stat
PATRONAT

Dary Ziemi 2020 (8 opinii)

 • piątek - niedziela, 25 - 27 września
 • 8,
  ulgowy 6
  Kup bilet
  Informacje o biletach  »

Poczuj wyjątkowy klimat na największym pikniku rodzinnym, zrelaksuj się na łonie natury i poznaj bogactwo rolne i kulturalne Kaszub to wszystko na imprezie z długoletnią tradycją - Dary Ziemi w Gdyńskim Parku Kolibki

Odbywający się co roku pod koniec września Dary Ziemi są połączeniem prezentacji, sprzedaży i promocji zdrowych produktów pochodzących z Polski, jesiennej oferty ogrodniczej, regionalnego rzemiosła z rodzinnym piknikiem, beztroską biesiadą przy ognisku i artystycznym programem inspirowanym polskim folklorem. To wydarzenie, na którym świetnią bawią się różne pokolenia i całe rodziny - każdy, kto chce poczuć się bliżej natury i poznać skarby polskiej ziemi.

Poznaj Kaszuby... od kuchni!

Tegoroczna edycja Darów Ziemi zabierze uczestników w kulinarną i kulturalną podróż po Kaszubach - rodzimym regionie wielu mieszkańców Trójmiasta i okolic. Kaszuby mają do zaoferowania ogromne bogactwo produktów spożywczych, owoców i warzyw oraz interesującą kulturę i unikalne rzemiosło. Na Darach Ziemi zarówno przyjezdni goście, nowi mieszkańcy Kaszub, jak i Ci rezydujący tu z dziada pradziada poznają bliżej typową kuchnię, sztukę rzemieślniczą i kulturę muzyczną i taneczną tego regionu, ciesząc wszystkie zmysły przez degustację tradycyjnych produktów i uczestniczenie w koncertach, biesiadach i warsztatach.

Degustacja smakołyków i jesienne zakupy

Dary Ziemi to przede wszystkim wydarzenie poświęcone tradycyjnej, zdrowej, ekologicznej polskiej żywności - płodom rolnym, owocom i warzywom. Do Parku Kolibki co roku zjeżdżają setki wystawców z całego kraju, od Kaszub, Warmii i Mazur przez Wielkopolskę po Bieszczady, Podlasie, Podhale. Przez dwa dni możliwe jest degustowanie fenomenalnych produktów przygotowanych według staropolskich receptur i regionalnych smakołyków - miodów zwykłych i pitnych, nalewek, win, wędlin, serów, ryb, przetworów warzywnych i owocowych, ciast, andrutów i sękaczy. Oczywiście można także uzupełnić spiżarnię na jesień, kupując produkty bezpośrednio od dostawców.
Dary Ziemi to doskonała okazja na degustację i zakup produktów ekologicznych, mających certyfikaty poświadczające brak konserwantów i ulepszaczy, a także naturalnych, pochodzących wprost z sadów, pasiek, wędzarni.
Poza ofertą spożywczą, prezentowane i sprzedawane są jesienne kwiaty, z wrzosami w licznych odmianach na czele, a także sprzęt ogrodniczy oraz rzemieślnicze wyroby konfekcyjne, jak ubrania z lnu, naturalna biżuteria z kamieni, szkła i bursztynów, dodatki i akcesoria, tekstylne zabawki, wyroby i tekstylia do przyozdobienia stołów i kuchni. Na wydarzenie zapraszani są utalentowani artyści i rzemieślnicy reprezentujący zarówno tradycyjny, folklorystyczny styl, jak i bardziej nowoczesny czy awangardowy.

Biesiadnie i artystycznie

Po dobrym napitku i strawie, szukający wytchnienia uczestnicy odpoczną w strefie relaksu pod chmurką lub zabawią się na tradycyjnej, polskiej biesiadzie przy ognisku. Przez cały weekend czeka na nich też ciekawy program artystyczny pełen folklorystycznych dźwięków, muzyki ogrodowej, popisów zespołów tanecznych i muzycznych rodem z Kaszub.

Atrakcje dla dzieci

Najmłodsi nie będą się nudzić w Kolibkach, bo jak co roku czekają na nich liczne atrakcje: przejażdżki na konikach i kucykach, pokazy magii, kreatywne zabawy, warsztaty plastyczne, animacje, puszczanie baniek mydlanych i inne niespodzianki. Z pewnością znajdą też dla siebie wiele smakołyków wśród stoisk z regionalną żywnością.
Trzy tematyczne polany
Na czas Darów Ziemi urokliwy, pełen zieleni teren Parku Kolibki zostaje podzielony na trzy strefy - tematyczne polany. Na Polanie Eko czekają na gości wyroby z drobnych gospodarstw ekologicznych, na Polanie Biesiadnej można skosztować tradycyjnych specjałów polskich oraz odpocząć przy ognisku, na Polanie Ogrodowej prezentują swoją jesienną ofertę szkółki i firmy ogrodnicze.

Zacznij dobrze jesień z Darami Ziemi! Wypocznij, zrelaksuj się i uzupełnij zapasy na zimę o wyjątkowe dary wprost od Matki Natury.

W piątek 20 września w programie:

15.00- 17.00 koncert na skrzypce i akordeon zespołu "BALTIC DUO"
W sobotę 21 września między innymi w programie
:

o godz.11.00 - 12.30 Śląski Zespół Muzyczny JORGUSIE - piosenki śląskie i biesiadne obrazujące tradycje i obyczaje życia na Śląsku
o godz. 13.00 ogłoszenie wyników konkursu "Gdynia w kwiatach" i wręczanie nagród laureatom przez przedstawicieli władz Miasta Gdyni
o godz. 13.00 - 16.00 dla dzieci blok zabaw z udziałem moderatorów uczący w trakcie toru przeszkód zachowań proekologicznych
o godz. 16.00 - 17.30 widowisko taneczno - muzyczne w wyk. zespołu "KATOWICE" Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Katowickiego. W programie tańce i pieśni cieszyńskie, opolskie, górnicze, śląskie. Nauka podstawowych układów tanecznych z publicznością
W niedzielę 22 września w programie:

o godz. 13.00 -14.30 widowisko taneczno - muzyczne w wyk. zespołu "KATOWICE" Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Katowickiego. W programie tańce i pieśni cieszyńskie, opolskie, górnicze, śląskie. Wspólne tańce z publicznością
11.00 - 15.00 zabawy i warsztaty cyrkowe dla dzieci poprawiające refleks i uczące spostrzegawczości oraz cierpliwości z udziałem moderatorów.
o godz. 15.00 - 16.30 Śląski Zespół Muzyczny JORGUSIE - piosenki śląskie i biesiadne obrazujące tradycje i obyczaje życia na Śląsku
W sobotę z okazji jubileuszu 25 edycji imprezy krojenie tortu dla gości a w niedzielę ogromnego sękacza - dary Cukierni Zaniewicz z Międzyrzecza Podlaskiego.

Dla dzieci tradycyjne przejażdżki na konikach i kucykach, pokazy magii, kreatywne zabawy, bańki mydlane ,warsztaty plastyczne i inne miłe niespodzianki.


Dla wszystkich miłe niespodzianki , ciągłe degustacje i sprzedaż znakomitych produktów regionów Polski , w tym szczególnej uwadze z wielu polecamy produkty z Śląskie: tradycyjne wędliny wędzone wg starych receptur, fenomenalne miody , śląskie krupnioki czy kołocze w wielu smakach wg starych rodzinnych receptur gospodyń wiejskich z Dolnego i Górnego Śląska.Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  8 zł
 • Bilet ulgowy
  6 zł
Informacja o biletach
Bilet wstępu dla dorosłych - 8 zł.
Seniorzy i emeryci – 6 zł ( dla seniorów w piątek wstęp bezpłatny )
Dzieci pow. 12 roku życia – 6 zł
Dzieci do lat 12 - wstęp wolny.
Kup bilet
sie 20-22

czwartek - sobota

Wstęp wolny
sie 29

sobota, godz. 14:00

Opinie (8)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • kiermasz
  lip 25-16.08
  g. 10:00 - 18:00
  Gdańsk, Wyspa Ołowianka
  Pomorskie smaki