszkola.

Przedszkola

6.0
Piotr
Termin usługi: lipiec 2023

Najlepsze przedszkole!

Przedszkola

5.6
Jacek
Termin usługi: czerwiec 2022

Nie wyobrażam sobie lepszego przedszkola..:)

Przedszkola

5.8
Magdalena Mogielnicka
Termin usługi: styczeń 2022

Przede wszystkim przedszkole jest zgodne z moim podejsciem do wychowania. Myślę że to przedszkole to najlepsza inwestycja na resztę życia syna jaka mogłam zrobić

Przedszkola

5.6
Kuba
Termin usługi: styczeń 2022

Opieka fantastyczna oraz dodatkowe zajęcia.

Przedszkola

5.2
mama Piotrka
Termin usługi: grudzień 2021

Żyrafa jest wspaniałym miejscem, tworzonym przez ludzi z pasją i znajomością świata dzieci. Doświadczona i przygotowana kadra, która oprócz wysokich kompetencji, ma również ogromne serce dla dzieci! Świetna, bieżąca komunikacja z rodzicami, adaptacja w zgodzie z potrzebami wszystkich stron, ciekawe zajęcia, praca metodą projektu, nauka języków obcych, zajęcia sportowe - mogłabym długo wymieniać zalety. Jest wszystko i we właściwych proporcjach. Polecam bardzo!

Przedszkola

6.0
Zosia
Termin usługi: grudzień 2021

Wspaniałe przedszkole z genialną kadrą i ciekawymi zajęciami. Szczególnie cenię sobie podejście do dzieci w myśl zasady NVC, a także projekty Mali Odkrywcy- dzieci co miesiąc realizują inne projekty- od pracy na budowie po eksperymenty w laboratorium. Na plus także codzienne spacery- niezależnie od pogody oraz dużo wycieczek poza mury przedszkola. Szczerze polecam! :)

Przedszkola

5.6
Monika
Termin usługi: grudzień 2021

Przedszkole prezentuje najwyższą jakość usług. 3 panie na grupę- wszystkie wspierające, ciepłe, podchodzące do dziecka indywidualnie, podkreślające jego mocne strony i na maksa zaangażowane. Kolejna zaleta to metoda projektu jaką prowadzona jest edukacja- bardzo interesująca dla dzieci, poszerzająca ich wiedzę poprzez bezpośrednie poznanie, doświadczanie i eksperymentowanie. NVC jako metoda komunikacji tozwija kompetencje społeczno-emocjonalne. Moje dziecko na co dzien posługuje się językiem empatii, uwielbia swoje przedszkole i codziennie zaskakuje mnie poziomem swojej wiedzy na konkretne tematy. Komunikacja i współpraca z przedszkolem stoi na najwyższym poziomie, zawsze uwzględniając i wychodząc naprzód potrzebom rodzica. Z całego serca polecam Żyrafę.

Przedszkola

5.4
Ojciec trzech.
Termin usługi: grudzień 2021

Od września posyłam tam trzecie dziecko, to świadczy o fakcie jakim zaufaniem darzę tę placówkę. Wszystkie Panie, począwszy od dyrektorek, na wychowawczyniach kończąc cechuje bezwarunkowe oddanie sprawie jaką jest wychowanie dzieci w bezpiecznej, przyjaznej i rozwijającej atmosferze. Dokładając do tego mnogość zajęć dodatkowych (2 języki, zajęcia sportowe, rytmika, zajęcia z psychologiem) mamy kompletne miejsce w którym śmiało można widzieć partnera w wychowaniu dziecka.

Przedszkola

6.0
Tata Paweł
Termin usługi: grudzień 2021

Nie wiem czy najlepsze, bo do innej placówki nigdy Olek nie chodził:) ( nigdy zmiana nie przeszła mi przez myśl, bo jak coś jest dobre to po co to zmieniać ) . Dla mnie wyjątkowe, gdzie uczy się serdeczności, troski o innych, w duchu szacunku do każdego. Indywidualne podejście do dziecka, jego problemów, pełen kontakt na linii kadra - rodzice. Pozdrawiam i dziękuję za włożony trud dla najkochańszych Pań nauczycielek Ady, Igi, Natalii, Dagmary, Magdy i Oli - abyście zawsze z takim entuzjazmem pokazywały jaki Świat jest piękny i różnorodny naszym małym żyrafianom.

Przedszkola

6.0
Aneta
Termin usługi: grudzień 2021

Najlepsze przedszkole jakie mogłam wybrać dla swojego dziecka! Adaptacja przebiegła bez problemu a tego bałam się najbardziej. Panuje tu miła, cudowna atmosfera, córka wychodzi z przedszkola uśmiechnięta, zadowolona. Panie są przekochane i baaaardzo kreatywne. Celebrowane są takie dni jak Dzien Matki, Ojca, Dzień Babci i Dziadka i te dni w przedszkolu naprawdę są wyjątkowe i zawsze wzruszające

Przedszkola

6.0
Mama Zosi
Termin usługi: grudzień 2021

Żyrafa to miejsce bardzo przyjazne dzieciom z bogatą ofertą zajęć, warsztatów (zarówno dla dzieci jak i rodziców) oraz aktywności (zumba, język angielski i hiszpański, zajęcia z emocji, rytmika, zajęcia sportowe). Dzieci dostają tu ogromne wsparcie (również psychologiczne), daje się im przestrzeń do rozwoju, wyrażania emocji, decydowania o sobie. Przedszkole funkcjonuje w duchu NVC, co jest odczuwalne na każdym kroku, również w kontakcie z rodzicami. Bardzo cenimy sobie taką pozytywną komunikację. Dzieci uczą się tu poprzez zabawę, zajęcia są realizowane w formie miesięcznych projektów. Panie to kwintesencja życzliwosci, dobra i serdeczności. Przedszkole wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodziców, szybko reaguje na potrzeby. Polecam z całego serca!

Przedszkola

6.0
marek
Termin usługi: grudzień 2021

Zaraz poślemy tam drugie dziecko, nawet sek sie nie zastanawialiśmy

Przedszkola

6.0
Tata L.
Termin usługi: grudzień 2021

Żyrafa jest miejsce, któremu w pełni ufam jako rodzic. Kadra jest świetna, można się od nich uczyć komunikacji w duchu NVC! Panie znają dzieci i im na nich zależy. Rodzicom też zapewniają wsparcie kiedy potrzeba. Będziemy tęsknić jak już skończymy. Postawili poprzeczkę naprawdę wysoko.

Przedszkola

5.8