stat
Impreza już się odbyła

Made In Jazzwaves: Masecki x 3 (4 opinie)

  • środa - piątek, 9 - 11 grudnia 2009,
    godz. 21:00 / 19:00
  • Sopot, Spatif, Papryka, Versalka, Lalala

Relacja z imprezy

Masecki to osobowość polskiej muzyki improwizowanej (być może niebawem i klasyki!).

jazz - koncerty w Trójmieście


Jego koncerty przyciągają tłumy - chociażby dlatego, że za każdym razem daje widowiskowy show. Jednak tylko niewielka część widowni zdaje sobie sprawę, że to nie popis, ale jak najpoważniejsze próby i poszukiwanie nowego muzycznego języka, tej tak zwanej miazgi!

MADE IN JAZZWAVES 2009 : JAZZ BY JEPPESEN MASECKI x 3

MADE IN JAZZWAVES 2009 : JAZZ BY JEPPESEN WOJTCZAK x 3

To cykl koncertów które odbędą się w trzech kolejnych dniach w trzech sopockich klubach.

MADE IN JAZZWAVES 2009 : JAZZ BY JEPPESEN
MASECKI x 3

9.12 SPATIF SOPOT
- Masecki / Ravitz duo, godz. 21


10.12 PAPRYKA SOPOT
- Masecki/ Pigoński/ DJ Lenar, godz. 21


11.12 VERSALKA SOPOT
- Masecki solo, godz. 19


11.12 LALALA
- Masssession, godz. 22


Pianista jazzowy i klasyczny, rocznik 1982. Pierwszych lekcji muzyki udzielal mu ojciec i babcia. W wieku 12 lat zaczął chodzić na jam sessions do nieistniejącego już Akwarium gdzie poznał muzyków z którymi założył pierwszy zespól. Kilka lat później zdał do średniej szkoły muzycznej i poznał członków grupy Alchemik, do których dołączył w 1997. Przez kolejne 5 lat nagrali 4 płyty, zagrali mnóstwo koncertów w kraju i za granica, oraz zdobyli szereg nagrod na festiwalach i konkursach.

W 2000 Masecki otrzymał stypendium na studia w Berklee Colege of Music w Bostonie, gdzie spędził 2 lata. Tam poznał m.in muzyków z którymi założył trio TAQ, oraz wokalistkę, malarkę i pisarkę, oraz przyszłą żonę, Candelarie Saenz Valiente . Po ukończeniu studiów w 2002 wrócił do Polski i silnie związał się ze stołeczną sceną improwizowano-alternatywną, skupiona wokół wytworni Lado ABC.

Masecki gra koncerty solowe i duety, między innymi ze swoją żoną, Candelarią Saenz Valiente, perkusistami Zivem Ravitzem, Wojtkiem Soburą (z którym tworzy zespół Wczasowicz Paweł) czy Sebastianem Frankiewiczem. Występuje w trio z Raphaelem Rogińskim (gitara) i Maciem Morettim (perkusja). Ten ostatni skład w 2008 roku wydał płytę koncertową zatytułowaną "2525252525".

Współpracował m.in z zespołami Pink Freud, Muzykoterapia, TAQ, Niewinni Czarodzieje, Zbigniew Wegehaupt Quartet, oraz z Tomaszem Stanko, Wojciechem Waglewskim i Wacławem Zimplem. Obecnie głównie poświęca się grze solowej oraz pracy z zespołem ParisTetris, który współtworzy razem z Maciem Morettim i Candi Saenz Valiente. Prowadzi również JazzBandBigBand, 9-osobowy skład grający muzykę taneczna z lat 30.

Jego rownolegla pasja jest muzyka klasyczna. Od 2 lat intensywnie pracuje nad nagraniem cyklu "Sztuka Fugi" J.S. Bacha i regularnie gra koncerty z roznorodnym repertuarem klasycznym, glownie muzyka niemiecka z XVIII wieku.

Mieszka pół na pół - w Warszawie i w Buenos Aires.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

16 grudnia w klubie Versalka odbędą się trzy koncerty trójmiejskiego saksofonisty Irka Wojtczaka z trzema składami muzycznymi:

WOJTCZAK/Tymański/Staruszkiewicz FREEYOO / f. Mazolewski/Gos DISCOTOMIA / f. Bukowski/Grabowski

Irek Wojtczak - saksofonista, kompozytor , aranżer, , korepetytor na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Gdańsku. W roku 2000 jako współtwórca trójmiejskiej grupy GROOVEKOJAD otrzymuje nagrodę FRYDERYK 2000 w kategorii Muzyka Alternatywna a w 2001 roku nagrodę POLISH DANCE AWARDS za debiut roku.

W 2008 roku otrzymuje ZŁOTĄ PŁYTĘ za album "Melisa"- Przemka Dyakowskiego i zostaje nagrodzony na konkursie Bielska Zadymka Jazzowa jako NAJWIĘKSZA INDYWIDUALNOŚĆ KONKURSU 2008r. Pracując jako muzyk sesyjny nagrywał dla potrzeb filmu i teatru -nagrania do trans-opery "SEN NOCY LETNIEJ" muzyki Leszka Możdżera, filmów: 'SEGMENT 76'reżyserii Oskara Kaszyńskiego , 'W stepie szerokim' reżyserii Abelarda Gizy {Sztorm 2008}. W 2005 roku jako IREK WOJTCZAK QUARTET nagrywa płytę "LOOK TO THE SKY" a dwa lata później ukazuje się jego autorski album "OUTLOOK", gorąco przyjęty zarówno przez krytyków jak i jazzfanów.

Współpracował z takimi artystami jak: Dave Douglas, Michael Stevens, Joe Fonda, Tymon Tymański, Leszek Możdżer, Jacek Olter z zespołami Pink Freud, ścianka.

Przeczytaj także

Opinie (4)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.