• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Nocny Bieg Świętojański

Finałowe odliczanie trwa! Już tylko miesiąc pozostał do startu w jednej z najbardziej charakterystycznych imprez sportowych w Gdyni - Nocnego Biegu Świętojańskiego. Zawody odbędą się w nocy z 21 na 22 czerwca. Do imprezy zgłosiło się już ponad 2000 uczestników. Główny dystans biegu wiódł będzie 10 km trasą atestowaną przez Polski Związek Lekkiej Atletyki trasie. W ramach imprezy odbędą się także starty dzieci i młodzieży oraz marsz Nordic Walking.

Nocny Bieg Świętojański Gdynia 2024


FINANSOWA PREMIA GÓRSKA NA WITOMINIE
W czerwcową noc biegacze zmierzą się z nową trasą, na której podobnie jak w latach ubiegłych, znajdować się będzie "Premia Górska". W tym roku zlokalizowana zostanie ona na szczycie ulicy Małokackiej. Dla najszybszej kobiety i najszybszego mężczyzny, którzy ją pokonają przewidziano nagrody finansowe w wysokości 1000 zł. Będzie więc o co walczyć.

NAGRODY PIENIĘŻNE DLA NAJSZYBSZYCH
Gratyfikacje pieniężne otrzymają również pierwsze trójki w kategoriach męskich i żeńskich. Będzie to odpowiednio: 1500 zł za zajęcie I, 1000 zł za zajęcie II i 500 zł za zajęcie III miejsca. W kategoriach wiekowych biegu oraz marszu Nordic Walking zawodniczki i zawodnicy z miejsc I-III wyróżnieni zostaną pamiątkowymi pucharami oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Partnerów imprezy.

Nocny Bieg Świętojański 2024 - TrasyMEDALE DLA WSZYSTKICH
Na szyi każdego, kto ukończy którykolwiek z dystansów, zawiśnie okazjonalny medal wchodzący w skład układanki naszego cyklu Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych 2024.

Nocny Bieg Świętojański 2024 - Program


21 CZERWCA (PIĄTEK)
- 14:00 Otwarcie Biura Zawodów: Polsat Plus Arena Gdynia,
- 19:00 Start Biegu Malucha,
- 20:00 Start Biegu Starszaka - chłopcy,
- 20:20 Start Biegu Starszaka - dziewczęta,
- 20:40 Start Biegu Młodzika - chłopcy,
- 21:00 Start Biegu Młodzika - dziewczęta,
- 21:20 Start Biegu Juniora - chłopcy i dziewczęta ,
- 21:30 Rozgrzewka ze Zdrofitem przed Biegiem 2024 (Polsat Plus Arena Gdynia),
- 21:50 Zamknięcie tras biegów dzieci i młodzieży,
- 22:00 Start Biegu 2024,
- 23:00 Pokazowa rozgrzewka ze Zdrofitem (Polsat Plus Arena Gdynia),
- 23:30 Otwarcie stref startowych Biegu Głównego i Marszu Nordic Walking,
- 23:30 Zamknięcie Biura Zawodów,
- 23:40 Rozgrzewka ze Zdrofitem (strefa Startu),
- 23:59 Start Biegu Głównego i Marszu Nordic Walking.
Dekoracje w biegach dziecięcych i młodzieżowych następować będą na bieżąco po zakończeniu poszczególnych startów.

22 CZERWCA (SOBOTA)
- 1:30 Rozpoczęcie ceremonii dekoracji Biegu Głównego i Marszu Nordic Walking,
Polsat Plus Arena Gdynia,
- 2:00 Zamknięcie trasy Biegu Głównego i Marszu Nordic Walking.


TRASA: Bieg Główny na 10 km posiada Atest PZLA.

PARKINGI: Najbliższy ogólnodostępny parking znajduje się pomiędzy CENTRUM RIVIERA i POLSAT PLUS ARENĄ GDYNIA. Ze względu na zamknięcie ulic wynikające z przebiegu trasy, dojazd możliwy jest tylko od strony ulicy Kieleckiej.
PILOT BIEGU: Elektryczny Hyundai Kona z Automobil Wejherowo - Autoryzowanego Dealera Hyundai Wejherowo poprowadzi najszybszego biegacza.
CHIPY! Chipy mierzące czas zamocowane są w numerach startowych.
STREFY STARTOWE: Wejście do stref startowych od godziny 23:30.
Zawodnicy biorący udział w Biegu Głównym zobowiązani są do ustawienia się na starcie w wydzielonych strefach zgodnych z kolorem otrzymanych numerów startowych.
Wystartowanie z szybszej strefy niż deklarowana grozić będzie nałożeniem kary czasowej. Zawodnicy biorący udział w Marszu Nordic Walking zobowiązani są do ustawienia się w ostatniej strefie startowej.
DEPOZYT, PRZEBIERALNIE: Depozyt i przebieralnie znajdować się będą w Polsat Plus Arenie Gdynia. Do depozytu będzie można oddać bagaż jedynie w worku oznaczonym przez organizatora.
TOALETY: Toalety funkcjonować będą w Polsat Plus Arenie Gdynia. Na parkingu przed halą ustawione będą dodatkowo pisuary typu cross i kabiny WC.
STREFA FINISHERA: Red Bull - symulator lotów, gastronomia, strefa relaksu.
PACEMAKERZY: Przy okazji Biegu Niepodległości tempo pomogą kontrolować
pacemakerzy. Do każdej strefy zostało przydzielonych dwóch (Łukasz i Tomek: 40', Dawid i Marcin: 45', Ewa i Paweł: 50', Krzysztof i Artur: 55', Krzysztof i Marek: 60').
NAGRODY:
- Puchary za zajęcie od I do III miejsca w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn osobno w Biegu oraz Marszu,
- Puchary za zajęcie od I do III miejsca w klasyfikacji kobiet i mężczyzn w poszczególnych kategoriach wiekowych osobno w Biegu oraz Marszu,
- Pieniężne za zajęcie poszczególnych miejsc, w klasyfikacji generalnej biegów w klasyfikacji generalnej mężczyzn i kobiet (biegowa): Miejsce I 1500 zł, Miejsce II 1000 zł, Miejsce III 500 zł,
- Finansowa 1000 zł "Premia Górska Nocnego Biegu Świętojańskiego" - dla zawodniczki i zawodnika, która/który najszybciej podbiegnie pod ul. Małokacką, na odcinku (około 1,5 km) wyznaczonym przez rozstawione maty do pomiaru czasu oraz bramę i flagi. Dotyczy tylko zawodniczki/ zawodnika, która/który ukończy Bieg Główny.

Nagrody nie dublują się co oznacza, że zawodnik otrzymujący nagrodę za miejsce zajęte w klasyfikacji generalnej biegu nie otrzymuje nagrody za miejsce zajęte ramach prowadzonej kategorii wiekowej.
PO BIEGU: każdy otrzyma pamiątkowy medal.

Opinie