Oceny (31)

Olga
Termin usługi: marzec 2023 

Świetna szkoła z profesjonalną kadrą pedagogiczną

Szkoły podstawowe

5.6
Agata
Termin usługi: luty 2023 

Jesteśmy w Loko od 7 lat. To co przemawia za nasza szkoła to program tutoringowy ( tzn indywidualne spotkania nauczyciel-rodzic 2 x roku, podczas których analizuje się rozwój dziecka ), cudowni ludzie, którym zależy na dobru dzieci, wartości reprezentowane przez szkole, nauka pływania, białe szkoły i mnóstwo innych rzeczy, które sprawiają, ze czuje, ze moje dzieci maja możliwość rozwoju!

Szkoły podstawowe

5.2
Dalia Tsanakas
Termin usługi: czerwiec 2021 

Polecam,wspaniałą szkoła i kadra nauczycielska.

Szkolnictwo prywatne i społeczne

6.0
Iwona
Termin usługi: czerwiec 2021 

Mam dwójkę dzieci w lokomotywie, a niedługo będzie trzecie. Jesteśmy z mężem bardzo zadowoleni z faktu, że mszę dzieci się tam uczą, ponieważ widzimy w szkole wielką dbałość o uczniów, świetny jest kontakt z nauczycielami, a także pielęgnowanie wartości patriotycznych i chrześcijańskich. Dla nas było ważne też to, że w czasie lockdownu dzieci mogły uczęszczać do szkoły przy zapewnieniu bezpieczeństwa.

Szkoły podstawowe

5.6
Mama zołza
Termin usługi: maj 2021 

Super szkoła, kameralna, wszyscy się znają. Dobry kontakt z nauczycielami, indywidualne podejście do każdego dziecka. Bardzo ciekawe zajęcia dodatkowe, praktycznie nie ma czegoś takiego jak siedzenie na świetlicy, każdy znajdzie zajęcia dla siebie (sks, kaszubski, dodatkowy angielski, kodowanie i wiele więcej). No i mundurki- nie ma tematu firmowych ciuchów, jak w większości prywatnych szkół. Polecam!

Szkolnictwo prywatne i społeczne

5.6
R
Termin usługi: marzec 2020 

Kocham Szkółę Podstawową Lokomotywa! Moja 3 dzieci tam kwitnie, pod okiem wykwalifikowanej i pełnej pasjj kadry. Wychowanie i edukacja idą w parze. Naprawdę polecam

Tata dziecka
Termin usługi: sierpień 2019 

Jestem pozytywnie zaskoczony. Wiele jest opinii pochlebnych o innych szkołach. Dominują słowa typu: "świetna szkoła", "cudowna placówka". Co do Lokomotywy, mogę wyrazić szczere słowa podziwu dla tytanicznej pracy nauczycieli, którym się chce uczyć na jak najwyższym poziomie. Wszystkim zależy na kształtowaniu młodego umysłu i tutaj mam pewność, że moje dziecko dostanie to co najlepsze. Nauczanie oceniam na 6. Co do administracji, wszelkie sprawy są stawiane jako priorytetowe i zawsze wszystko mogłem załatwić. Atmosfera w Lokomotywie jest pełna miłości, przyjaźni i jest to naprawdę świetne miejsce dla dzieci. Należy jednak poprawić warunki panujące w łazienkach i wyposażenie sal tak by tablice multimedialne działały jak należy.

Szkoły podstawowe

5.6
Adalbert Ignis
Termin usługi: wrzesień 2017 

Świetna szkoła o szerokim spektrum zajęć pozalekcyjnych. Wspaniała kadra nauczycielka i administracyjna szkoły. Dbanie o dzieci i ich potrzeby nie tylko intelektualne ale również wychowawcze i społeczne. Jednolite ubiory dają poczucie, że dzieci mają ważniejsze sprawy niż "rewia mody". Polecam i gwarantuję zadowolenie.

Szkolnictwo prywatne i społeczne

5.8
Rodzice b. zadowoleni
Termin usługi: wrzesień 2017 

Wspaniała szkoła Mam w szkole 2 synów i jesteśmy z mężem BARDZO zadowoleni. Bardzo wysoki poziom nauki, jezyk angielski super! międzynarodowe projekty, kodowanie, elektronika już od 1 klasy. Do tego naprawdę realizowany program wychowawczy. Tutoring czyli osobisty opiekun ucznia jest dla nas ogromnym wsparciem. Dużo szkoleń też dla nas rodziców. Ostatnio nowy projekt edukacyjny www.galabohaterów.pl zrobił na nas piorunujace wrażenie. Mamy poczucie bezpieczeństwa i pełnej współpracy. Z serca polecamy.

Szkoły podstawowe

6.0
roza z viterbo
Termin usługi: wrzesień 2017 

Jesli szukacje miejsca gdzie dba sie w rownym stopniu o edukacje jak i wychowanie, gdzie w centrum jest drugi czlowiek, gdzie nauczyciele i dyrekcja nieustannie pracują nad podniesieniem jakosci oferty, jesi szukacie srodowiska ciekawych, otwartych i dobrych ludzi - zachecam serdecznie:) Mysle, ze to naprawde najlepsza szkola w trojmiejscie, swietnie wypada w rankingach wynikow edukacyjnych a nie jest to miejsce zadete dla maminsynkow /coreczek ;)/. Co dzien wozimy dzieci do Sopotu z Moreny, bo innej szkoly sobie nie wyobrazamy, wiec nie straszne nam trudy;)

Szkoły podstawowe

6.0
Mama Ania
Termin usługi: 2015 

Jestem mamą pierwszoklasisty. Syn codziennie z uśmiechem biegnie do szkoły. Oprócz wysokiego poziomu nauczania szkoła posiada fantastyczną atmosferę. Zachęca do nauki, systematyczności, uczy i zachęca do aktywności ( kajaki, narty, rowery, pływanie, piłka nożna itd.) Nauczyciele języków obcych wykonują fantastyczną pracę. Polecam wszystkim, a szczególnie tym dla których szczęście dziecka jest najważniejsze.

Szkoły podstawowe

5.8
Agnieszka
Termin usługi: obecnie uczęszcza do szkoły 

Nasz syn chodzi do Lokomotywy. Jest obecnie w V klasie. Edukacja jest naprawdę na wysokim poziomie . Dzieci uczą się dwóch języków w wymiarze poszerzonym ( 4 g. j. angielski + 2 g. j. hiszpański).Uczniowie są motywowani do systematyczności, sumienności. W ramach zajęć jest też basen, konwersacje z j. angielskiego z native speakerem. W szkole działa wiele kół zainteresowań oraz Uczniowski Klub Sportowy - sekcja pływacka i narciarska. Syn bardzo lubi chodzić do szkoły, lubi nauczycieli, kadrę, i oczywiście kolegów:). Dzieci poznają historię Polski już od najmłodszych klas. Jesteśmy zadowoleni z rozwoju naszego syna. Polecamy Lokomotywę! :)

Szkoły podstawowe

6.0
Monika
Termin usługi: W Kolomotywie od 3 lat (w tym rok zerówki przedszkolnej)  

Szkoła z zasadami, ucząca dzieci szacunku do drugiego człowieka. Mundurki, indywidualne podejście do ucznia nauka.Szkoła świecka wychowująca dzieci w nurcie katolickim z poszanowaniem innych religii. Dla rodzin, które kierują się w życiu tradycyjnymi zasadami, oczywiście dostosowanymi do współczesności. Indywidualne spotkania wychowawcy z rodzicami - wszechstronne omawianie wyników, zachowania, spostrzeżeń. Mnóstwo zajęć dodatkowych, uczenie samodzielności. Szkoła prowadzona ze zdrowym rozsądkiem. Rodzice nie wchodzą na głowę. Nauczyciele z pasją. Chciałabym rozwiać plotki na temat" leżenia plackiem w Kościele i ciągłych modłów"" jak również selekcji dzieci w oparciu o stan cywilny rodziców. Moje dziecko modli się rano z całą klasą 2 minuty o zdrowie dla całej rodziny i dobry dzień (uważam, że super). Rozpoczęcia i zakończenia roku szkolnego odbywają się w Kościele w Sopocie. Jest przy tym miło, rodzinnie. Dyrekcja mówi do Rodzin o sprawach szkolnych z ambony, ksiądz kieruje swoje słowa bezpośrednio do uczniów Lokomotywy. Co do stanu cywilnego rodziców: w klasie mamy również rodziców rozwiedzionych. Szkoła dla Rodzin, które chcą należeć do takiej społeczności. Gorąco zachęca

Szkoły podstawowe

5.8
Ojciec
Termin usługi: 2012-2016 

Polecam wszystkim szkołę Lokomotywa w Sopocie. Moja córka uczęszcza tam od 2 lat. Jest bardzo zadowolona i my rodzice także. Wielkim atutem jest nauka historii i patriotyzmy od I klasy a także zajecia polekcyjne. Małe klasy, kadrą przejeta losem swoich podopiecznych

Szkoły podstawowe

5.2
Jerzy
Termin usługi: 2013-2016 

Wśród kategorii, której powyżej można było ocenić nie było wg mnie tej najważniejszej wyrażonej m.in. przez główny cel, jaki stawia sobie LOKOMOTYWA: "Stworzenie warunków do samorozwoju". M.zd., jako rodzina dziecka uczącego się w Szkole Podstawowej - umiejętna realizacja tego celu, to najważniejsza wartość Lokomotywy. Nas ujęła realizowana w rzeczywistości idea wyrażona następująco: "Nasi uczniowie kształtują swój charakter, aby przejmować odpowiedzialność za siebie. W myśl personalizmu chrześcijańskiego osoba rozwija się o tyle, o ile potrafi służyć innym." Ważne dla nas było oparcie wychowania na fundamencie chrześcijańskim.

Szkoły podstawowe

5.0
mama
Termin usługi: 09.2013-11.2015 

Witam, mój syn uczy się w trzeciej klasie w SP Lokomotywie - z perspektywy tych dwóch minionych lat i początku b.r.szkolnego mogę szczerze i z przekonaniem polecić naszą Szkołę. Czuję się doinformowana , dzięki współpracy z wychowawcą jestem w stanie szybko zareagować na pojawiąjące się czasem trudności w nauce, łatwiej też wspólnie z nauczycielami poradzić sobie z naturalnie pojawiającymi się problemami wychowawczymi. Podczas indywidualnych konsultacji z nauczycielami jest też czas, żeby ew. zastrzeżenia przegadać. Dzieci są znane całej kadrze, są zadbane - to właśnie poczucie jest dla mnie ważniejsze od oferty zajęć pozalekcyjnych i godzin języków obcych... poza tym społeczność szkolną wyróżnia trudna do opisania wspólnotowość - taka nienarzucająca się, ale odczuwalna - ta atmosfera jest szalenie miła także dla rodziców. Polecam!

Szkoły podstawowe

5.0
lokomotywowa Mama
Termin usługi: 2015 

Po roznych przejsciach, z trojmiejskimi Placowkami Panstwowymi i spolecznymi trafilismy na miejsce dla nas.Urzeklo nas podejscie dyrekcjii i przede wszystkim Nauczycieli, ktorzydaja z siebie bardzo Duzo, zeby w Lokomotywie dzieci nie tylko dostaly codzienna solidna dawke sportu(basen, sksy, wf, pilka), jezykow( angielki, hiszpanski, kaszubski),zeby byly kreatywne( zajecia dodatkowe, szachy, eksperymenty), ale zeby rowniez wdrazaly wartosci uniwersalne, katolickie w zycie. Uwaga na to, aby dzieci mowily dzien Dobry, kulturalny, pelne spokoju i szacunku sposoby rozwiazywania konfliktow,mądra rozmowa i konsekwencja to cos co powoduje, ze jestemy szczesliwi i spokojni o nasze dzieci. Czuje sie przyjazna i zyczliwa atmosfere na korytarzu szkolnym, dzieki Lokomotywie zyskalismy takze sporo Wspanialych, nowych znajomosci. Goraco polecam dla tych ktorzy chca i wierza, ze owszem Rozwoj intelektualny dziecka Jest bardzo wazny, ale przede wszystkim Rozwoj inteligencji emocjonalnej i Spoleczej jest Ogromna wartoscia godna codziennych praktyk. Poza tym kocham Mundurki:) stonowane, eleganckie a dzieci probuja wyroznic sie czyms wiecej niz fajna bluzka;)

Szkoły podstawowe

5.8
Rafał Sopot
Termin usługi: od IX 2014  

PLUSY: wartości przekazywane w szkole; przyjazne podejście do dziecka; stawianie na rozwój dziecka (możliwość uczestnictwa w dodatkowych zajęciach po lekcjach na terenie szkoły); kameralność szkoły (nie jest to moloch); możliwość uczestnictwa w projekcie od poziomu przedszkola i potem kontynuacji w szkole; tutoring: indywidualne oceny (nie pobieżne parę linijek, ale godzinne spotkania z rodzicami oceniające nie tylko rozwój edukacyjny, ale też i osobościowy, emocjonalny); dodatkowe wydarzenia, które mają za cel zgranie całych rodzin: np spływ kajakowy, rajd rowerowy, piknik z grillem - i tu, tak już na boku, plus dla nas, rodziców: znaleźliśmy nowych znajomych w szkole wśród rodziców. MINUS: budynek szkoły dzielony z innym podmiotem (ale wejście dla dzieci chronione jest osobnym, zabezpieczonym wejściem). Ogólnie: wartościowa, fajna szkoła, a najlepszym potwierdzeniem jest to, że mam szczęśliwe dziecko, a ja mam dobry kontakt z wychowawcą.

Szkoły podstawowe

6.0
Tata
Termin usługi: ponad rok 

Czekałem z opinią rok (moje dziecko chodzi do II kl), by ta opinia była pełna. Córka przyszła z innego przedszkola; uważnie szukałem szkoły w okolicach Sopotu i znalazłem założoną przez rodziców dla swoich własnych dzieci. Czyli od razu widać, że są oni żywotnie zainteresowani proponowaną ofertą. Córka odżyła w Lokomotywie, nabrała pewności siebie, radośnie idzie na zajęcia. Lubi i hiszpański i historię, zajęcia komputerowe, jak i inne zajęcia; lubi swoją wychowawczynię i zajęcia zintegrowane. Lokomotywa to dobra szkoła dla rodziców, którzy kochają swoje dzieci i chcą, by system wartości przekazywanych w domu współgrał z wartościami przekazywanymi w szkole. Szkoła nie ukrywa, że stawia na personalizm chrześcijański, który okazuje się atrakcyjny również dla osób liberalnie nastawionych i nie zawsze bliskich wierze. I fajnie. Ważne, że jako rodzice stawiamy sobie na pierwszym miejscu dobro dziecka i przekazanie mu umiejętności i wartości najbardziej potrzebnych w życiu. Mottem szkoły jest: "abym odszedł stąd lepszy" i to hasło dobrze oddaje filozofię działania: umiejętności, wartości, pewność siebie dziecka - tak; dziecko wytresowane w rozwiązywaniu testów - nie

Szkoły podstawowe

6.0
Magda M.
Termin usługi: Od 2012 

Polecam rodzicom szukającym dla swoich pociech dobrej edukacji w przyjaznym otoczeniu. Szkoła kameralna, ale tętniąca życiem. Miejsce bezpieczne, przyjazne, dzieci ZAUWAŻONE. Kadra profesjonalna, oddana swojej pracy i co rzadko obecnie się zdarza lubiąca swój fach. W kontaktach z rodzicami bardzo otwarta. Uczy się tu nasze dzieci samodzielności, odpowiedzialności, systematyczności, kreatywności. Miejsce to w mądry sposób rozwija. Dzieci są w ciekawy sposób motywowane, liczne atrakcyjne zajęcia dodatkowe, wycieczki, brązowe/białe/zielone szkoły. Każdy znajdzie coś dla siebie w przyjaznej atmosferze. Moi dwaj synowie są bardzo zadowoleni, z przyjemnością chodzą do szkoły.

Szkoły podstawowe

6.0