• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Open House Gdynia - 6. edycja

  • sobota - niedziela, 26 - 27 września 2020, godz. 10:00
  • Lokalizacja
    Gdynia

W dniach 26-27 września zapraszamy na polską edycję światowego festiwalu architektury, obiektów przestrzeni publicznej oraz najlepszego designu mieszkań prywatnych. Open House Gdynia jest częścią międzynarodowego festiwalu Open House Worldwide. W tym roku spotykamy się pod hasłem "Miasto i Muzyka".

Maciek Polak na ORP Błyskawica, pierwszy dom w Gdyni, duet LASY w lesie, Joanna Duda i Karolina Antkowiak w mieszkaniu, pradolina Redy i Chylonki, "Piekiełko" i sekretne historie opowiadane w zakamarkach miasta. Zbliża się wyjątkowa, szósta edycja festiwalu architektury Open House Gdynia.

Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem "Miasto i Muzyka", a zainauguruje go już w piątek zwiedzanie i set DJski w jednej z najbardziej oczekiwanych inwestycji ostatnich lat - osiedlu Portova. Muzyce poświęcona jest cała edycja - zabrzmi między innymi w mieszkaniach, kawiarni Uboga Krewna, na scenie w Kolibkach, w leśnym ogrodzie botanicznym czy Muszli Koncertowej. Organizatorzy zapraszają też do Klubu Desdemona na dwa spotkania poświęcone muzyce. Historię gdyńskiej oraz seattle'owskiej stylistyki grunge przybliży Joanna Bogusławska, a o gdyńskich formacjach z lat 80 tych XX wieku, znanych jako Gdyńska Scena Alternatywna opowie Michał Miegoń - muzyk, animator i kurator festiwalu Open House Gdynia.

Tradycją festiwalu jest wizyta w mieszkaniu Diany Lenart - założycielki gdyńskiej i gdańskiej edycji międzynarodowego festiwalu. W tym roku oprócz rozmów i zielonej herbaty na gości czeka muzyczna niespodzianka - DJski set zagra Joanna Duda i Karolina Antkowiak - elektroniczny duet Crewkrulowe.

W jednej z bocznych uliczek dzielnicy Kamienna Góra z okazji Open House Gdynia w kawiarnianym ogródku Ubogiej Krewnej wystąpi Michał Gos - wybitny trójmiejski perkusista związany ze sceną yassową i rockową. Niestrudzony poszukiwacz nowych brzmień perkusyjnych, przełamujący kanony tradycyjnej gry na instrumencie.

W Kolibkach odbędzie się giełda płytowa nawiązująca do początków gdyńskiego Blues Clubu, chwilę po niej na scenie letniej wystąpi wybitny gitarzysta Tomek Kruk.

Wydarzenie przeniesie się na chwilę do lasu, a dokładnie do Leśnego Ogrodu Botanicznego Marszewo. Pośród gęstych zarośli i bajkowych wręcz pejzaży wystąpią dwie najbardziej leśne formacje w Trójmieście - weterani sceny alternatywnej i dubowej drewnofromlas i elektroniczny duet LASY.

Inauguracja festiwalu zaplanowana została już w piątek na osiedlu Portova, gdzie zagra Tomek Hoax - kurator festiwali muzycznych, producent i wydawca. Tego dnia inwestycja trójmiejskiego dewelopera Invest Komfort, mecenasa festiwalu, będzie pokazana także jako jedna z lokalizacji. Uczestnicy festiwalu będą mieli szansę zobaczyć hol główny, patio, strefę klubową oraz fitness.

Rezerwacje do wybranych lokalizacji startują w sobotę, 19 września o 12:00. Wszystkie lokalizacje są prezentowane na stronie www.ohgdynia.org i to na tej stronie dokonać będzie można rezerwacji.

Festiwal dofinansowano ze środków Miasta Gdynia. Mecenasem Festiwalu jest trójmiejski deweloper Invest Komfort.

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Ile razy Festiwal Literatury dla Dzieci odbył się w Gdańsku?