Imprezy i wydarzenia

Rosemarie Seuntiëns - koncert carillonowy

UWAGA! Impreza już się odbyła
data:
6 sierpnia 2017 (niedziela)
godzina:
17:00, 21:00
miejsce:

Targ Węglowy  mapa

adres:
Gdańsk, Targ Węglowy
bilety:
wstęp wolny
PATRONAT

W roli głównej: dzwony. W Gdańsku są dwa wieżowe carillony koncertowe: w Ratuszu Głównomiejskim i w kościele św. Katarzyny, ale Gdańsk jest też jedynym miastem w Polsce (i jednym z ośmiu w Europie), który posiada unikatowy carillon mobilny. Jest to instrument zainstalowany na platformie zabytkowego samochodu ciężarowego, składa się z 48 dzwonów o łącznej wadze prawie pięciu ton (najcięższy waży 845 kg, najlżejszy - 9 kg) i jest zarządzany przez Muzeum Historyczne Miasta Gdańska.Jak się na tym gra? Carillonista uderza pięściami w drewniane kołki, przypominające swoim układem klawisze pianina i połączone z sercami nieruchomych dzwonów. Oprócz gry ręcznej wykorzystuje też podobny nieco do organów pedał nożny. Koncerty na carillonie mobilnym w Gdańsku są podczas Jarmarku tradycją.

Były już duety carillon - jazz, carillon - DJ i carillon z muzyką funkową. Tym razem na gdańskich dzwonach zagra niezwykle utalentowana absolwentka Akademii Muzycznej w Tilburgu i Niderlandzkiej Szkoły Carillonowej w Amersfoort - Rosemarie Seuntiëns. Artystka, choć występuje na całym świecie, po raz pierwszy pojawi się w Polsce! Zaprezentuje swój projekt Roaming Bells, w którym łączy grę na carillonach z rozmaitymi gatunkami i brzmieniami - od funky po jazz i orkiestrę symfoniczną. I tak będzie też w Gdańsku:

godz. 17.00 Rosemarie zagra na carillonie mobilnym Gdańsk solo ze swoim autorskim, różnobarwnym, elektronicznym akompaniamentem
godz. 21.00 towarzyszyć jej będzie zespół Ikenga Drummers.

W ramach imprezy

Opera na Targu Węglowym: Don Giovanni
lip 21

sobota, godz. 20:00

Gdańsk, Targ Węglowy
Wstęp wolny
Paul Maassen - koncert carillonowy
sie 5

niedziela, godz. 19:00, 21:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Pod patronatem

Aktualne konkursy

 • Przejdź
  2 podwójne zaproszenia
  Męskie Granie 2018

  zakończenie: 18.07 (środa)

 • Przejdź

  10 płyt

  kategoria: news

  zakończenie: 17.07 (wtorek)