• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Puchar Poczty Polskiej

Uprzejmie informujemy, że KL "LECHIA" Gdańsk we współpracy z Pocztą Polską SA, Miastem Gdańsk oraz Marszałkiem Województwa Pomorskiego będzie Organizatorem ważnego wydarzenia dla naszej społeczności 52. Międzynarodowy Festiwal Chodu - Puchar Poczty Polskiej, który odbędzie się 26 sierpnia 2017r. w Gdańsku przy ul. Podwale Staromiejskie.


Projekt został objęty Patronatem Kazimierza Smolińskiego Sekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Fundatorami Pucharów będą Prezes Poczty Polskiej, Prezydent Gdańska, wojewoda Pomorski i Dyrektor Muzeum II Wojny.

KL "LECHIA" Gdańsk w 2013 roku we współpracy z Pocztą Polską i Marszałkiem Województwa Pomorskiego reaktywował po rocznej przerwie tak uznany międzynarodowy projekt sportowy nawiązujący do historycznej i sportowej tradycji pracowników Poczty Polskiej w Gdańsku. Zgodnie z założeniem chcemy podnieść jego rangę poprzez rozwój celów sportowych i imprez towarzyszących.

W perspektywie dwóch lat powinna być największą imprezą promującą chód w Polsce, co pozwoli wprowadzić ją do Międzynarodowego Kalendarza IAAF i EAA. Wymaga to zwiększenia zaangażowania i pozyskania kolejnych Partnerów. Z tego względu Projekt powinien być na stałe wpisany w strategię promocji wizerunku i marki Poczty oraz Województwa Pomorskiego i Miasta Gdańska.

W 2017r. w strefie ul. Podwale Staromiejskie przy Pomniku Tym co za polskość Gdańsk stworzymy atrakcyjniejsze warunki do promocji Festiwalu. We współpracy z Muzeum II Wojny i Muzeum Poczty Polskiej zrealizujemy Strefę Edukacyjną dla mieszkańców i uczestników.

W Festiwalu planowany jest udział 700-800 uczestników. Mając na względzie misję promocji sportu powszechnego rozbudujemy Prolog "Chód z Listonoszem" /1000m dla 600 uczestników- rodzice i dzieci, młodzież, starsi /. W tym chodzie zwycięzcami będą wszyscy, którzy staną na starcie i osiągną metę. Głównym wydarzeniem sportowym będzie Chód Kobiet i Mężczyzn /10 km/ o Puchar Prezesa Poczty Polskiej z udziałem czołówki polskiej i chodziarzy z krajów UE. Chód Juniorów i Juniorek 20 km oraz Chód Młodzieżowców 20 km będą miały status Mistrzostw Polski PZLA. Na klasycznym dystansie 5km zostanie rozegrany Chód Juniorek Młodszych, Mistrzostwa Regionu Młodzików i Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Weteranów. Na dystansie 3 km Mistrzostwa Regionu Młodziczek.

Harmonogram imprezy:
13:00 Strefa Edukacyjna/Muzeum II Wojny/
13:30 Prezentacja Festiwalu, złożenie wiązanki pod Pomnikiem
13:45 Oficjalne otwarcie Festiwalu,
14:00 Chód 3 km Pomorskie Mistrzostwa Młodziczek
14:35 Prolog "Chód z Listonoszem" 1000m dla 600 uczestników
14:50 Losowanie nagród dla uczestników Prologu "Chód z Listonoszem"
15:05 Chód 20 km Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowe MP
15:08 Chód 20 km Mistrzostwa Polski Juniorek i Młodzieżowe MP
15:35 Chód 5 km: Pomorskie Mistrzostwa Młodzików, Chód Juniorek Mł.,
Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Weteranów
16:45 Chód 10km: Elita Kobiet i Mężczyzn Open - Puchar Poczty Polskiej
Chód Juniorów Młodszych,
17:25 Zakończenie konkurencji sportowych
17:40 Prezentacja Partnerów; dekoracje i nagradzanie uczestników
18:15 Podsumowanie Festiwalu


Przeczytaj także

Opinie

 • zawody / wyścigi , rajd / wędrówka , impreza na orientację
  kwi 13-14
  piątek - niedziela, g. 18:00
  Skrzeszewo Żukowskie
  Harpagan-65
 • zawody / wyścigi
  kwi 14
  niedziela, g. 10:00
  Gdańsk, MKS Atleta
  Neptune Cross Challenge