• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Mapa serwisu

Mapa serwisu - Turystyka i Noclegi  /  Parki, skweryPark Oliwski to ostatni z licznych niegdyś ogrodów miejskich, który przetrwał do naszych czasów i służy jako oaza piękna i ciszy pośrodku miasta.
Park Oliwski to wymarzone miejsce na odzyskanie wewnętrznej równowagi, spokoju, wyciszenie się.
Park Oliwski Gdańsk, Opata Jacka Rybińskiego Gdańsk , tel. 58 524-45-68


Amfiteatr Gdynia, Gdynia


Fortyfikacje w okolicach dolnego miasta zostały usypane w XVII wieku i łącznie składają się z 14 bastionów.Bastiony z racji wysokości są ciekawymi punktami widokowymi a cały teren fortyfikacji jest dobrym miejscem do jazdy na rowerze i spacerowania.
Fortyfikacje dolne miasto Gdańsk, pl. Wałowy Gdańsk


Jaśkowy Zakątek Gdańsk, Jaśkowa Dolina 67 Gdańsk


Ogród Gdynia, Bernadowska 18 Gdynia , tel. kom. 505-352-776


Park zajmuje powierzchnię 9,1 ha. Powstał na terenach pocmentarnych, o czym przypomina znajdujące się na jego terenie Lapidarium, w którym gromadzone są historyczne nagrobki. W parku znajdują się alejki, murki ozdobne i ogrodowe trejaże.
park Gdańsk, Narutowicza/Traugutta/Aleja Zwycięstwa Gdańsk


Park o powierzchni 3,1 ha został założony został w latach 1966-1967 na terenie cmentarza p.w. Św. Barbary. Znajdują się w nim ziemne i asfaltowe alejki, ławki i piaskownica dla dzieci.
Park Bema Gdańsk, Bema/Kartuska/Zakopiańska Gdańsk


W 2009 r. wykonano wiele ważnych inwestycji, które ostatecznie odmieniły park. Przebudowano ciąg ul. Zdrojowej w formie promenady, z kostki betonowej, jest stylowa brama drewniana, ławki, kwietniki, stylowe oświetlenie.
Park Brzeźnieński Gdańsk, Krasickiego/Zdrojowa Gdańsk


Park Centralny Gdynia, al. marsz. Józefa Piłsudskiego 18B Gdynia


Park powstał na terenie dawnego ogrodu, na zapleczu ulicy Gen. Charlesa de Gaulle'a. Jest niewielki - zajmuje powierzchnię 1,2 ha. Znajdują się w nim alejki spacerowe, plac zabaw dla dzieci z piaskownicą i boisko do koszykówki.
Park De Gaulle'a Gdańsk, gen. Charlesa de Gaulle Gdańsk


Dzięki staraniom Stowarzyszenia Kibiców legendarna 'Górka' przy ul. Ejsmonda została oficjalnie uznana za obiekt historyczny i w projekcie planu zagospodarowania przestrzennego objęta będzie ochroną konserwatorską Miejskiego Konserwatora Zabytków.
Park Ejsmonda Gdynia, Juliana Ejsmonda 1 Gdynia


Park Hestii Sopot, Bitwy pod Płowcami 66 Sopot


Park rozciąga się wzdłuż pasa startowego byłego lotniska.Biegnie pomiędzy blokowiskami Zaspy, łączy się z ulicą Czarny Dwór, w pobliżu pasa nadmorskiego. W parku Jan Paweł II odprawił mszę i nosi on Jego nazwę.
Park im. Jana Pawła II Gdańsk, al. Rzeczypospolitej Gdańsk


Park im. Marii i Lecha Kaczyńskich Gdynia, Kamienna Góra Gdynia


Park im. Marii i Lecha Kaczyńskich Sopot, Piastów 5 Sopot


Ten niewielki park, o powierzchni 1,3 ha, jest zlokalizowany obok stadionu Lechii. Powstał na terenie dawnego cmentarza, zachował pocmentarny drzewostan. W parku znajdują się alejki o żwirowej i ziemnej nawierzchni.
park Gdańsk, Romualda Traugutta Gdańsk


Park znajduje się pomiędzy pasem technicznym Gdańskiego Urzędu Morskiego, Potokiem Oliwskim i ul. Jelitkowską. Zajmuje obszar 7,4 ha. Na jego terenie znajdują się ścieżki spacerowe, rowerowe, ławki i mostek nad potokiem. Część drzewostanu to sosny.
Park Jelitkowski Gdańsk, Jelitkowska Gdańsk


Park kieszonkowy przy ul. Dmowskiego oraz ks. Zator-Przytockiego w Gdańsku.
Park Kieszonkowy - Gdańsk Gdańsk, ks. Józefa Zator-Przytockiego 2B Gdańsk


Park Kieszonkowy przy ul. Kilińskiego to kolejna zielona inwestycja realizowana w ramach KLIMATycznego Centrum.
Park kieszonkowy - Gdynia Gdynia, Jana Kilińskiego Gdynia


Koncepcja parku została zainspirowana nadmorskim krajobrazem. Nawierzchnia z desek kompozytowych nawiązuje do pomostu, a piaszczyste nawierzchnie do plaży, otoczonej roślinnością w głównej mierze złożonej z ozdobnych traw.
Park kieszonkowy - Gdynia Gdynia, Kapitańska Gdynia